Keishin Yoshida (jap. 吉田圭伸 Yoshida Keishin; ur. 12 stycznia 1987 w Otoineppu) – japoński biegacz narciarski, wicemistrz świata juniorów oraz kilkukrotny medalista igrzysk azjatyckich.
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Keishin Yoshida pojawił się 26 grudnia 2002 roku w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Otoineppu, gdzie zajął 57. miejsce w biegu na 7,5 km techniką klasyczną. W lutym 2005 roku wystąpił na mistrzostwach świata juniorów w Rovaniemi, gdzie zajął między drugie miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym oraz czwarte w sztafecie. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Kranju jego najlepszym wynikiem było piąte miejsce w biegu łączonym na 20 km. Trzykrotnie startował na mistrzostwach świata U-23, najlepsze wyniki osiągając na mistrzostwach świata młodzieżowców w Hinterzarten w 2010 roku, gdzie był czwarty zarówno w biegu na 15 km stylem klasycznym, jak i w biegu łączonym na 30 km. W Pucharze Świata zadebiutował 19 marca 2006 roku w Sapporo, zajmując 35. miejsce w biegu łączonym na 30 km. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył 10 grudnia 2011 roku w Davos, gdzie na dystansie 30 km stylem dowolnym był dwudziesty. W klasyfikacji generalnej najlepiej wypał w sezonie 2011/2012, który ukończył na 89. pozycji. W 2011 roku brał udział w mistrzostwach świata w Oslo, gdzie był szósty w sztafecie, a indywidualnie zajął dwunaste miejsce w biegu na 15 km klasykiem. Dwunasty był także na dystansie 50 km techniką klasyczną podczas rozgrywanych w 2013 roku mistrzostw świata w Val di Fiemme. Ponadto Yoshida zdobył cztery medale na igrzyskach azjatyckich w Ałmaty: złote w biegu na 10 km klasykiem i 15 km stylem dowolnym, srebrny w sztafecie oraz brązowy na dystansie 30 km klasykiem.
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
42. | 27 lutego | 2011 | Oslo | 30 km bieg łączony | 1:14:10,4 h | +3:41,8 min | Petter Northug |
12. | 1 marca | 2011 | Oslo | 15 km stylem klasycznym | 38:14,7 h | +1:26,2 min | Matti Heikkinen |
6. | 4 marca | 2011 | Oslo | Sztafeta 4x10 km[2] | 1:40:10,2 h | +1:39,2 min | Norwegia |
36. | 6 marca | 2011 | Oslo | 50 km stylem dowolnym | 2:08:09,0 h | +7:18,3 min | Petter Northug |
22. | 23 lutego | 2013 | Val di Fiemme | 30 km bieg łączony | 1:13:09,3 h | +26,8 s | Dario Cologna |
8. | 26 lutego | 2013 | Val di Fiemme | Sztafeta 4x10 km[1] | 1:41:37,2 h | +54,2 s | Norwegia |
12. | 3 marca | 2013 | Val di Fiemme | 50 km stylem klasycznym | 2:10:41,4 h | +44,2 s | Johan Olsson |
20. | 21 lutego | 2015 | Falun | 30 km bieg łączony | 1:16:26,9 h | +2:31.8 min | Maksim Wylegżanin |
12. | 27 lutego | 2015 | Falun | Sztafeta 4x10 km[3] | 1:34:18.5 h | +3:50.0 min | Norwegia |
17. | 1 marca | 2015 | Falun | 50 km stylem klasycznym | 2:26:02.1 h | +1:29.2 min | Petter Northug |
12. | 25 lutego | 2017 | Lahti | 30 km bieg łączony | 1:09:16,7 h | +42,3 s | Siergiej Ustiugow |
20. | 5 marca | 2017 | Lahti | 50 km stylem dowolnym | 1:46:28,9 h | +2:09,7 min | Alex Harvey |
20. | 23 lutego | 2019 | Seefeld in Tirol | 30 km bieg łączony | 1:10:21,8 h | +2:58,7 min | Sjur Røthe |
16. | 3 marca | 2019 | Seefeld in Tirol | 50 km stylem dowolnym | 1:49:59,3 h | +1:14,3 min | Hans Christer Holund |
35. | 27 lutego | 2021 | Oberstdorf | 30 km bieg łączony | 1:11:33,9 h | +4:55,7 min | Aleksandr Bolszunow |
44. | 3 marca | 2021 | Oberstdorf | 15 km stylem dowolnym | 33:48,7 min | +3:26,8 min | Hans Christer Holund |
9. | 5 marca | 2021 | Oberstdorf | bieg sztafetowy 4×10 km[4] | 1:52:39,0 h | +4:19,3 min | Norwegia |
23. | 7 marca | 2021 | Oberstdorf | 50 km stylem klasycznym | 2:10:52,9 h | +3:59,8 min | Emil Iversen |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurs | Wynik | Strata | Zwycięzca |
22. | 26 lutego | 2008 | Malles Venosta | 15 km stylem klasycznym | 42:10,2 min | +3:30,8 min | Martin Jakš |
28. | 28 lutego | 2008 | Malles Venosta | 30 km stylem dowolnym | 1:07:22,6 h | +3:04,3 min | Dario Cologna |
29. | 29 stycznia | 2009 | Praz de Lys – Sommand | 15 km stylem dowolnym | 37:48,1 min | +2:36,9 min | Maurice Manificat |
15. | 31 stycznia | 2009 | Praz de Lys – Sommand | 30 km łączony | 1:26:50,2 h | +2:16,6 min | Siergiej Czeriepanow |
30. | 26 stycznia | 2010 | Hinterzarten | Sprint stylem dowolnym | ? | ? | Ole-Marius Bach |
4. | 28 stycznia | 2010 | Hinterzarten | 15 km stylem klasycznym | 37:50,0 min | +33,8 s | Władysław Skoboljew |
4. | 30 stycznia | 2010 | Hinterzarten | 30 km łączony | 1:24:45,6 h | +26,5 s | Paul Constantin Pepene |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
6. | 21 marca | 2005 | Rovaniemi | 20 km bieg łączony | 52:04,7 min | +25,9 s | Petter Northug |
31. | 23 marca | 2005 | Rovaniemi | Sprint stylem klasycznym | ? | - | Even Sletten |
2. | 25 marca | 2005 | Rovaniemi | 10 km stylem dowolnym | 23:06,1 min | +30,0 s | Petter Northug |
4. | 26 marca | 2005 | Rovaniemi | Sztafeta 4x10 km[5] | 1:36:38,2 h | +2:44,4 min | Rosja |
21. | 31 stycznia | 2006 | Kranj | Sprint stylem dowolnym | ? | - | Petter Northug |
7. | 1 lutego | 2006 | Kranj | 10 km stylem klasycznym | 26:33,2 min | +1:44,4 min | Petter Northug |
5. | 3 lutego | 2006 | Kranj | 20 km bieg łączony | 51:34,3 min | +23,8 s | Petter Northug |
14. | 5 lutego | 2006 | Kranj | Sztafeta 4x5 km[6] | 47:15,7 min | +2:36,3 min | Norwegia |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik | Strata | Zwycięzca |
1. | 2 lutego | 2011 | Ałmaty | 15 km stylem dowolnym | 49:31,0 min | — | — |
1. | 3 lutego | 2011 | Ałmaty | 10 km stylem dowolnym | 29:39,2 min | — | — |
2. | 5 lutego | 2011 | Ałmaty | Sztafeta 4x10 km[7] | 1:54:40,9 h | +3:04,7 min | Kazachstan |
3. | 6 lutego | 2011 | Ałmaty | 30 km techniką klasyczną | 1:24:49,0 h | +25,0 s | Aleksiej Połtoranin |
Yoshida nigdy nie stał na podium zawodów PŚ.
stan po zakończeniu sezonu 2019/2020
- ↑ a b Skład drużyny: Hiroyuki Miyazawa, Keishin Yoshida, Nobu Naruse, Akira Lenting
- ↑ Skład drużyny: Kouhei Shimizu, Keishin Yoshida, Masaya Kimura, Nobu Naruse
- ↑ Skład drużyny: Akira Lenting, Keishin Yoshida, Takatsugu Uda, Hiroyuki Miyazawa
- ↑ Skład zespołu: Naoto Baba, Hiroyuki Miyazawa, Takatsugu Uda, Keishin Yoshida
- ↑ Skład drużyny: Junichi Igawa, Keishin Yoshida, Masaya Kimura, Tsubasa Shimada
- ↑ Skład drużyny: Nobuhito Kashiwabara, Keishin Yoshida, Masaya Kimura, Tomoya Ichikawa
- ↑ Skład drużyny: Kōhei Shimizu, Keishin Yoshida, Masaya Kimura, Nobu Naruse