Portugal op de Olympische Zomerspelen 1976
Portugal op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Portugal | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | POR | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico de Portugal (pt) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1976 in Montréal | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Portugal op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Portugal op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956-1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Portugal nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1976 in Montréal, Canada. Voor het eerst sinds 1960 werd weer een medaille gewonnen. Het werden uiteindelijk twee zilveren medailles. Hiermee waren deze Spelen, wat betreft het aantal medailles, de meest succesvolle tot dan toe.
Medaillewinnaars[bewerken | brontekst bewerken]
Zilver[bewerken | brontekst bewerken]
- Carlos Lopes — Atletiek, 10000m
- Armando Silva Marques — Schieten, trap
Deelnemers en resultaten per onderdeel[bewerken | brontekst bewerken]
Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]
Mannen, 400m:
- José de Jesus Carvalho
- Eerste ronde (serie 6) — 48.47 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 800m:
- Fernando Mamede
- Eerste ronde (serie 2) — 1:49.58 (→ 5e, ging niet verder)
Mannen, 1500m:
- Fernando Mamede
- Eerste ronde (serie 2) — 3:37.98 (→ 3e)
- Halve finale (serie 1) — 3:42.59 (→ 8e, ging niet verder)
- Hélder Baiona de Jesus
- Eerste ronde (serie 1) — 3:44.20 (→ 2e)
- Halve finale (serie 2) — 3:47.37 (→ 8e, ging niet verder)
Mannen, 5000m:
- Aniceto Silva Simões
- Kwalificatie (serie 3) — 13:21.93 (→ 6e, kwalificeerde als tweede snelste verliezer)
- Finale — 13:29.38 (→ 8e)
- Carlos Lopes
- Kwalificatie (serie 2) — deed niet mee
Mannen, 10000m
- Carlos Lopes
- Kwalificatie (serie 1) — 28:04.53 (→ 1e)
- Finale — 27:45.17 (→ Zilver)
Mannen, 400m horden:
- José de Jesus Carvalho
- Eerste ronde (serie 1) — 50.99 (→ 4e)
- Halve finale — 49.97 (→ 2e)
- Finale → 49.94 (→ 5e)
Mannen, marathon:
- Anacleto Pereira Pinto — 2:18:53.4 (→ 22e)
- Carlos Lopes — deed niet mee
Judo[bewerken | brontekst bewerken]
Mannen, lichtgewicht (–63 kg):
- Groep B
- Eerste ronde — Mustapha Belahmira (MAR) (→ kwam niet opdagen)
- Tweede ronde — Osman Yanar (TUR) (→ won door jurybesluit)
- Derde ronde — Héctor Rodríquez (CUB) (→ verloor met ippon)
- Repêchage — Marian Standowicz (POL) (→ verloor met yuko)
Mannen, lichtmiddengewicht (–70 kg):
- Groep A
- Eerste ronde — Koji Kuramoto (JAP) (→ verloor door jurybesluit)
- Repêchage — Juan-Carlos Rodriguez (ESP) (→ verloor met koka)
Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]
Trap:
- Armando Silva Marques — 189 hits (→ Zilver)
Ronde 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal Treffers 22 24 24 25 23 24 25 22 189
Worstelen[bewerken | brontekst bewerken]
Mannen, Grieks-Romeins vlieggewicht (–52 kg):
- Leonel Duarte
- Eerste ronde — Mohamed Karmous (MAR) (→ tegenstander gediskwalificeerd; –4 punten)
- Tweede ronde — Rolf Krauss (GER) (→ won door val; –8 punten: ging niet verder)
Mannen, Grieks-Romeins bantamgewicht (–57 kg):
- Luís Grilo
- Eerste ronde — Ali Lachkar (MAR) (→ tegenstander gediskwalificeerd; –4 punten)
- Tweede ronde — Doug Yeats (CAN) (→ won door val)
- Derde ronde — Joseph Sade (USA) (→ verloor met 30:1; –8 punten: ging niet verder)
Mannen, Grieks-Romeins vedergewicht (–62 kg):
- Joaquim Jesus Vieira
- Eerste ronde — Stoyan Lazarov (BUL) (→ verloor door val; –4 punten)
- Tweede ronde — Kazimier Lipien (POL) (→ verloor door val; –8 punten: ging niet verder)
Zeilen[bewerken | brontekst bewerken]
470 klasse:
- Joaquim Leça Ramada en Francisco Antunes Mourão — 137 punten (→ 21e)
Race 1 2 3 4 5 6 7 Totaal Net Plaats 18 18 14 9 2822 20 Pts 24 24 20 15 3428 26 171 137
Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]
Mannen, 100 meter vrije slag:
- José Gomes Pereira
- Heats (serie 6) — 55.46 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 200 meter vrije slag:
- Paulo Frischknecht
- Heats (serie 5) — 2:02.65 (→ 7e, ging niet verder)
- José Gomes Pereira
- Heats (serie 4) — 2:03.03 (→ 6e, ging niet verder)
Mannen, 400 meter vrije slag:
- Rui Pinto de Abreu
- Heats (serie 4) — 4:28.43 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 1.500 meter vrije slag:
- António Botelho Melo
- Heats (serie 4) — 17:24.31 (→ 6e, ging niet verder)
Mannen, 4×200m vrije stijl estafette:
- António Botelho Melo, José Gomes Pereira, Paulo Frischknecht en Rui Pinto de Abreu
- Heats (serie 2) — 8:26.68 (→ 5e, ging niet verder)
Mannen, 100 meter rugslag:
- António Botelho Melo
- Heats (serie 3) — 1:05.76 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 200 meter rugslag:
- António Botelho Melo
- Heats (serie 1) — 2:26.65 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 100 meter schoolslag:
- Henrique Carvalho Vicêncio
- Heats (serie 2) — 1:13.55 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 200 meter schoolslag:
- Henrique Carvalho Vicêncio
- Heats (serie 3) — 2:41.97 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 100 meter vlinderslag:
- Paulo Frischknecht
- Heats (serie 4) — 1:01.97 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 200m vlinderslag:
- Paulo Frischknecht
- Heats (serie 4) — 2:20.54 (→ 5e, ging niet verder)
Mannen, 400 meter wisselslag:
- António Botelho Melo
- Heats (serie 3) — 5:11.48 (→ 7e, ging niet verder)
Mannen, 4×100m wisselslag:
- António Botelho Melo, Henrique Carvalho Vicêncio, José Gomes Pereira en Paulo Frischknecht
- Heats (serie 2) — 4:20.84 (→ 8e, ging niet verder)
- (en) The Organizing Committee for the Olympic Games (1978). Montréal 1976; Official Report. Métropole Litho Inc., Ottawa. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1976; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4.
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité