Mistrzostwa Świata w Łucznictwie 2009 – Wikipedia, wolna encyklopedia
| |||
Data | 1 września 2009 – 9 września 2009 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 10 | ||
Liczba zawodników | 412 | ||
Strona internetowa |
45. Mistrzostwa świata w łucznictwie odbyły się w dniach 1-9 września 2009 w Ulsan (Korea Południowa).
Reprezentacja Polski
[edytuj | edytuj kod]kobiety
[edytuj | edytuj kod]- Małgorzata Ćwienczek (Czarna Strzała Bytom)
- Karina Lipiarska (Kmita Zabierzów)
- Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz)
mężczyźni
[edytuj | edytuj kod]- Piotr Piątek (Łucznik Żywiec)
- Damian Goły (Łucznik Żywiec)
- Rafał Dobrowolski (Stella Kielce)
Medaliści
[edytuj | edytuj kod]Strzelanie z łuku klasycznego
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Joo Hyun-jung | Kwak Ye-ji | Natalia Sánchez |
indywidualnie mężczyzn | Lee Chang-hwan | Im Dong-hyun | Wiktor Ruban |
drużynowo kobiet | Korea Południowa Joo Hyun-jung Kwak Ye-ji Yun Ok-hee | Japonia Miki Kanie Asako Matsunaga Sayami Matsushita | Rosja Tatjana Borodaj Natalia Erdynijewa Tatjana Siegina |
drużynowo mężczyzn | Korea Południowa Im Dong-hyun Lee Chang-hwan Oh Jin-hyek | Francja Thomas Aubert Romain Girouille Jean-Charles Valladont | Japonia Hideki Kikuchi Hiroshi Yamamoto Hiroyuki Yoshinaga |
mikst | Ukraina Wiktoria Kowal Wiktor Ruban | Chiny Zhao Ling Xue Haifeng | Korea Południowa Kwak Ye-ji Oh Jin-hyek |
Strzelanie z łuku bloczkowego
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Albina Łoginowa | Jorina Coetzee | Laura Longo |
indywidualnie mężczyzn | Reo Wilde | Liam Grimwood | Stephen Clifton |
drużynowo kobiet | Rosja Wiktoria Balżanowa Jekaterina Korobejnikowa Albina Łoginowa | Korea Południowa Kwon Oh-hyang Seo Jung-hee Seok Ji-hyun | Stany Zjednoczone Erika Anschutz Kendal Nicely Diane Watson |
drużynowo mężczyzn | Stany Zjednoczone Dave Cousins Braden Gellenthien Reo Wilde | Rosja Władimir Fiedosow Danzan Chałudorow Anton Chłyszenko | Salwador Rigoberto Hernandez Roberto Hernández Jorge Jimenez |
mikst | Rosja Albina Łoginowa Władimir Fedosor | Dania Camilla Soemod Martin Damsbo | Kanada Ashley Wallace Kevin Tataryn |
Klasyfikacja medalowa
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1 | Korea Południowa | 4 | 3 | 1 | 8 |
1 | Rosja | 3 | 1 | 1 | 5 |
3 | Stany Zjednoczone | 2 | - | 1 | 3 |
4 | Ukraina | 1 | - | 1 | 2 |
5 | Japonia | - | 1 | 1 | 2 |
6 | Chiny | - | 1 | - | 1 |
6 | Dania | - | 1 | - | 1 |
6 | Francja | - | 1 | - | 1 |
6 | Południowa Afryka | - | 1 | - | 1 |
6 | Wielka Brytania | - | 1 | - | 1 |
11 | Włochy | - | - | 1 | 1 |
11 | Kanada | - | - | 1 | 1 |
11 | Kolumbia | - | - | 1 | 1 |
11 | Nowa Zelandia | - | - | 1 | 1 |
11 | Salwador | - | - | 1 | 1 |
Linki zewnętrzne
[edytuj | edytuj kod]- Oficjalna strona mistrzostw. archery2009.ulsannamgu.go.kr. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-12-01)].
- Wyniki. archery.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-09-02)].