Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 – dwójka bez sternika kobiet – Wikipedia, wolna encyklopedia
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | |||
Zamknięcie (finał) | 12 września | ||
Liczba zawodników | 16 zawodników (8 osad) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce |
Dwójka bez sternika kobiet (W2-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.
Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]
Wydarzenie | Runda |
---|---|
Piątek, 10 września 2010 | Eliminacje |
Sobota, 11 września 2010 | Repasaże |
Niedziela, 12 września 2010 | Finał B |
Niedziela, 12 września 2010 | Finał A |
Medaliści[edytuj | edytuj kod]
Złoto | Srebro | Brąz |
Rumunia Camelia Lupascu Nicoleta Albu | Niemcy Kerstin Hartmann Marlene Sinnig | Chorwacja Sonja Kešerac Maja Anić |
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Eliminacje[edytuj | edytuj kod]
Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R
Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Kerstin Hartmann Marlene Sinnig | Niemcy | 7:25,59 | FA |
2 | Oksana Hołub Hanna Hucałenko | Ukraina | 7:27,38 | R |
3 | Claudia Wurzel Valentina Calabrese | Włochy | 7:31,83 | R |
4 | Kristina Bonczewa Luiza-Marija Rusinowa | Bułgaria | 7:41,55 | R |
Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Camelia Lupascu Nicoleta Albu | Rumunia | 7:27,75 | FA |
2 | Sonja Kešerac Maja Anić | Chorwacja | 7:31,72 | R |
3 | Maja Żuczkowa Alewtina Podwiazkina | Rosja | 7:34,59 | R |
4 | Wolha Płaszkowa Hanna Nachajewa | Białoruś | 7:40,41 | R |
Repasaże[edytuj | edytuj kod]
Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA, 5... → FB
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Sonja Kešerac Maja Anić | Chorwacja | 7:37,81 | FA |
2 | Oksana Hołub Hanna Hucałenko | Ukraina | 7:38,44 | FA |
3 | Kristina Bonczewa Luiza-Marija Rusinowa | Bułgaria | 7:43,22 | FA |
4 | Claudia Wurzel Valentina Calabrese | Włochy | 7:43,35 | FA |
5 | Maja Żuczkowa Alewtina Podwiazkina | Rosja | 7:48,25 | FB |
6 | Wolha Płaszkowa Hanna Nachajewa | Białoruś | 7:53,79 | FB |
Finał B[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Maja Żuczkowa Alewtina Podwiazkina | Rosja | 7:39,27 | |
2 | Wolha Płaszkowa Hanna Nachajewa | Białoruś | 7:45,38 |
Finał A[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Camelia Lupascu Nicoleta Albu | Rumunia | 7:22,89 | ||
Kerstin Hartmann Marlene Sinnig | Niemcy | 7:25,25 | ||
Sonja Kešerac Maja Anić | Chorwacja | 7:27,62 | ||
4 | Claudia Wurzel Valentina Calabrese | Włochy | 7:29,84 | |
5 | Oksana Hołub Hanna Hucałenko | Ukraina | 7:31,90 | |
6 | Kristina Bonczewa Luiza-Marija Rusinowa | Bułgaria | 7:43,46 |