Tweede afdeling 2024-25 (voetbal België)
Tweede afdeling | ||||
---|---|---|---|---|
Tweede afdeling 2024-2025 | ||||
Algemeen | ||||
Continent | Europa | |||
Confederatie | UEFA | |||
Land | België | |||
Bond | VV of ACFF | |||
Promotie naar | Eerste nationale | |||
Degradatie naar | Derde afdeling | |||
Bekercompetitie | Beker van België | |||
Competitieniveau | Niveau 4 | |||
Geschiedenis | ||||
Opgericht | 2016 | |||
Seizoen 2024-2025 | ||||
Editie | 9e | |||
Aantal clubs | 50 | |||
Actueel | ||||
Tweede afdeling seizoen 2024-25 | ||||
|
Het seizoen 2024-25 van de Belgische Tweede afdeling gaat van start in augustus 2024 en eindigt in juni 2025. De competitie telt twee Vlaamse reeksen van zestien ploegen (VV) en één Waalse reeks van achttien ploegen (ACFF).
Drie beloftenteams werd toegevoegd aan Tweede afdeling. Jong STVV en Jong KVC Westerlo in de VV-reeksen en KAS Eupen U23 in de ACFF-reeks.
Gedegradeerde teams[bewerken | brontekst bewerken]
Deze teams degradeerden voor aanvang van het seizoen uit Eerste nationale:
- Er waren geen gedegradeerde teams.
Gepromoveerde teams[bewerken | brontekst bewerken]
Deze teams promoveerden voor aanvang van het seizoen uit de Derde afdeling
Rechtstreeks[bewerken | brontekst bewerken]
- KVK Westhoek (kampioen VV A)
- Eendracht Termien (kampioen VV B)
- RCS Onhaye (kampioen ACFF A)
- R. Union Hutoise (kampioen ACFF B)
Via eindronde[bewerken | brontekst bewerken]
- K. Berg en Dal VV (1e eindronde VV)
- FC Esperanza Pelt (2e eindronde VV)
- SK Roeselare (3e eindronde VV)
- KVK Wellen (4e eindronde VV)
- Crossing Schaerbeek (1e eindronde ACFF)
- RFC Raeren-Eynatten (2e eindronde ACFF)
- CS Entité Manageoise (3e eindronde ACFF)
- RSC Habay-la-Neuve (4e eindronde ACFF)
- R. Aywaille FC (5e eindronde ACFF)
- CS Pays Vert Ostiches-Ath (6e eindronde ACFF)
- RFC Seraing U23 (extra stijger)
Promoverende teams[bewerken | brontekst bewerken]
Deze teams promoveerden naar Eerste nationale aan het einde van het seizoen:
Degraderende teams[bewerken | brontekst bewerken]
Deze teams degradeerden naar Derde afdeling aan het einde van het seizoen:
Clubs[bewerken | brontekst bewerken]
Tweede afdeling VV A[bewerken | brontekst bewerken]
# kaart | Stam- nummer | Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 11 | KRC Gent | Gent |
2 | 81 | KSV Oudenaarde | Oudenaarde |
3 | 100 | KVK Westhoek | Poperinge & Ieper |
4 | 822 | KM Torhout | Torhout |
5 | 1574 | RC Harelbeke | Harelbeke |
6 | 2024 | Jong KVC Westerlo | Westerlo |
7 | 3821 | KFC Sparta Petegem | Petegem-aan-de-Leie |
8 | 3964 | KFC Voorde-Appelterre | Appelterre & Voorde |
9 | 4165 | KVV Zelzate | Zelzate |
10 | 5381 | Jong Essevee | Waregem |
11 | 5553 | K. Olsa Brakel | Brakel |
12 | 5956 | KSV Oostkamp | Oostkamp |
13 | 7074 | KSC Dikkelvenne | Dikkelvenne |
14 | 8264 | SK Roeselare | Roeselare |
15 | 8601 | FC Lebbeke | Lebbeke |
16 | 9512 | FC Gullegem | Gullegem |
Tweede afdeling VV B[bewerken | brontekst bewerken]
# kaart | Stam- nummer | Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 24 | KRC Mechelen | Mechelen |
2 | 25 | Jong KV Mechelen | Mechelen |
3 | 28 | K. Berchem Sport | Berchem |
4 | 54 | KSK Tongeren | Tongeren |
5 | 373 | Jong STVV | Sint-Truiden |
6 | 595 | K. Bocholter VV | Bocholt |
7 | 844 | FC Wezel Sport | Wezel |
8 | 2138 | K. Rupel Boom FC | Boom |
9 | 2529 | FC Esperanza Pelt | Pelt |
10 | 2618 | KVC Lille United | Lille |
11 | 2825 | KVK Wellen | Wellen |
12 | 3057 | K. Berg en Dal VV | Meerhout |
13 | 3887 | K. Diegem Sport | Diegem |
14 | 4481 | KVC Houtvenne | Houtvenne |
15 | 7919 | Eendracht Termien | Genk |
16 | 8721 | RC Hades Kiewit Hasselt | Kiewit |
Tweede afdeling ACFF[bewerken | brontekst bewerken]
# kaart | Stam- nummer | Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 33 | Stade Verviétois | Verviers |
2 | 76 | R. Union Hutoise | Hoei |
3 | 167 | RFC Seraing U23 | Seraing |
4 | 213 | La Louvière Centre | La Louvière |
5 | 431 | RFC Raeren-Eynatten | Eynatten |
6 | 474 | RSD Jette | Jette |
7 | 526 | RFC Union La Calamine | Kelmis |
8 | 1979 | R. Aywaille FC | Aywaille |
9 | 2774 | R. Entente Acren Lessines | Twee-Akren |
10 | 2871 | RCS Verlaine | Verlaine |
11 | 3093 | RSC Habay-la-Neuve | Habay-la-Neuve |
12 | 4070 | Crossing Schaerbeek | Schaarbeek |
13 | 4276 | KAS Eupen U23 | Eupen |
14 | 4454 | RFC Meux | Meux |
15 | 6626 | RCS Onhaye | Onhaye |
16 | 7569 | FC Ganshoren | Ganshoren |
17 | 8470 | CS Entité Manageoise | Manage |
18 | 9245 | CS Pays Vert Ostiches-Ath | Aat & Ostiches |
Klassementen[bewerken | brontekst bewerken]
Tweede afdeling VV A[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KSC Dikkelvenne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar Eerste nationale |
2 | FC Gullegem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | RC Harelbeke | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | Jong Essevee | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | FC Lebbeke | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | K. Olsa Brakel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | KSV Oostkamp | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | KSV Oudenaarde | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | KFC Sparta Petegem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | KRC Gent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | SK Roeselare | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | KM Torhout | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | KFC Voorde-Appelterre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | KVK Westhoek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie naar Derde afdeling |
15 | Jong KVC Westerlo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | KVV Zelzate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tweede afdeling VV B[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | K. Berchem Sport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar Eerste nationale |
2 | K. Berg en Dal VV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | K. Bocholter VV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | K. Diegem Sport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | RC Hades Kiewit Hasselt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | KVC Houtvenne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | Jong KV Mechelen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Jong STVV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | KVC Lille United | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | FC Esperanza Pelt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | KRC Mechelen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | K. Rupel Boom FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | Eendracht Termien | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | KSK Tongeren | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie naar Derde afdeling |
15 | KVK Wellen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | FC Wezel Sport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tweede afdeling ACFF[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | R. Entente Acren Lessines | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar Eerste nationale |
2 | R. Aywaille FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | Crossing Schaerbeek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | KAS Eupen U23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | FC Ganshoren | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | RSC Habay-la-Neuve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | RSD Jette | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | RFC Union La Calamine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | La Louvière Centre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | CS Entité Manageoise | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | RFC Meux | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | RCS Onhaye | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | CS Pays Vert Ostiches-Ath | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | RFC Raeren-Eynatten | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
15 | RFC Seraing U23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | R. Union Hutoise | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie naar Derde afdeling |
17 | RCS Verlaine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
18 | Stade Verviétois | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Periodekampioenen[bewerken | brontekst bewerken]
Tweede afdeling VV A[bewerken | brontekst bewerken]
- Eerste periode:
- Tweede periode:
- Derde periode:
Tweede afdeling VV B[bewerken | brontekst bewerken]
- Eerste periode:
- Tweede periode:
- Derde periode:
Tweede afdeling ACFF[bewerken | brontekst bewerken]
- Eerste periode:
- Tweede periode:
- Derde periode:
Eindronde promotie[bewerken | brontekst bewerken]
Promotie VV[bewerken | brontekst bewerken]
De eindronde wordt gespeeld door de teams die tweede eindigen in het eindklassement en de drie periodekampioenen. Indien één of meerdere periodes gewonnen worden door de uiteindelijke kampioen of door dezelfde club, krijgt de best geklasseerde ploeg zonder eindrondeticket een plek in de eindronde.
Promotie ACFF[bewerken | brontekst bewerken]
De eindronde wordt gespeeld door de teams die tweede eindigen in het eindklassement en de drie periodekampioenen. Indien één of meerdere periodes gewonnen worden door de uiteindelijke kampioen of door dezelfde club, krijgt de best geklasseerde ploeg zonder eindrondeticket een plek in de eindronde.