Derde afdeling 2022-23 (voetbal België)
Derde afdeling | ||||
---|---|---|---|---|
Derde afdeling 2022-2023 | ||||
Algemeen | ||||
Continent | Europa | |||
Confederatie | UEFA | |||
Land | België | |||
Bond | VV of ACFF | |||
Promotie naar | Tweede afdeling | |||
Degradatie naar | Eerste provinciale | |||
Bekercompetitie | Beker van België | |||
Competitieniveau | Niveau 5 | |||
Geschiedenis | ||||
Opgericht | 2016 | |||
Seizoen 2022-2023 | ||||
Editie | 7e | |||
Aantal clubs | 64 | |||
Actueel | ||||
Derde afdeling seizoen 2024-25 | ||||
|
Het seizoen 2022-23 van de Belgische Derde afdeling ging van start in september 2022 en eindigde in mei 2023. De voetbalcompetitie telt vier reeksen van zestien teams. Twee reeksen met clubs zijn aangesloten bij VV en twee bij de ACFF.
Naamswijzigingen[bewerken | brontekst bewerken]
- RAS Monceau wijzigde zijn naam in RAS Monceau-Châtelet.
Gedegradeerde teams[bewerken | brontekst bewerken]
Deze teams degradeerden voor aanvang van het seizoen uit de Tweede afdeling
- KVC Houtvenne (15e VV B)
- K. Olympia SC Wijgmaal (16e VV B)
- RES Couvin-Mariembourg (14e ACFF)
- RUS Givry (15e ACFF)
- Entente Durbuy (16e ACFF)
Gepromoveerde teams[bewerken | brontekst bewerken]
Deze teams waren gepromoveerd uit de provinciale reeksen voor de start van het seizoen:
Antwerpen[bewerken | brontekst bewerken]
- FC Wezel Sport (kampioen)
- AS Verbroedering Geel
Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
- KEWS Schoonbeek-Beverst (vice-kampioen)
Oost-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
Vlaams-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
- Sporting Kampenhout (kampioen)
West-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
Henegouwen[bewerken | brontekst bewerken]
- RAS Monceau (kampioen)
Luik[bewerken | brontekst bewerken]
- RFC Union La Calamine (kampioen)
Luxemburg[bewerken | brontekst bewerken]
- RCS Libramontois (kampioen)
- ROC Meix-devant-Virton
Namen[bewerken | brontekst bewerken]
- RUW Ciney (kampioen)
Waals-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
- R. Léopold FC (kampioen)
Promoverende teams[bewerken | brontekst bewerken]
Deze teams promoveerden na afloop van het seizoen naar Tweede afdeling
Rechtstreeks als kampioen[bewerken | brontekst bewerken]
- Tempo Overijse (kampioen VV A)
- FC Wezel Sport (kampioen VV B)
- RAEC Mons (kampioen ACFF A)
- Union Rochefortoise (kampioen ACFF B)
Via eindronde[bewerken | brontekst bewerken]
- KFC Voorde-Appelterre (2e VV A)
- KVC Houtvenne (3e VV B)
- RFC Tournai (4e ACFF A)
- RFC Union La Calamine (5e ACFF B)
Degraderende teams[bewerken | brontekst bewerken]
Rechtstreeks[bewerken | brontekst bewerken]
- KSV Rumbeke (14e VV A)
- KFC Eppegem (15e VV A)
- Sporting Kampenhout (14e VV B)
- K. Olympia SC Wijgmaal (15e VV B)
- KVK Beringen (16e VV B)
- Union Saint-Ghislain Tertre-Hautrage (14e ACFF A)
- R. Gosselies Sports (15e ACFF A)
- R. Léopold FC (16e ACFF A)
- RCS Libramontois (14e ACFF B)
- Entente Durbuy (15e ACFF B)
- RUS Givry (16e ACFF B)
- SV Anzegem (algemeen forfait)
Via eindronde[bewerken | brontekst bewerken]
- KV Eendracht Drongen (13e VV A)
Clubs[bewerken | brontekst bewerken]
Derde afdeling VV A[bewerken | brontekst bewerken]
# kaart | Stam- nummer | Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 211 | KFC Vigor Wuitens Hamme | Hamme |
2 | 3155 | KHO Wolvertem Merchtem | Merchtem & Wolvertem |
3 | 3694 | K. Eendracht Wervik | Wervik |
4 | 3851 | KV Eendracht Drongen | Drongen |
5 | 3861 | Eendracht Elene-Grotenberge | Grotenberge |
6 | 3957 | KVC Jong Lede | Lede |
7 | 3964 | KFC Voorde-Appelterre | Appelterre & Voorde |
8 | 4139 | KFC Hoger Op Kalken | Kalken |
9 | 4759 | KFC Eppegem | Eppegem |
10 | 4763 | KV Eendracht Aalter | Aalter |
11 | 5181 | KSV Rumbeke | Rumbeke |
12 | 6122 | SV Anzegem | Anzegem |
13 | 6381 | KSC Wielsbeke | Wielsbeke |
14 | 8264 | SK Roeselare-Daisel | Roeselare |
15 | 8552 | Avanti Stekene | Stekene |
16 | 8715 | Tempo Overijse | Overijse |
Derde afdeling VV B[bewerken | brontekst bewerken]
# kaart | Stam- nummer | Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 41 | KFC Diest | Diest |
2 | 330 | KVK Beringen | Beringen |
3 | 844 | FC Wezel Sport | Wezel |
4 | 1065 | KFC Nijlen | Nijlen |
5 | 1124 | KFC Zwarte Leeuw | Rijkevorsel |
6 | 1349 | K. Olympia SC Wijgmaal | Wijgmaal |
7 | 1357 | KFC Sint-Lenaarts | Sint-Lenaarts |
8 | 2065 | K. Witgoor Sport Dessel | Dessel |
9 | 2169 | AS Verbroedering Geel | Geel |
10 | 2529 | FC Esperanza Pelt | Pelt |
11 | 2615 | Sporting Kampenhout | Kampenhout |
12 | 2727 | KEWS Schoonbeek-Beverst | Beverst & Schoonbeek |
13 | 2825 | KVK Wellen | Wellen |
14 | 3634 | KAC Betekom | Betekom |
15 | 4481 | KVC Houtvenne | Houtvenne |
16 | 7919 | Eendracht Termien | Genk |
Derde afdeling ACFF A[bewerken | brontekst bewerken]
# kaart | Stam- nummer | Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 5 | R. Léopold FC | Ukkel |
2 | 26 | RFC Tournai | Doornik |
3 | 69 | R. Gosselies Sports | Gosselies |
4 | 75 | RCS Brainois | Eigenbrakel |
5 | 199 | RAS Jodoigne | Geldenaken |
6 | 248 | RES Couvin-Mariembourg | Couvin |
7 | 1708 | Union Saint-Ghislain Tertre-Hautrage | Saint-Ghislain |
8 | 3020 | R. Jeunesse Aischoise | Aische-en-Refail |
9 | 3939 | RJS Taminoise | Tamines |
10 | 4070 | Crossing Schaerbeek | Schaarbeek |
11 | 4143 | RAS Monceau-Châtelet | Monceau-sur-Sambre |
12 | 4194 | RAEC Mons | Bergen |
13 | 6464 | RFC Rapid Symphorinois | Saint-Symphorien |
14 | 6626 | RCS Onhaye | Onhaye |
15 | 8470 | CS Entité Manageoise | Manage |
16 | 9245 | CS Pays Vert Ostiches-Ath | Aat & Ostiches |
Derde afdeling ACFF B[bewerken | brontekst bewerken]
# kaart | Stam- nummer | Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 76 | RFC Huy | Hoei |
2 | 82 | FC Herstal | Herstal |
3 | 260 | RFCB Sprimont | Sprimont |
4 | 431 | RFC Raeren-Eynatten | Eynatten |
5 | 460 | RUW Ciney | Ciney |
6 | 526 | RFC Union La Calamine | Kelmis |
7 | 1590 | RCS Libramontois | Libramont |
8 | 1979 | R. Aywaille FC | Aywaille |
9 | 2799 | Union Rochefortoise | Rochefort |
10 | 3008 | Entente Durbuy | Durbuy |
11 | 3093 | RSC Habay-la-Neuve | Habay-la-Neuve |
12 | 3201 | ROC Meix-devant-Virton | Meix-devant-Virton |
13 | 3816 | RRC Mormont | Mormont |
14 | 4260 | R. Marloie Sport | Marche-en-Famenne |
15 | 6237 | RUS Givry | Givry |
16 | 9487 | FC United Richelle | Richelle |
Klassementen[bewerken | brontekst bewerken]
Derde afdeling VV A[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tempo Overijse | 28 | 20 | 3 | 5 | 63 | 67 | 30 | +37 | Promotie naar Tweede afdeling |
2 | KFC Voorde-Appelterre | 28 | 16 | 5 | 7 | 53 | 54 | 39 | +15 | Kwalificatie voor Eindronde promotie VV |
3 | KFC Vigor Wuitens Hamme | 28 | 15 | 8 | 5 | 53 | 51 | 34 | +17 | |
4 | KFC Hoger Op Kalken | 28 | 13 | 8 | 7 | 47 | 47 | 32 | +15 | |
5 | KSC Wielsbeke | 28 | 12 | 5 | 11 | 41 | 55 | 49 | +6 | |
6 | KVC Jong Lede | 28 | 11 | 6 | 11 | 39 | 44 | 37 | +7 | |
7 | SK Roeselare-Daisel | 28 | 9 | 11 | 8 | 38 | 39 | 37 | +2 | |
8 | Avanti Stekene | 28 | 9 | 9 | 10 | 36 | 43 | 40 | +3 | |
9 | KHO Wolvertem Merchtem | 28 | 10 | 5 | 13 | 35 | 34 | 45 | −11 | |
10 | K. Eendracht Wervik | 28 | 9 | 8 | 11 | 35 | 50 | 52 | −2 | |
11 | Eendracht Elene-Grotenberge | 28 | 8 | 10 | 10 | 34 | 46 | 48 | −2 | |
12 | KV Eendracht Aalter | 28 | 9 | 5 | 14 | 32 | 38 | 60 | −22 | |
13 | KV Eendracht Drongen | 28 | 7 | 11 | 10 | 32 | 27 | 36 | −9 | Kwalificatie voor Eindronde degradatie VV |
14 | KSV Rumbeke | 28 | 6 | 4 | 18 | 22 | 30 | 57 | −27 | Degradatie naar Eerste provinciale |
15 | KFC Eppegem | 28 | 4 | 6 | 18 | 18 | 19 | 48 | −29 | |
16 | SV Anzegem[a] | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Algemeen forfait |
Noten:
- ↑ SV Anzegem gaf op 24 februari 2023 algemeen forfait. Alle resultaten van de club werden geschrapt.
Derde afdeling VV B[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Wezel Sport | 30 | 20 | 5 | 5 | 65 | 75 | 39 | +36 | Promotie naar Tweede afdeling |
2 | Eendracht Termien | 30 | 19 | 7 | 4 | 64 | 63 | 32 | +31 | Kwalificatie voor Eindronde promotie VV |
3 | KVC Houtvenne | 30 | 18 | 9 | 3 | 63 | 80 | 26 | +54 | |
4 | AS Verbroedering Geel | 30 | 15 | 12 | 3 | 57 | 63 | 37 | +26 | |
5 | KVK Wellen | 30 | 16 | 5 | 9 | 53 | 58 | 53 | +5 | |
6 | KFC Sint-Lenaarts | 30 | 13 | 9 | 8 | 48 | 49 | 36 | +13 | |
7 | KAC Betekom | 30 | 10 | 11 | 9 | 41 | 53 | 54 | −1 | |
8 | KFC Diest | 30 | 11 | 5 | 14 | 38 | 37 | 46 | −9 | |
9 | KFC Zwarte Leeuw | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | 51 | 60 | −9 | |
10 | FC Esperanza Pelt | 30 | 8 | 11 | 11 | 35 | 36 | 41 | −5 | |
11 | KEWS Schoonbeek-Beverst | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | 28 | 49 | −21 | |
12 | KFC Nijlen | 30 | 7 | 9 | 14 | 30 | 39 | 60 | −21 | |
13 | K. Witgoor Sport Dessel | 30 | 7 | 6 | 17 | 27 | 42 | 56 | −14 | Kwalificatie voor Eindronde degradatie VV |
14 | Sporting Kampenhout | 30 | 7 | 6 | 17 | 27 | 40 | 67 | −27 | Degradatie naar Eerste provinciale |
15 | K. Olympia SC Wijgmaal | 30 | 6 | 5 | 19 | 23 | 33 | 67 | −34 | |
16 | KVK Beringen | 30 | 5 | 5 | 20 | 20 | 37 | 61 | −24 |
Derde afdeling ACFF A[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RAEC Mons | 30 | 21 | 4 | 5 | 67 | 61 | 19 | +42 | Promotie naar Tweede afdeling |
2 | RCS Onhaye | 30 | 17 | 6 | 7 | 57 | 55 | 34 | +21 | Kwalificatie voor Eindronde promotie ACFF |
3 | RFC Rapid Symphorinois | 30 | 15 | 8 | 7 | 53 | 45 | 38 | +7 | |
4 | RFC Tournai | 30 | 13 | 10 | 7 | 49 | 48 | 34 | +14 | |
5 | Crossing Schaerbeek | 30 | 13 | 9 | 8 | 48 | 43 | 33 | +10 | |
6 | R. Jeunesse Aischoise | 30 | 13 | 8 | 9 | 47 | 62 | 44 | +18 | |
7 | CS Pays Vert Ostiches-Ath | 30 | 13 | 7 | 10 | 46 | 40 | 37 | +3 | |
8 | CS Entité Manageoise | 30 | 12 | 6 | 12 | 42 | 39 | 41 | −2 | Kwalificatie voor Eindronde promotie ACFF |
9 | RAS Monceau-Châtelet | 30 | 11 | 9 | 10 | 42 | 46 | 44 | +2 | |
10 | RJS Taminoise | 30 | 9 | 9 | 12 | 36 | 33 | 37 | −4 | |
11 | RCS Brainois | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | 40 | 44 | −4 | |
12 | RAS Jodoigne | 30 | 8 | 8 | 14 | 32 | 42 | 52 | −10 | |
13 | RES Couvin-Mariembourg | 30 | 8 | 7 | 15 | 31 | 37 | 50 | −13 | Kwalificatie voor Eindronde degradatie ACFF |
14 | Union Saint-Ghislain Tertre-Hautrage | 30 | 7 | 10 | 13 | 31 | 42 | 60 | −18 | Degradatie naar Eerste provinciale |
15 | R. Gosselies Sports | 30 | 5 | 8 | 17 | 23 | 34 | 62 | −28 | |
16 | R. Léopold FC | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 | 23 | 61 | −38 |
Derde afdeling ACFF B[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Union Rochefortoise | 30 | 22 | 3 | 5 | 69 | 63 | 23 | +40 | Promotie naar Tweede afdeling |
2 | RFC Raeren-Eynatten | 30 | 16 | 8 | 6 | 56 | 60 | 32 | +28 | Kwalificatie voor Eindronde promotie ACFF |
3 | FC United Richelle | 30 | 16 | 7 | 7 | 55 | 55 | 33 | +22 | |
4 | RSC Habay-la-Neuve | 30 | 13 | 13 | 4 | 52 | 51 | 32 | +19 | |
5 | RFC Union La Calamine | 30 | 13 | 8 | 9 | 47 | 57 | 43 | +14 | |
6 | RRC Mormont | 30 | 13 | 8 | 9 | 47 | 56 | 52 | +4 | |
7 | RFCB Sprimont | 30 | 14 | 4 | 12 | 46 | 66 | 46 | +20 | |
8 | RFC Huy | 30 | 11 | 12 | 7 | 45 | 49 | 31 | +18 | |
9 | R. Aywaille FC | 30 | 9 | 15 | 6 | 42 | 47 | 40 | +7 | |
10 | RUW Ciney | 30 | 10 | 11 | 9 | 41 | 55 | 52 | +3 | |
11 | R. Marloie Sport | 30 | 10 | 8 | 12 | 38 | 40 | 47 | −7 | |
12 | ROC Meix-devant-Virton | 30 | 8 | 6 | 16 | 30 | 39 | 52 | −13 | |
13 | FC Herstal | 30 | 7 | 7 | 16 | 28 | 45 | 65 | −20 | Kwalificatie voor Eindronde degradatie ACFF |
14 | RCS Libramontois | 30 | 4 | 13 | 13 | 25 | 42 | 63 | −21 | Degradatie naar Eerste provinciale |
15 | Entente Durbuy | 30 | 5 | 5 | 20 | 20 | 46 | 85 | −39 | |
16 | RUS Givry | 30 | 4 | 2 | 24 | 14 | 33 | 108 | −75 |
Periodekampioenen[bewerken | brontekst bewerken]
Derde afdeling VV A[bewerken | brontekst bewerken]
- Eerste periode: KFC Voorde-Appelterre, 25 punten
- Tweede periode: Tempo Overijse, 22 punten
- Derde periode: Tempo Overijse, 22 punten
Derde afdeling VV B[bewerken | brontekst bewerken]
- Eerste periode: FC Wezel Sport, 22 punten
- Tweede periode: KVK Wellen, 23 punten
- Derde periode: Eendracht Termien, 25 punten
Derde afdeling ACFF A[bewerken | brontekst bewerken]
- Eerste periode: RFC Rapid Symphorinois, 22 punten
- Tweede periode: CS Entité Manageoise, 22 punten
- Derde periode: RAEC Mons, 26 punten
Derde afdeling ACFF B[bewerken | brontekst bewerken]
- Eerste periode: FC United Richelle, 20 punten
- Tweede periode: Union Rochefortoise, 28 punten
- Derde periode: Union Rochefortoise, 25 punten
Eindronde promotie[bewerken | brontekst bewerken]
Promotie VV[bewerken | brontekst bewerken]
De eindronde wordt gespeeld door de teams die tweede eindigen in het eindklassement en de drie periodekampioenen. Indien één of meerdere periodes gewonnen worden door de uiteindelijke kampioen of door dezelfde club, krijgt de best geklasseerde ploeg zonder eindrondeticket een plek in de eindronde.
- Eerste ronde
In de eerste ronde treden acht teams aan. De wedstrijden werden gespeeld op het veld van de club die bij de lottrekking als eerste geloot werd. In een rechtstreeks duel (met eventuele verlengingen en strafschoppen) werd bepaald wie doorging naar de volgende ronde.
Datum | Uur | Wedstrijden | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
07/05/2023 | 15:00 | KFC Voorde-Appelterre - KFC Hoger Op Kalken | 2-1 (n.v.) | |
07/05/2023 | 15:00 | KSC Wielsbeke - Eendracht Termien | 1-2 | |
07/05/2023 | 15:00 | KVK Wellen - KVC Houtvenne | 0-1 | |
07/05/2023 | 15:00 | KFC Vigor Wuitens Hamme - AS Verbroedering Geel | 2-2 (3-4 n.p.) |
- Tweede ronde
De twee clubs die wonnen in de tweede ronde promoveerden naar de Tweede afdeling. De verliezers spelen nog een herkansing.
Datum | Uur | Wedstrijden | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
14/05/2023 | 15:00 | KFC Voorde-Appelterre - AS Verbroedering Geel | 6-1 | |
14/05/2023 | 15:00 | Eendracht Termien - KVC Houtvenne | 1-2 |
- Derde ronde
De winnaar van dit duel maakte eventueel nog kans op promotie. Uiteindelijk was er geen bijkomende promovendus.
Datum | Uur | Wedstrijden | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
18/05/2023 | 15:00 | Eendracht Termien - AS Verbroedering Geel | 0-1 |
Promotie ACFF[bewerken | brontekst bewerken]
De eindronde wordt gespeeld door de teams die tweede eindigen in het eindklassement en de drie periodekampioenen. Indien één of meerdere periodes gewonnen worden door de uiteindelijke kampioen of door dezelfde club, krijgt de best geklasseerde ploeg zonder eindrondeticket een plek in de eindronde.
- Eerste ronde
In de eerste ronde treden acht teams aan. De wedstrijden werden gespeeld op het veld van de club die bij de lottrekking als eerste geloot werd. In een rechtstreeks duel (met eventuele verlengingen en strafschoppen) wordt bepaald wie naar de tweede ronde gaat.
Datum | Uur | Wedstrijden | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
07/05/2023 | 15:00 | RFC Raeren-Eynatten - FC United Richelle | 2-1 | |
07/05/2023 | 15:00 | CS Entité Manageoise - RSC Habay-la-Neuve | 0-2 | |
07/05/2023 | 15:00 | RFC Rapid Symphorinois - RFC Union La Calamine | 0-3 | |
07/05/2023 | 15:00 | RCS Onhaye - RFC Tournai | 2-2 (2-3 n.p.) |
- Tweede ronde
De twee clubs die wonnen in de tweede ronde promoveerden naar de Tweede afdeling. De verliezers spelen nog een herkansing.
Datum | Uur | Wedstrijden | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
14/05/2023 | 15:00 | RSC Habay-la-Neuve - RFC Tournai | 0-1 | |
14/05/2023 | 15:00 | RFC Union La Calamine - RFC Raeren-Eynatten | 2-1 (n.v.) |
- Derde ronde
De winnaar van dit duel maakte eventueel nog kans op promotie. Uiteindelijk was er geen bijkomende promovendus.
Datum | Uur | Wedstrijden | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
21/05/2023 | 15:00 | RSC Habay-la-Neuve - RFC Raeren-Eynatten | 1-2 |
Eindronde degradatie[bewerken | brontekst bewerken]
Degradatie VV[bewerken | brontekst bewerken]
De twee ploegen die dertiende eindigen in Derde afdeling VV moeten in een rechtstreeks duel bepalen wie in Derde afdeling zal blijven en wie zal zakken naar de provinciale reeksen.
Aangezien er drie rechtstreekse Vlaamse dalers uit Eerste nationale waren en de eindronde voor promotie Tweede afdeling werd gewonnen door een Vlaamse club, bleef K. Witgoor Sport Dessel in Derde afdeling. KV Eendracht Drongen degradeerde naar Eerste provinciale.
Datum | Uur | Wedstrijd | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
07/05/2023 | 15:00 | KV Eendracht Drongen - K. Witgoor Sport Dessel | 0-1 |
Degradatie ACFF[bewerken | brontekst bewerken]
De twee ploegen die dertiende eindigen in de Derde afdeling ACFF moeten in een rechtstreeks duel bepalen wie in Derde afdeling zal blijven en wie zal zakken naar de provinciale reeksen.
Aangezien er geen ACFF-team rechtstreeks degradeerde uit Eerste nationale bleven beide teams in Derde afdeling.
Datum | Uur | Wedstrijd | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
07/05/2023 | 15:00 | RES Couvin-Mariembourg - FC Herstal | 2-3 |