14. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozegrane w dniach 9–12 sierpnia 2002 roku w Kolombo na Sri Lance.
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Bieg na 100 m | Jamal Al-Saffar | 10,43 | Giennadij Czernowoł | 10,50 | Salem Mubarak Al-Yami | 10,52 |
Bieg na 200 m | Giennadij Czernowoł | 20,73 | Fawzi Al Shammari | 20,92 | Sittichai Suwonprateep | 21,04 |
Bieg na 400 m | Fawzi Al Shammari | 45,21 | Hamdan Obah Al-Bishi | 45,43 | Sugath Thilakaratne | 45,73 |
Bieg na 800 m | Michail Kolganow | 1:48,91 | Salem Amer Al-Badri | 1:48,95 | Adam Abdu Adam Ali | 1:49,25 |
Bieg na 1500 m | Abdulrahman Sulaiman | 3:45,98 | Rashid Ramzi | 3:46,41 | Jamal Noor Yousef | 3:46,85 |
Bieg na 5000 m | Khamis Seif Abdullah | 14:16,81 | Abdulhak Zakaria | 14:19,92 | Nasser Sulaiman | 14:19,97 |
Bieg na 10 000 m | Ahmed Ibrahim Warsama | 30:19,62 | Aman Majid Awadh | 30:21,05 | Jagannath Lakade | 30:39,44 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Khamis Seif Abdullah | 8:16,00 | Saad Shaddad Al-Asmari | 8:16,7 | Ali Abu Bakr Kamal | 8:37,4 |
Bieg na 110 m przez płotki | Liu Xiang | 13,56 | Mubarak Ata Mubarak | 13,96 | Mohamed Faiz | 14,33 |
Bieg na 400 m przez płotki | Mubarak Al-Nubi | 48,67 CR | Hideaki Kawamura | 48,85 | Jewgienij Meleszenko | 49,56 |
Chód na 20 km | Eiichi Yoshizawa | 1:26:51 | Toshihito Fujinohara | 1:28:06 | Shin Il-yong | 1:31:07 |
Sztafeta 4 x 100 m | Tajlandia | 38,99 | Arabia Saudyjska | 39,16 | Katar | 39,39 |
Sztafeta 4 x 400 m | Sri Lanka Rohan Pradeep Kumara Ranga Wimalawansa Prasanna Amarasekara Sugath Thilakaratne | 3:03,35 | Indie | 3:06,76 | Japonia | 3:07,09 |
Skok wzwyż | Cui Kai | 2,19 | Salem Nasser Bakhit | 2,15 | Loo Kum Zee | 2,15 |
Skok o tyczce | Daichi Sawano | 5,40 | Kim Se-in | 5,40 | Grigorij Jegorow | 5,20 |
Skok w dal | Hussein Taher Al-Sabee | 8,09 | Cai Xiaobao | 7,95 | Huang Le | 7,91 |
Trójskok | Salem Mouled Al-Ahmadi | 16,61 | Kazuyoshi Ishikawa | 16,42 | Mohammed Hamdi Awadh | 16,18 |
Pchnięcie kulą | Bilal Saad Mubarak | 19,22 | Navpreet Singh | 18,97 | Kim Jae-il | 17,98 |
Rzut dyskiem | Rashid Shafi Al-Dosari | 64,43 CR | Abbas Samimi | 60,49 | Nu’er Maimaiti | 60,39 |
Rzut młotem | Kōji Murofushi | 80,45 CR | Hiroaki Doi | 70,27 | Viktor Ustinov | 69,25 |
Rzut oszczepem | Li Rongxiang | 82,75 CR | Sergey Voynov | 79,70 | Park Jae-myong | 79,22 |
Dziesięciobój | Ahmed Hassan Moussa | 7670 pkt. | Pavel Andreev | 7428 pkt. | Takuro Hirata | 7344 pkt. |
CR - Rekord Mistrzostw |
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Bieg na 100 m | Susanthika Jayasinghe | 11,29 CR | Qin Wangping | 11,56 | Lubow Perepelowa | 11,60 |
Bieg na 200 m | Susanthika Jayasinghe | 22,84 =CR | Lubow Perepelowa | 23,76 | Yan Jiankui | 23,85 |
Bieg na 400 m | Tatiana Rosłanowa | 52,61 | Zamira Amirowa | 53,87 | Nguyễn Thị Tĩnh | 54,57 |
Bieg na 800 m | Miho Sugimori | 2:03,59 | Tatiana Borisowa | 2:03,67 | Zamira Amirowa | 2:04,48 |
bieg na 1500 m | Tatyana Borisova | 4:16,27 | Swietłana Łukaszewa | 4:18,63 | Mizuho Nasukawa | 4:19,27 |
Bieg na 5000 m | Ham Bong-sil | 15:42,88 | Akiko Kawashima | 15:44,08 | Mizuho Nasukawa | 16:24,63 |
Bieg na 10 000 m | Ham Bong-sil | 34:44,92 | Jo Bun-hui | 35:00,63 | Lashram Aruna Devi | 35:38,70 |
Bieg na 100 m przez płotki | Yvonne Kanazawa | 13,40 | Sriyani Kulawansa | 13,43 | Trecia Roberts | 13,60 |
Bieg na 400 m przez płotki | Natalia Torszina | 55,81 | Song Yinglan | 56,49 | Makiko Yoshida | 57,04 |
Chód na 20 km | Gao Kelian | 1:36:57 | Jian Xingli | 1:37:02 | Ryoko Tadamasa | 1:42:43 |
Sztafeta 4 x 100 m | Chiny | 43,94 | Uzbekistan | 44,85 | Tajlandia | 44,89 |
Sztafeta 4 x 400 m | Indie | 3:37,48 | Japonia | 3:38,29 | Sri Lanka | 3:42,71 |
Skok wzwyż | Tatjana Jefimienko | 1,92 | Bobby Aloysius | 1,84 | Marina Aitowa | 1,84 |
Skok o tyczce | Gao Shuying | 4,20 CR | Masumi Ono | 4,20 CR | Desy Margawati | 4,10 |
Skok w dal | Jelena Kaszchejewa | 6,61 | Lerma Gabito | 6,40 | Marestella Torres | 6,40 |
Trójskok | Wu Lingmei | 13,83 | Marija Sokowa | 13,81 | Jelena Parfenowa | 13,11 |
Pchnięcie kulą | Juthaporn Krasaeyan | 18,05 | Cheng Xiaoyan | 17,39 | Sumi Ichioka | 16,12 |
Rzut dyskiem | Li Yanfeng | 60,06 | Harwant Kaur | 57,60 | Swaranjeet Kaur | 55,05 |
Rzut młotem | Gu Yuan | 71,10 CR | Huang Chih-feng | 58,19 | Hardeep Kaur | 57,82 |
Rzut oszczepem | Ma Ning | 57,15 | Xue Juan | 56,04 | Lee Young-sun | 53,72 |
Siedmiobój | Swietłana Kazanina | 5841 pkt. | J. J. Shobha | 5775 pkt. | Wang Hailan | 5635 pkt. |
CR - Rekord Mistrzostw |