2022 Canadian Junior Curling Championships
2022 New Holland Canadian Junior Curling Championships | |
---|---|
Host city | Stratford, Ontario |
Arena | Stratford Rotary Complex |
Dates | March 26 – April 1 |
Men's winner | Ontario 1 |
Curling club | Whitby CC, Whitby |
Skip | Landan Rooney |
Third | Nathan Steele |
Second | Jacob Jones |
Lead | Austin Snyder |
Alternate | Scott Mitchell |
Coach | Collin Mitchell |
Finalist | Alberta 1 (Tao) |
Women's winner | Nova Scotia 1 |
Curling club | Halifax CC, Halifax |
Skip | Taylour Stevens |
Third | Lauren Ferguson |
Second | Alison Umlah |
Lead | Cate Fitzgerald |
Coach | Mary Mattatall |
Finalist | Ontario 1 (Deschenes) |
« 2020 2023 » |
The 2022 New Holland Canadian Junior Curling Championships was held from March 26 to April 1 at the Stratford Rotary Complex in Stratford, Ontario.[1] The winning teams represented Canada at the 2023 World Junior Curling Championships in Füssen, Germany.[2]
This was the second time Stratford hosted the Canadian Junior Curling Championships. The first was in 2016 when Manitoba's Matt Dunstone and Nova Scotia's Mary Fay took home the titles. The 2022 event featured eighteen teams on both the men's and women's sides, each split into two pools of nine. The top three teams from each pool at the end of the round robin advanced to the playoff round.[2] Based on results from the 2019 and 2020 events, certain provinces earned two berths to the championship. Alberta, British Columbia, Manitoba, Newfoundland and Labrador, Ontario and Saskatchewan each earned an extra berth on the men's side, while Alberta, Manitoba, Nova Scotia, Ontario and Quebec got two berths on the women's side.[3]
Medallists
[edit]Men
[edit]Teams
[edit]The teams are listed as follows:[4]
Province / Territory | Skip | Third | Second | Lead | Alternate | Club(s) |
---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 | Johnson Tao | Jaedon Neuert | Benjamin Morin | Andrew Nowell | Saville SC, Edmonton | |
Alberta 2 | Justin Runciman | Steven Leong | Gryffen Algot | Carter Elder | James Ballance | Leduc / Sherwood Park / Ellerslie |
British Columbia 1 | Connor Deane | Joshua Miki | Mack Ellis | Brenin Moore | Royal City CC, New Westminster | |
British Columbia 2 | Adam Fenton | Alex Duncan-Wu | Sam Husdon | Wesley Wu | Royal City CC, New Westminster | |
Manitoba 1 | Jordon McDonald | Reece Hamm | Elias Huminicki | Alexandre Fontaine | Jayden Rutter | Deer Lodge CC, Winnipeg |
Manitoba 2 | Aaron Van Ryssel | Peter Albig | Jonah Peterson | Colin Desaulniers | Ronan Peterson | Springfield CC, Springfield |
New Brunswick | Rajan Dalrymple | John Siddall | Jacob Nowlan | Cameron Sallaj | Gage / Moncton / Sackville | |
Newfoundland and Labrador 1 | Nathan Young | Sam Follett | Nathan Locke | Ben Stringer | St. John's CC, St. John's | |
Newfoundland and Labrador 2 | Sean O'Leary | Andrew Trickett | Dylan Hancock | Jake Young | St. John's CC, St. John's | |
Northern Ontario | Dallas Burgess | Jackson Dubinsky | Matt Duizer | Brayden Sinclair | Kakabeka CC, Kakabeka Falls | |
Northwest Territories | Mason MacNeil | Kaleb Picek | John Voudrach | Kolsen Church | Inuvik CC, Inuvik | |
Nova Scotia | Nick Mosher | Sean Beland | Evan Hennigar | Aidan MacDonald | Owen McPherson | CFB Halifax CC, Halifax |
Ontario 1 | Landan Rooney | Nathan Steele | Jacob Jones | Austin Snyder | Scott Mitchell | Whitby CC, Whitby |
Ontario 2 | Dylan Niepage | Gavin Lydiate | Jayden King | Daniel Del Conte | Kibo Mulima | Guelph CC, Guelph |
Prince Edward Island | Chase MacMillan (Fourth) | Mitchell Schut (Skip) | Cruz Pineau | Liam Kelly | Cornwall CC, Cornwall | |
Quebec | Dimitri Audibert | James Trahan | Raphaël Tremblay | Simon Laroche | Riverbend/Trois-Rivières/Grand-Mère/Lacolle | |
Saskatchewan 1 | Daymond Bernath | Bryden Tessier | David Baum | Jack Reid | Sutherland CC, Saskatoon | |
Saskatchewan 2 | Nathen Pomedli | Braden Fleischhacker | Jayden Bindig | Ethan Desilets | Sutherland CC, Saskatoon |
Round robin standings
[edit]Final Round Robin Standings
Key | |
---|---|
Teams to Playoffs |
|
|
Round robin results
[edit]All draw times are listed in Eastern Time (UTC−04:00).[3]
Draw 1
[edit]Saturday, March 26, 8:00 am
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia 2 (Fenton) | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Saskatchewan 1 (Bernath) | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 2 (Van Ryssel) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 | 2 | X | X | 10 |
New Brunswick (Dalrymple) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 1 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia (Mosher) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 |
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 (Tao) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 |
Prince Edward Island (Schut) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia 1 (Deane) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 6 |
Saskatchewan 2 (Pomedli) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 1 (McDonald) | 2 | 1 | 3 | 0 | 7 | 0 | 2 | 0 | X | X | 15 |
Northwest Territories (MacNeil) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | X | 3 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northern Ontario (Burgess) | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | 3 | X | X | 13 |
Newfoundland and Labrador 2 (O'Leary) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 2 (Runciman) | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 4 | X | X | 11 |
Quebec (Audibert) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | X | 5 |
Draw 3
[edit]Saturday, March 26, 4:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 2 (Van Ryssel) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 2 |
Alberta 1 (Tao) | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | X | 9 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 2 (Niepage) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 5 |
Nova Scotia (Mosher) | 0 | 2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Prince Edward Island (Schut) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 3 |
Saskatchewan 1 (Bernath) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | X | X | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
New Brunswick (Dalrymple) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | X | 3 |
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | X | X | 10 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 1 (McDonald) | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | X | 10 |
Alberta 2 (Runciman) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 5 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 1 (Rooney) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 5 |
Northern Ontario (Burgess) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 3 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Quebec (Audibert) | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 4 |
Saskatchewan 2 (Pomedli) | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | X | X | 9 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northwest Territories (MacNeil) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Newfoundland and Labrador 2 (O'Leary) | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 4 | X | X | 13 |
Draw 5
[edit]Sunday, March 27, 8:00 am
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northwest Territories (MacNeil) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | X | 4 |
Quebec (Audibert) | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | X | 9 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 2 (Runciman) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 8 |
British Columbia 1 (Deane) | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 1 (Rooney) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Manitoba 1 (McDonald) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 2 (Pomedli) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 8 |
Northern Ontario (Burgess) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
New Brunswick (Dalrymple) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 3 |
Prince Edward Island (Schut) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | 2 | 1 | X | X | 9 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 (Tao) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 |
British Columbia 2 (Fenton) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 2 (Niepage) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 |
Manitoba 2 (Van Ryssel) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 1 (Bernath) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 1 | X | 9 |
Nova Scotia (Mosher) | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 4 |
Draw 7
[edit]Sunday, March 27, 4:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 2 (Pomedli) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 |
Ontario 1 (Rooney) | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Quebec (Audibert) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | X | 9 |
Newfoundland and Labrador 2 (O'Leary) | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 2 (Runciman) | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | X | 10 |
Northwest Territories (MacNeil) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | X | 3 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 1 (McDonald) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
British Columbia 1 (Deane) | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 4 | X | 11 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 1 (Bernath) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | X | 8 |
Ontario 2 (Niepage) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Prince Edward Island (Schut) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 (Tao) | 2 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 0 | 3 | X | X | 12 |
New Brunswick (Dalrymple) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 2 (Van Ryssel) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | X | 4 |
British Columbia 2 (Fenton) | 0 | 4 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 9 |
Draw 9
[edit]Monday, March 28, 9:00 am
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 1 | 1 | 1 | 3 | 0 | 2 | 4 | 0 | X | X | 12 |
Manitoba 2 (Van Ryssel) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 1 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
New Brunswick (Dalrymple) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Saskatchewan 1 (Bernath) | 2 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | X | 10 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia 2 (Fenton) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 4 |
Nova Scotia (Mosher) | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | X | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 2 (Niepage) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
Alberta 1 (Tao) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | X | 7 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador 2 (O'Leary) | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 5 |
Manitoba 1 (McDonald) | 1 | 0 | 3 | 0 | 4 | 1 | 2 | 0 | X | X | 11 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northwest Territories (MacNeil) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 0 |
Saskatchewan 2 (Pomedli) | 3 | 2 | 0 | 2 | 3 | 2 | 3 | 1 | X | X | 16 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia 1 (Deane) | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 9 |
Northern Ontario (Burgess) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 1 (Rooney) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 6 |
Alberta 2 (Runciman) | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 |
Draw 11
[edit]Monday, March 28, 7:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia (Mosher) | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 9 |
New Brunswick (Dalrymple) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia 2 (Fenton) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 |
Ontario 2 (Niepage) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 2 (Van Ryssel) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 4 |
Prince Edward Island (Schut) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | X | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 6 |
Saskatchewan 1 (Bernath) | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 9 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northern Ontario (Burgess) | 3 | 1 | 4 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | X | 14 |
Northwest Territories (MacNeil) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | X | 3 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia 1 (Deane) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | X | 4 |
Ontario 1 (Rooney) | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | X | 9 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 1 (McDonald) | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | X | 8 |
Quebec (Audibert) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador 2 (O'Leary) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
Saskatchewan 2 (Pomedli) | 0 | 1 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 7 |
Draw 13
[edit]Tuesday, March 29, 2:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Quebec (Audibert) | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 5 |
British Columbia 1 (Deane) | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 9 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador 2 (O'Leary) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | X | 2 |
Alberta 2 (Runciman) | 2 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | X | 9 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northwest Territories (MacNeil) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | X | 2 |
Ontario 1 (Rooney) | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 11 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northern Ontario (Burgess) | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 6 |
Manitoba 1 (McDonald) | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 9 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Prince Edward Island (Schut) | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 |
British Columbia 2 (Fenton) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 7 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | X | X | 7 |
Alberta 1 (Tao) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 1 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
New Brunswick (Dalrymple) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 3 |
Ontario 2 (Niepage) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 6 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia (Mosher) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | X | X | 9 |
Manitoba 2 (Van Ryssel) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Draw 15
[edit]Wednesday, March 30, 9:00 am
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 2 (Niepage) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia (Mosher) | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 7 |
Prince Edward Island (Schut) | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 1 (Bernath) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | 5 |
Alberta 1 (Tao) | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia 2 (Fenton) | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 10 |
New Brunswick (Dalrymple) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 9 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 1 (Rooney) | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | X | 8 |
Newfoundland and Labrador 2 (O'Leary) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 2 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northern Ontario (Burgess) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 |
Quebec (Audibert) | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 2 (Pomedli) | 0 | 2 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 10 |
Alberta 2 (Runciman) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 7 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia 1 (Deane) | 4 | 0 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 0 | X | X | 14 |
Northwest Territories (MacNeil) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 2 |
Draw 17
[edit]Wednesday, March 30, 7:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 2 (Runciman) | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 8 |
Northern Ontario (Burgess) | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 9 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 2 (Pomedli) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 |
Manitoba 1 (McDonald) | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador 2 (O'Leary) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6 |
British Columbia 1 (Deane) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Quebec (Audibert) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | 5 |
Ontario 1 (Rooney) | 0 | 2 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 10 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 (Tao) | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 2 | X | X | 9 |
Nova Scotia (Mosher) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 1 (Bernath) | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | X | 7 |
Manitoba 2 (Van Ryssel) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | X | 3 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | X | X | 8 |
British Columbia 2 (Fenton) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Prince Edward Island (Schut) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 4 |
Ontario 2 (Niepage) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | 8 |
Playoffs
[edit]Qualification games | Semifinals | Final | ||||||||||||
A1 | Saskatchewan 1 | 4 | ||||||||||||
B2 | Ontario 1 | 10 | B2 | Ontario 1 | 8 | |||||||||
A3 | Newfoundland and Labrador 1 | 6 | B2 | Ontario 1 | 10 | |||||||||
A2 | Alberta 1 | 4 | ||||||||||||
B1 | Manitoba 1 | 4 | ||||||||||||
A2 | Alberta 1 | 5 | A2 | Alberta 1 | 5 | |||||||||
B3 | British Columbia 1 | 4 | Bronze medal game | |||||||||||
A1 | Saskatchewan 1 | 11 | ||||||||||||
B1 | Manitoba 1 | 5 |
Quarterfinals
[edit]Thursday, March 31, 7:00 pm
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 1 (Rooney) | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 4 | 0 | 1 | 0 | X | 10 |
Newfoundland and Labrador 1 (Young) | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 6 |
Player percentages | |||
---|---|---|---|
Ontario 1 | Newfoundland and Labrador 1 | ||
Austin Snyder | 89% | Ben Stringer | 89% |
Jacob Jones | 80% | Nathan Locke | 80% |
Nathan Steele | 86% | Sam Follet | 75% |
Landan Rooney | 70% | Nathan Young | 77% |
Total | 81% | Total | 80% |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 (Tao) | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 |
British Columbia 1 (Deane) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 |
Semifinals
[edit]Friday, April 1, 9:00 am
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 1 (McDonald) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
Alberta 1 (Tao) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 1 (Bernath) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 4 |
Ontario 1 (Rooney) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | X | 8 |
Bronze medal game
[edit]Friday, April 1, 2:30 pm
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan 1 (Bernath) | 0 | 4 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 11 |
Manitoba 1 (McDonald) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Final
[edit]Friday, April 1, 2:30 pm
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 1 (Rooney) | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 10 |
Alberta 1 (Tao) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
Player percentages | |||
---|---|---|---|
Ontario 1 | Alberta 1 | ||
Austin Snyder | 83% | Andrew Nowell | 85% |
Jacob Jones | 79% | Benjamin Morin | 81% |
Nathan Steele | 76% | Jaedon Neuert | 82% |
Landan Rooney | 86% | Johnson Tao | 63% |
Total | 81% | Total | 77% |
Women
[edit]Teams
[edit]The teams are listed as follows:[4]
Province / Territory | Skip | Third | Second | Lead | Alternate | Club(s) |
---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 | Serena Gray-Withers | Zoe Cinnamon | Brianna Cullen | Anna Munroe | Saville SC, Edmonton | |
Alberta 2 | Claire Booth | Kaylee Raniseth | Raelyn Helston | Kate Ector | Calgary CC, Calgary | |
British Columbia | Holly Hafeli | Jorja Kopytko | Hannah O'Neil | Natalie Hafeli | Eryn Czirfusz | Kamloops CC, Kamloops |
Manitoba 1 | Tansy Tober | Caitlin Kostna | Lexa Sigurdson | Stephanie Feelus | Fort Garry CC, Winnipeg | |
Manitoba 2 | Morgan Maguet | Kylie Lippens | Lauren Evason | Danica Metcalfe | East St. Paul CC, East St. Paul | |
New Brunswick | Celia Evans | Brooke Tracy | Julia Evans | Sierra Tracy | Marlise Carter | Gage G&CC, Oromocto |
Newfoundland and Labrador | Mackenzie Mitchell | Katie Follett | Sarah Chaytor | Kate Paterson | St. John's CC, St. John's | |
Northern Ontario | Katy Lukowich | Jamie Smith | Lauren Rajala | Katie Shaw | Curl Sudbury, Sudbury | |
Northwest Territories | Cassie Rogers | Chasity O'Keefe | Kali Skauge | Grace Twa | Ella Skauge | Yellowknife CC, Yellowknife |
Nova Scotia 1 | Taylour Stevens | Lauren Ferguson | Alison Umlah | Cate Fitzgerald | Halifax CC, Halifax | |
Nova Scotia 2 | Sophie Blades | Kate Weissent | Stephanie Atherton | Alexis Cluney | Chester CC, Chester | |
Ontario 1 | Emily Deschenes | Emma Artichuk | Grace Lloyd | Evelyn Robert | Adrienne Belliveau | Rideau CC, Ottawa |
Ontario 2 | Rachel Steele | Grace Cave | Jill Uniacke | Sadie McCutcheon | High Park Club, Toronto | |
Prince Edward Island | Rachel MacLean | Sydney Howatt | Lexie Murray | Abby Barker | Cornwall CC, Cornwall | |
Quebec 1 | Lauren Cheal | Alexia Perron | Jessie Sutherland | Leah Andrews | Lennoxville / Rivière-du-Loup | |
Quebec 2 | Jolianne Fortin | Emy Lafrance | Megan Lafrance | Mégane Fortin | CC Kénogami, Jonquière | |
Saskatchewan | Madison Kleiter | Kya Kennedy | Rianna Kish | Hanna Johnson | Sutherland CC, Saskatoon | |
Yukon | Bayly Scoffin | Neizha Snider | Taylor Legge | Dannika Mikkelsen | Whitehorse CC, Whitehorse |
Round robin standings
[edit]Final Round Robin Standings
Key | |
---|---|
Teams to Playoffs |
|
|
Round robin results
[edit]All draw times are listed in Eastern Time (UTC−04:00).[3]
Draw 2
[edit]Saturday, March 26, 12:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Quebec 2 (Fortin) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 3 |
Alberta 1 (Gray-Withers) | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 4 | X | X | 13 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia 2 (Blades) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | X | 8 |
Northwest Territories (Rogers) | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northern Ontario (Lukowich) | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 8 |
Manitoba 1 (Tober) | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
New Brunswick (Evans) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
Newfoundland and Labrador (Mitchell) | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | X | 9 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Quebec 1 (Cheal) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 3 |
Alberta 2 (Booth) | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | X | 7 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia 1 (Stevens) | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | 0 | 1 | X | X | 11 |
Yukon (Scoffin) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saskatchewan (Kleiter) | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 10 |
Manitoba 2 (Maguet) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 7 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia (Hafeli) | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | X | 8 |
Ontario 1 (Deschenes) | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 1 | X | 11 |
Draw 4
[edit]Saturday, March 26, 8:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia 2 (Blades) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 7 |
New Brunswick (Evans) | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | X | 11 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Prince Edward Island (MacLean) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 6 |
Northern Ontario (Lukowich) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | X | 9 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador (Mitchell) | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 4 | X | 11 |
Alberta 1 (Gray-Withers) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northwest Territories (Rogers) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6 |
Manitoba 1 (Tober) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia 1 (Stevens) | 0 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | 2 | 1 | 2 | X | 12 |
British Columbia (Hafeli) | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 6 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 2 (Steele) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 |
Saskatchewan (Kleiter) | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 1 (Deschenes) | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 10 |
Alberta 2 (Booth) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yukon (Scoffin) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Manitoba 2 (Maguet) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 2 | X | X | 9 |
Draw 6
[edit]Sunday, March 27, 12:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yukon (Scoffin) | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 4 |
Ontario 1 (Deschenes) | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 | 3 | 0 | 3 | X | X | 13 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia (Hafeli) | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 8 |
Quebec 1 (Cheal) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 2 (Steele) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | X | 9 |
Nova Scotia 1 (Stevens) | 2 | 0 | 0 | 3 | 4 | 0 | 4 | 0 | 1 | X | 14 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 2 (Booth) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 8 |
Saskatchewan (Kleiter) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northwest Territories (Rogers) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 |
Newfoundland and Labrador (Mitchell) | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | X | 9 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
New Brunswick (Evans) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 9 |
Quebec 2 (Fortin) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Prince Edward Island (MacLean) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 |
Nova Scotia 2 (Blades) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 6 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 (Gray-Withers) | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 10 |
Northern Ontario (Lukowich) | 0 | 3 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 9 |
Draw 8
[edit]Sunday, March 27, 8:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 2 (Booth) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 4 |
Ontario 2 (Steele) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | X | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ontario 1 (Deschenes) | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | 0 | X | 9 |
Manitoba 2 (Maguet) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
British Columbia (Hafeli) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | X | 5 |
Yukon (Scoffin) | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | 0 | 0 | 3 | X | 11 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia 1 (Stevens) | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 3 | 0 | 1 | X | 11 |
Quebec 1 (Cheal) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 5 |
Sheet E | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberta 1 (Gray-Withers) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 |
Prince Edward Island (MacLean) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 6 |
Sheet F | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newfoundland and Labrador (Mitchell) | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 6 |
Manitoba 1 (Tober) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | X | 9 |
Sheet G | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
New Brunswick (Evans) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 7 |
Northwest Territories (Rogers) | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 8 |
Sheet H | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nova Scotia 2 (Blades) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 6 |
Quebec 2 (Fortin) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 |
Draw 10
[edit]Monday, March 28, 2:00 pm
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manitoba 1 (Tober) | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 1 | 2 | 0 | X | X | 9 |
Nova Scotia 2 (Blades) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 3 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northwest Territories (Rogers) | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
Alberta 1 (Gray-Withers) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Quebec 2 (Fortin) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 4 |
Northern Ontario (Lukowich) | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 3 | 3 | X | X | 12 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|