Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie 2021 – Wikipedia, wolna encyklopedia
84. Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie – odbyły się w Bydgoszczy w dniach 27 – 29 sierpnia 2021.
Mistrzostwa rozgrywane były na torze Brdyujście.
Medaliści
[edytuj | edytuj kod]Mężczyźni
[edytuj | edytuj kod]Kanadyjki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Wiktor Głazunow (AZS Gorzów Wlkp.) | 40.840 | Michał Łubniewski (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 40.943 | Oleksii Koliadych (Admira Gorzów Wlkp.) | 41.849 |
C-1 500 m | Wiktor Głazunow (AZS Gorzów Wlkp.) | 1:55.375 | Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) | 1:55.677 | Tomasz Barniak (AZS-AWF Poznań) | 1:57.966 |
C-1 1000 m | Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) | 4:02.402 | Marcin Grzybowski (MKS Czechowice-Dziedzice) | 4:04.232 | Wiktor Głazunow (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) | 4:11.985 |
C-1 5000 m | Wiktor Głazunow (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) | 21:23.029 | Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) | 21:32.042 | Marcin Grzybowski (MKS Czechowice-Dziedzice) | 22:26.212 |
C-2 200 m | Michał Łubniewski Arsen Śliwiński (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 37.623 | Aleksander Kitewski Norman Zezula (Zawisza Bydgoszcz) | 38.245 | Remigiusz Nowaczyk Łukasz Witkowski (Posnania) | 39.398 |
C-2 500 m | Aleksander Kitewski Norman Zezula (Zawisza Bydgoszcz) | 1:46.151 | Michał Łubniewski Arsen Śliwiński (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 1:46.923 | Remigiusz Nowaczyk Łukasz Witkowski (Posnania) | 1:50.602 |
C-2 1000 m | Aleksander Kitewski Norman Zezula (Zawisza Bydgoszcz) | 3:51.182 | Tomasz Barniak Patryk Gluza (AZS-AWF Poznań) | 3:54.399 | Mateusz Borgieł Mateusz Zuchora (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 3:56.790 |
C-4 500 m | AZS-AWF Poznań Tomasz Barniak Patryk Gluza Krystian Hołdak Miłosz Polaczek | 1:47.270 | Zawisza Bydgoszcz Sebastian Aleksandrowicz Aleksander Kitewski Krystian Krzyżanowski Norman Zezula | 1:42.044 | AZS-KU Politechniki Opolskiej Mateusz Borgieł Mateusz Zuchora Arsen Śliwiński Michał Łubniewski' | 1:38.771 |
C-4 1000 m | AZS-AWF Poznań Tomasz Barniak Patryk Gluza Krystian Hołdak Miłosz Polaczek | 3:47.902 | AZS-AWF Poznań Robert Chirilenco Piotr Kujawa Alan Kukuła Eryk Soenke | 3:49.519 | Włókniarz Chełmża Dawid Grabowski Jakub Hapkie Paweł Prokopczuk Jakub Zieliński | 4:02.000 |
Kajaki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Jakub Stepun (AZS AWF Poznań) | 35.781 | Bartosz Grabowski (OKSW Olsztyn) | 36.398 | Paweł Kaczmarek (KKW 1929 Kraków) | 36.628 |
K-1 500 m | Jakub Śliwa (Zawisza Bydgoszcz) | 1:45.939 | Bartosz Stabno (Posnania) | 1:45960 | Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) | 1:46.552 |
K-1 1000 m | Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) | 3:39.007 | Przemysław Korsak (G'Power Gorzów Wlkp.) | 3:40.083 | Przemysław Rojek (Silvant Kajak Elbląg) | 3:40.313 |
K-1 5000 m | Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) | 19:48.512 | Bartosz Stabno (Posnania) | 19:50.290 | Wiktor Żarski (Nogat Malbork) | 20:05.495 |
K-2 200 m | Denis Ambroziak Mikołaj Walulik (Sparta Augustów) | 35.060 | Marcin Nowacki Jacek Piech (Posnania) | 35.149 | Dawid Byrdek Wojciech Pilarz (MKS Czechowice-Dziedzice) | 35.545 |
K-2 500 m | Wojciech Tracz Filip Weckwert (Posnania) | 1:34.279 | Piotr Morawski Michał Bil (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 1:34.926 | Dawid Putto Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) | 1:36.743 |
K-2 1000 m | Michał Bil Piotr Morawski (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 3:28.945 | Krzysztof Jokiel Damian Liskowiak (Zryw Wolsztyn) | 3:30.281 | Fryderyk Fulko Krzysztof Pieczuro (Admira Gorzów Wlkp.) | 3:30.979 |
K-4 500 m | Posnania Jakub Michalski Marcin Nowacki Wojciech Tracz Filip Weckwert | 1:25.515 | Energetyk Poznań Tomasz Janiszewski Jarosław Kajdanek Robert Nowakowski Sławomir Witczak | 1:26.911 | MKS Czechowice-Dziedzice Dawid Byrdek Igor Drewniak Dawid Janusz Wojciech Pilarz | 1:27.554 |
K-4 1000 m | MKS Czechowice-Dziedzice Dawid Byrdek Igor Drewniak Dawid Janusz Wojciech Pilarz | 3:11.344 | Zryw Wolsztyn Kacper Jastrząb Krzysztof Jokiel Damian Liskowiak Przemysław Niewiadomski | 3:13.114 | Sparta Augustów Denis Ambroziak Łukasz Barszczewski Łukasz Grochowski Mikołaj Walulik | 3:14.369 |
Kobiety
[edytuj | edytuj kod]Kajaki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) | 40.515 | Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) | 40.757 | Dominika Putto (Zawisza Bydgoszcz) | 40.817 |
K-1 500 m | Anna Puławska (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) | 1:59.804 | Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) | 2:00.464 | Małgorzata Puławska (Posnania) | 2:00.873 |
K-1 1000 m | Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice) | 4:10.972 | Anna Zagórska (OŚ AZS Politechniki Poznańskiej) | 4:11.934 | Marta Witkowska (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 4:20.351 |
K-1 5000 m | Anna Zagórska (OŚ AZS Politechniki Poznańskiej) | 22:42.695 | Marta Witkowska (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 22:59.231 | Emilia Szczepanek (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 23:28.852 |
K-2 200 m | Dominika Putto Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) | 38.064 | Karolina Naja Małgorzata Puławska (Posnania) | 38.668 | Katarzyna Kołodziejczyk Sandra Ostrowska (Zawisza Bydgoszcz) | 39.149 |
K-2 500 m | Sandra Ostrowska Dominika Putto (Zawisza Bydgoszcz) | 1:48.305 | Karolina Naja Małgorzata Puławska (Posnania) | 1:49.807 | Klaudia Cyrulewska Martyna Klatt (Energetyk Poznań) | 1:51.058 |
K-2 1000 m | Karolina Markiewicz Paulina Markiewicz (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 3:57.643 | Nicola Gapska Julia Górska (Zawisza Bydgoszcz) | 3:58.928 | Zuzanna Jaszczyńska Marta Witkowska (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 3:59.983 |
K-4 500 m | Zawisza Bydgoszcz Julia Górska Katarzyna Kołodziejczyk Sandra Ostrowska Dominika Putto | 1:38.229 | Energetyk Poznań Klaudia Cyrulewska Martyna Klatt Patrycja Lebioda Natalia Wojciechowska | 1:41.297 | AZS-KU Politechniki Opolskiej Zuzanna Jaszczyńska Karolina Markiewicz Emilia Szczepanek Marta Witkowska | 1:40.112 |
Kanadyjki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) | 47.443 | Katarzyna Szperkiewicz (AZS-AWF Poznań) | 48.380 | Aleksandra Jackiewicz (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 49.175 |
C-1 500 m | Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok) | 2:20.375 | Katarzyna Szperkiewicz (AZS-AWF Poznań) | 2:20.941 | Magda Stanny (Warta Poznań) | 2:23.435 |
C-1 5000 m | Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok) | 25:56.1016 | Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań) | 26:10.692 | Ewelina Antos (AZS-AWF Poznań) | 26:37.914 |
C-2 200 m | Katarzyna Szperkiewicz Klaudia Szolc (AZS-AWF Poznań) | 46.848 | Ewelina Antos Patrycja Mendelska (AZS-AWF Poznań) | 48.784 | Kaja Lach Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok) | 48.826 |
C-2 500 m | Katarzyna Szperkiewicz Patrycja Mendelska (AZS-AWF Poznań) | 2:10.353 | Adrianna Antos Ewelina Antos (AZS-AWF Poznań) | 2:13.404 | Paulina Grzelkiewicz Magda Stanny (Warta Poznań) | 2:13.528 |
Mixed
[edytuj | edytuj kod]Kajaki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-2 200 m | Martyna Klatt Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań) | 36,131 | Małgorzata Puławska Jacek Piech (Posnania) | 36.672 | Julia Czech Wojciech Pilarz (MKS Czechowice-Dziedzice) | 37.961 |
Kanadyjki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-2 200 m | Aleksandra Jacewicz Arsen Śliwiński (AZS-KU Politechniki Opolskiej) | 42.081 | Katarzyna Szperkiewicz Tomasz Barniak (AZS-AWF Poznań) | 42.089 | Julia Walczak Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) | 42.852 |