Sovjet-Unie op de Olympische Winterspelen 1968
Sovjet-Unie op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Sovjet-Unie | ||||||||||||||||
IOC-landcode | URS | ||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 1968 in Grenoble | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sovjet-Unie op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | |||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1968, die in Grenoble (Frankrijk) werden gehouden, nam de Sovjet-Unie voor de vierde keer deel.
Medailleoverzicht
[bewerken | brontekst bewerken]Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Biatlon | Aleksandr Tichonov Nikolaj Poezanov Viktor Mamatov Vladimir Goendartsev | 4x7,5 km estafette (m) | |
Kunstrijden | Ljoedmila Belousova Oleg Protopopov | paarrijden | |
Schaatsen | Ljoedmila Titova | 500 m (v) | |
Schansspringen | Vladimir Belo-oesov | grote schans (m) | |
IJshockey | Olympisch team | mannen | |
Biatlon | Aleksandr Tichonov | 20 km (m) | |
Kunstrijden | Tatjana Zjoek Aleksandr Gorelik | paarrijden | |
Langlaufen | Vjatsjeslav Vedenin | 50 km (m) | |
Galina Koelakova | 5 km (v) | ||
Schaatsen | Ljoedmila Titova | 1000 m (v) | |
Biatlon | Vladimir Goendartsev | 20 km (m) | |
Langlaufen | Alevtina Koltsjina | 5 km (v) | |
Alevtina Koltsjina Rita Atsjkina Galina Koelakova | 3x5 km estafette (v) |
Deelnemers en resultaten
[bewerken | brontekst bewerken]Alpineskiën
[bewerken | brontekst bewerken] Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Viktor Beljakov | afdaling (m) | 40e | 2.09,32 (+9,47) |
reuzenslalom (m) | 46e | 3.49,27 (+19,99) | |
slalom (m) | dnq | niet geplaatst voor finalewedstrijd | |
Andrej Belokrinkin | afdaling (m) | 49e | 2.10,98 (+11,13) |
reuzenslalom (m) | 52e | 3.52,83 (+23,55) | |
slalom (m) | 31e | 2.07,86 (+28,13) | |
Vasili Melnikov | afdaling (m) | dq | diskwalificatie |
reuzenslalom (m) | 45e | 3.48,97 (+19,69) | |
slalom (m) | 26e | 1.54,42 (+14,69) | |
Nina Merkoelova | afdaling (v) | 27e | 1.48,04 (+7,17) |
reuzenslalom (v) | 40e | 2.12,71 (+20,74) | |
slalom (v) | dq-2 | diskwalificatie run 2 | |
Galina Sidorova | afdaling (v) | 35e | 1.51,74 (+10,87) |
reuzenslalom (v) | 39e | 2.12,01 (+20,04) | |
slalom (v) | 26e | 1.42,89 (+17,03) | |
Alfina Soechanova | afdaling (v) | 29e | 1.48,74 (+7,87) |
reuzenslalom (v) | 34e | 2.06,48 (+14,51) | |
slalom (v) | 25e | 1.41,58 (+15,72) | |
Irina Toeroendajevskaya | reuzenslalom (v) | dq | diskwalificatie |
slalom (v) | 19e | 1.38,26 (+12,40) |
Biatlon
[bewerken | brontekst bewerken] Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksandr Tichonov | 20 km (m) | 1:14.40,4 (+0.54,5) pen.: 2 (1 / 1 / 0 / 0) | |
Vladimir Goendartsev | 1:18.27,4 (+4.41,5) pen.: 2 (0 / 0 / 1 / 1) | ||
Nikolaj Poezanov | 6e | 1:20.14,5 (+6.28,6) pen.: 3 (0 / 1 / 1 / 1) | |
Viktor Mamatov | 7e | 1:20.20,8 (+6.34,9) pen.: 1 (1 / 0 / 0 / 0) | |
Aleksandr Tichonov Nikolaj Poezanov Viktor Mamatov Vladimir Goendartsev | 4x7,5 km estafette (m) | 2:13.02,4 pen.: 2 (1 / 1 / 0 / 0) (33.28,9 / 34.07,2 / 32.53,2 / 32.33,1) |
Kunstrijden
[bewerken | brontekst bewerken] Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Tsjetveroechin | mannen | 9e | pc. 93,0; 1737,0 punten |
Sergej Volkov | 18e | pc. 158,0; 1632,0 punten | |
Jelena Sjtsjeglova | vrouwen | 12e | pc. 110,0; 1670,4 punten |
Galina Grzjibovskaja | 16e | pc. 144,0; 1628,5 punten | |
Ljoedmila Belousova Oleg Protopopov | paarrijden | pc. 10,0; 315,2 punten | |
Tatjana Zjoek Aleksandr Gorelik | pc. 17,0; 312,3 punten | ||
Tamara Moskvina Aleksej Misjin | 5e | pc. 44,0; 300,3 punten |
Langlaufen
[bewerken | brontekst bewerken] Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anatoli Akentjev | 15 km (m) | 16e | 50.19,9 (+2.25,7) |
30 km (m) | 10e | 1:37.52,4 (+2.13,2) | |
50 km (m) | 20e | 2:34.54,5 (+6.08,7) | |
Fjodor Simasjev | 15 km (m) | 26e | 51.05,3 (+3.11,1) |
Valeri Tarakanov | 15 km (m) | 9e | 49.04,4 (+1.10,2) |
30 km (m) | 17e | 1:39.25,0 (+3.45,8) | |
Vjatsjeslav Vedenin | 30 km (m) | 14e | 1:38.36,1 (+2.56,9) |
50 km (m) | 2:29.02,5 (+16,7) | ||
Vladimir Voronkov | 15 km (m) | 22e | 50.40,7 (+2.46,5) |
30 km (m) | 4e | 1:37.10,8 (+1.31,6) | |
50 km (m) | 16e | 2:33.07,3 (+4.21,5) | |
Igor Vorontsjichin | 50 km (m) | 31e | 2:40.48,2 (+12.02,4) |
Vladimir Voronkov Anatoli Akentjev Valeri Tarakanov Vjatsjeslav Vedenin | 4x10 km estafette (m) | 4e | 2:10.57,2 (+2.23,7) (32.38,4 / 32.32,5 / 32.56,4 / 32.49,9) |
Rita Atsjkina | 5 km (v) | 6e | 16.55,1 (+9,9) |
Galina Koelakova | 5 km (v) | 16.48,4 (+3,2) | |
10 km (v) | 6e | 38.26,7 (+1.40,2) | |
Alevtina Koltsjina | 5 km (v) | 16.51,6 (+6,4) | |
10 km (v) | 7e | 38.52,9 (+2.06,4) | |
Alevtina Smirnova | 5 km (v) | 20e | 17.43,2 (+58,0) |
10 km (v) | 11e | 39.10,3 (+2.23,8) | |
Faadija Salimzjanova | 10 km (v) | 13e | 39.17,9 (+2.31,4) |
Alevtina Koltsjina Rita Atsjkina Galina Koelakova | 3x5 km estafette (v) | 58.13,6 (+43,6) (19.32,8 / 19.31,2 / 19.09,6) |
Noordse combinatie
[bewerken | brontekst bewerken] Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Robert Makara | mannen | 7e | 426,92 punten schans: 222,8 p 15 km: 204,12 p |
Vjatsjeslav Drjagin | 8e | 424,38 punten schans: 222,8 p 15 km: 201,58 p | |
Tõnu Haljand | 12e | 412,68 punten schans: 202,8 p 15 km: 209,88 p | |
Michail Artjoechov | 19e | 391,90 punten schans: 192,4 p 15 km: 199,50 p |
Schaatsen
[bewerken | brontekst bewerken] Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ants Antson | 1500 m (m) | 12e | 2.07,2 (+3,8) |
Jevgeni Grisjin | 500 m (m) | 4e | 40,6 (+0,3) |
Valeri Kaplan | 500 m (m) | 21e | 41,6 (+1,3) |
1500 m (m) | 12e | 2.07,2 (+3,8) | |
Aleksandr Kertsjenko | 1500 m (m) | 11e | 2.07,1 (+3,7) |
Valeri Lavroesjkin | 5000 m (m) | 10e | 7.37,9 (+15,5) |
10.000 m (m) | 9e | 15.54,8 (+31,2) | |
Anatoli Lepesjkin | 500 m (m) | 11e | 41,0 (+0,7) |
Anatoli Masjkov | 5000 m (m) | 14e | 7.41,9 (+19,5) |
10.000 m (m) | 16e | 16.22,1 (+58,5) | |
Edoeard Matoesevitsj | 1500 m (m) | 8e | 2.06,1 (+2,7) |
Valeri Moeratov | 500 m (m) | 18e | 41,4 (+1,1) |
Stanislav Seljanin | 5000 m (m) | 11e | 7.38,5 (+16,1) |
10.000 m (m) | 10e | 15.56,4 (+32,8) | |
Irina Jegorova | 500 m (v) | 9e | 46,9 (+0,8) |
1000 m (v) | 5e | 1.34,4 (+1,8) | |
Lāsma Kauniste | 1000 m (v) | 11e | 1.35,3 (+2,7) |
1500 m (v) | 5e | 2.25,4 (+3,0) | |
3000 m (v) | 12e | 5.16,0 (+19,8) | |
Anna Saboelina | 3000 m (v) | 8e | 5.12,5 (+16,3) |
Tatjana Sidorova | 500 m (v) | 9e | 46,9 (+0,8) |
Lidija Skoblikova | 1500 m (v) | 11e | 2.27,6 (+5,2) |
3000 m (v) | 6e | 5.08,0 (+11,8) | |
Ljoedmila Titova | 500 m (v) | 46,1 | |
1000 m (v) | 1.32,9 (+0,3) | ||
1500 m (v) | 7e | 2.26,8 (+4,4) |
Schansspringen
[bewerken | brontekst bewerken] Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladimir Belo-oesov | normale schans (m) | 8e | 207,5 punten (76,5+73,0m) |
grote schans (m) | 231,3 punten (101,5+98,5m) | ||
Gari Napalkov | normale schans (m) | 14e | 205,4 punten (75,5+72,5m) |
grote schans (m) | 11e | 203,1 punten (96,5+90,5m) | |
Vladimir Smirnov | normale schans (m) | 55e | 148,3 punten (69,5+70,0m) |
grote schans (m) | 41e | 169,9 punten (88,0+83,5m) | |
Anatoli Zjeglanov | normale schans (m) | 6e | 211,5 punten (79,5+74,5m) |
grote schans (m) | 8e | 205,7 punten (99,0+92,0m) |
IJshockey
[bewerken | brontekst bewerken] Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Viktor Zinger Viktor Konovalenko Vitali Davydov Oleg Zajtsev Viktor Blinov Aleksandr Ragoelin Igor Romisjevski Viktor Koezkin Boris Majorov Viktor Poloepanov Jevgeni Misjakov Anatoli Firsov Anatoli Ionov Vladimir Vikoelov Jevgeni Zimin Vjatsjeslav Starsjinov Joeri Moisejev Veniamin Aleksandrov | mannen | A-groep (1e-8e plaats): 8- 0 Sovjet-Unie - Finland 9- 0 Sovjet-Unie - DDR 10- 2 Sovjet-Unie - Verenigde Staten 9- 1 Sovjet-Unie - Bondsrepubliek Duitsland 3- 2 Sovjet-Unie - Zweden 4- 5 Sovjet-Unie - Tsjecho-Slowakije 5- 0 Sovjet-Unie - Canada |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) (fr) Comité d'Organisation des Xemes Jeux Olympiques d'hiver (1969). Xemes Jeux Olympiques d'hiver - Xth Winter Olympic Games. Imprimerie Dardelet, Imprimerie Générale en Imprimerie Riondet, Grenoble.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Winterspelen van 1968; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation.
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité