Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000 Sydney |
|
Miejsce | Sydney International Aquatic Centre |
Data | 16 – 23 września 2000 |
Liczba konkurencji | 32 |
Liczba zawodników | 954 z 150 krajów |
pływanie na XXVII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney rozgrywane było od 16 do 23 września.
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Styl dowolny |
50 m (szczegóły) | Anthony Ervin Gary Hall Jr | 21,98 | – | – | Pieter van den Hoogenband | 22,03 |
100 m (szczegóły) | Pieter van den Hoogenband | 48,30 | Aleksandr Popow | 48,69 | Gary Hall Jr. | 48,73 |
200 m (szczegóły) | Pieter van den Hoogenband | 1:45,35 | Ian Thorpe | 1:45,83 | Massimiliano Rosolino | 1:46,65 |
400 m (szczegóły) | Ian Thorpe | 3:40,59 | Massimiliano Rosolino | 3:43,40 | Klete Keller | 3:47,00 |
1500 m (szczegóły) | Grant Hackett | 14:48,33 | Kieren Perkins | 14:53,59 | Chris Thompson | 14:56,81 |
Styl grzbietowy |
100 m (szczegóły) | Lenny Krayzelburg | 53,72 | Matthew Welsh | 54,07 | Stev Theloke | 54,82 |
200 m (szczegóły) | Lenny Krayzelburg | 1:56,76 | Aaron Peirsol | 1:57,35 | Matthew Welsh | 1:57,59 |
Styl klasyczny |
100 m (szczegóły) | Domenico Fioravanti | 1:00,46 | Ed Moses | 1:00,73 | Roman Słudnow | 1:00,91 |
200 m (szczegóły) | Domenico Fioravanti | 2:10,87 | Terence Parkin | 2:12,50 | Davide Rummolo | 2:12,73 |
Styl motylkowy |
100 m (szczegóły) | Lars Frölander | 52,00 | Michael Klim | 52,18 | Geoff Huegill | 52,22 |
200 m (szczegóły) | Tom Malchow | 1:55,35 | Denys Syłantiew | 1:55,76 | Justin Norris | 1:56,17 |
Styl zmienny |
200 m (szczegóły) | Massimiliano Rosolino | 1:58,98 | Tom Dolan | 1:59,77 | Thomas Wilkens | 2:00,87 |
400 m (szczegóły) | Tom Dolan | 4:11,76 | Erik Vendt | 4:14,23 | Curtis Myden | 4:15,33 |
Sztafety |
4 × 100 m dowolnym (szczegóły) | Australia - Ian Thorpe
- Ashley Callus
- Chris Fydler
- Michael Klim
| 3:13,67 | Stany Zjednoczone - Neil Walker
- Anthony Ervin
- Gary Hall Jr.
- Jason Lezak
| 3:13,86 | Brazylia - Edvaldo Valério
- Gustavo Borges
- Carlos Jayme
- Fernando Scherer
| 3:17,40 |
4 × 200 m dowolnym (szczegóły) | Australia - Todd Pearson
- Ian Thorpe
- Bill Kirby
- Michael Klim
| 7:07,05 | Stany Zjednoczone - Jamie Rauch
- Josh Davis
- Scott Goldblatt
- Klete Keller
| 7:12,64 | Holandia - Martijn Zuijdweg
- Johan Kenkhuis
- Pieter van den Hoogenband
- Marcel Wouda
| 7:12,70 |
4 × 100 metrów zmiennym (szczegóły) | Stany Zjednoczone - Lenny Krayzelburg
- Ed Moses
- Ian Crocker
- Gary Hall Jr.
| 3:33,73 | Australia - Matthew Welsh
- Regan Harrison
- Geoff Huegill
- Michael Klim
| 3:35,27 | Niemcy - Stev Theloke
- Jens Kruppa
- Thomas Rupprath
- Torsten Spanneberg
| 3:35,88 |
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Styl dowolny |
50 m (szczegóły) | Inge de Bruijn | 24,32 | Therese Alshammar | 24,51 | Dara Torres | 24,63 |
100 m (szczegóły) | Inge de Bruijn | 53,83 | Therese Alshammar | 54,33 | Dara Torres Jenny Thompson | 54,43 |
200 m (szczegóły) | Susie O’Neill | 1:58,24 | Martina Moravcová | 1:58,32 | Claudia Poll | 1:58,81 |
400 m (szczegóły) | Brooke Bennett | 4:05,80 | Diana Munz | 4:07,07 | Claudia Poll | 4:07,83 |
800 m (szczegóły) | Brooke Bennett | 8:19,67 | Jana Kłoczkowa | 8:22,66 | Kaitlin Sandeno | 8:24,29 |
Styl grzbietowy |
100 m (szczegóły) | Diana Mocanu | 1:00,21 | Mai Nakamura | 1:00,55 | Nina Żywaniewska | 1:00,89 |
200 m (szczegóły) | Diana Mocanu | 2:08,16 | Roxana Maracineanu | 2:10,25 | Miki Nakao | 2:11,05 |
Styl klasyczny |
100 m (szczegóły) | Megan Quann | 1:07,05 | Leisel Jones | 1:07,49 | Penelope Heyns | 1:07,55 |
200 m (szczegóły) | Ágnes Kovács | 2:24,35 | Kristy Kowal | 2:24,56 | Amanda Beard | 2:25,35 |
Styl motylkowy |
100 m (szczegóły) | Inge de Bruijn | 56,61 | Martina Moravcová | 57,97 | Dara Torres | 58,20 |
200 m (szczegóły) | Misty Hyman | 2:05,88 | Susie O’Neill | 2:06,58 | Petria Thomas | 2:07,12 |
Styl zmienny |
200 m (szczegóły) | Jana Kłoczkowa | 2:10,68 | Beatrice Câșlaru | 2:12,57 | Cristina Teuscher | 2:13,32 |
400 m (szczegóły) | Jana Kłoczkowa | 4:33,59 | Yasuko Tajima | 4:35,96 | Beatrice Câșlaru | 4:37,18 |
Sztafety |
4 × 100 m dowolnym (szczegóły) | Stany Zjednoczone - Amy Van Dyken
- Courtney Shealy
- Jenny Thompson
- Dara Torres
| 3:36,61 | Holandia - Manon van Rooijen
- Wilma van Hofwegen
- Inge de Bruijn
- Thamar Henneken
| 3:39,83 | Szwecja - Johanna Sjöberg
- Therese Alshammar
- Louise Jöhncke
- Anna-Karin Kammerling
| 3:40,30 |
4 × 200 m dowolnym (szczegóły) | Stany Zjednoczone - Diana Munz
- Jenny Thompson
- Samantha Arsenault
- Lindsay Benko
| 7:57,80 | Australia - Giaan Rooney
- Petria Thomas
- Kirsten Thomson
- Susie O’Neill
| 7:58,52 | Niemcy - Franziska van Almsick
- Antje Buschschulte
- Sara Harstick
- Kerstin Kielgaß
| 7:58.64 |
4 × 100 m zmiennym (szczegóły) | Stany Zjednoczone - Dara Torres
- Barbara Bedford
- Megan Quann
- Jenny Thompson
| 3:58,30 | Australia - Petria Thomas
- Leisel Jones
- Susie O’Neill
- Dyana Calub
| 4:01,59 | Japonia - Masami Tanaka
- Sumika Minamoto
- Mai Nakamura
- Junko Onishi
| 4:04,16 |