1. Lig yabancı futbolcuları listesi - Vikipedi
1. Lig yabancı futbolcuları listesi, 1. Lig tarihi boyunca bu ligde yer almış takımların formalarıyla oynamış, Türk vatandaşı olmayan veya sonradan vatandaşlığa alınmış futbolcuları içermektedir.
Amerika Birleşik Devletleri
[değiştir | kaynağı değiştir]- Freddy Adu - Çaykur Rizespor 2011
- Gboly Ariyibi - MKE Ankaragücü 2021-22, Ankara Keçiörengücü 2023-
Almanya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Detlef Müller (Metin Mert) - Konyaspor 2002-03, Antalyaspor 2003
- Yannick Stark - Manisa 2022-23
- Streli Mamba - Tuzlaspor 2024-
Angola
[değiştir | kaynağı değiştir]- Estrela - BB Erzurumspor 2021-
- Geraldo - MKE Ankaragücü 2021-22, Çorum 2023-
- Jonathan Buatu - Eyüpspor 2022
- Fredy - Eyüpspor 2023-
Arjantin
[değiştir | kaynağı değiştir]- Claudio Graf - Sakaryaspor 2007
- Emanuel Molina - Altay 2008-10
- David Depetris - Çaykur Rizespor 2013
- Santiago Vizio - Ankaraspor 2013
- Luciano Guaycochea - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2014
- Franco Cángele - Elazığspor 2014-15
- Jerónimo Barrales - Sivasspor 2016-17
- Nicolás Zalazar - Bursaspor 2021-22
- Emanuel Dening - Şanlıurfaspor 2024-
Arnavutluk
[değiştir | kaynağı değiştir]- Xhevahir Sukaj - Orduspor 2009
- Gilman Lika - Boluspor 2009-10, Diyarbakırspor 2010
- Hair Zeqiri - Çaykur Rizespor 2011-12
- Drilon Shala - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2013
- Renato Arapi - Boluspor 2016-18, Afjet Afyonspor 2018-19
- Sokol Cikalleshi - Ankaraspor 2018-19, Akhisar Belediyespor 2019-20
- Gentian Selmani - Menemenspor 2019-21, Boluspor 2021-22
- David Domgjoni - Menemenspor 2020-21, Manisa 2022-24
- Eduart Rroca - İstanbulspor 2020-22, Manisa 2024-
- Kristal Abazaj - İstanbulspor 2020-22
- Valon Ethemi - İstanbulspor 2021-
- Jurgen Bardhi - Tuzlaspor 2021-22, Ankara Keçiörengücü 2022-
- Dejvi Bregu - Boluspor 2021-23, Ümraniyespor 2023
- Odise Roshi - Boluspor 2021-22, Sakaryaspor 2022-
- Eraldo Çinari - Samsunspor 2021-22
- Bekim Balaj - Boluspor 2022, Ankara Keçiörengücü 2022
- Uerdi Mara - Ankara Keçiörengücü 2022-24
- Enriko Papa - Çaykur Rizespor 2022
- Eros Grezda - Manisa 2022
- Omar Imeri - Bodrum 2022-
Avustralya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Con Blatsis - Kocaelispor 2003
- Al Hassan Toure - Şanlıurfaspor 2023
Avusturya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Josip Komarac - İstanbul Güngörenspor 2010-11
- Sandro Gotal - Yeni Malatyaspor 2016
- Jakob Jantscher - Çaykur Rizespor 2017
- Seifedin Chabbi - Gaziantep 2018-19
- Stefan Savić - Tuzlaspor 2022
- Marko Kvasina - Göztepe 2022-23
Azerbaycan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Mikail Yusifov - Kartalspor 2008
- İlgar Kurbanov - Boluspor 2008-09
- Vitali Kovalyov - Kartalspor 2009-10
- Anatoli Ponomarev - Orduspor 2010
- Amit Guluzade - Kayseri Erciyesspor 2011-12
- Cavid Hüseynov - Adana Demirspor 2012-13
- Rail Melikov - Denizlispor 2012-13, Denizlispor 2014-15
- Farid Guliyev - Kahramanmaraşspor 2013
- Nduka Usim - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2013
- Arif İsayev - Denizlispor 2013
- Saşa Yunusoğlu - Denizlispor 2013-14
- Branimir Subašić - Orduspor 2013-14, Manisaspor 2014-15
- Rahman Hacıyev - Gaziantep 2014
- Vagif Cavadov - Boluspor 2014-15
- Cavid İmamverdiyev - Elazığspor 2014-15
- Mahir Şükürov - Antalyaspor 2004, Karşıyaka 2014-15
- Kamran Ağayev - Kayserispor 2015, Karşıyaka 2015
- Cemşid Muharremov - Adanaspor 2015
- Araz Abdullayev - Boluspor 2020-21
- Vüsal İskenderli - Ankara Keçiörengücü 2021-22, Boluspor 2024-
- Namık Alaskerov - Bursaspor 2021-22
- Bahtiyar Hasanalızade - Tuzlaspor 2023-
- Sertan Taşkın - Manisa 2024-
- Ramil Şeydayev - Kocaelispor 2024-
Belarus
[değiştir | kaynağı değiştir]- İgor Zenkoviç - Elazığspor 2015
- Anton Putsila - Ankaragücü 2017-18, Altay 2019-20
Belçika
[değiştir | kaynağı değiştir]- Björn Vleminckx - Göztepe 2015-16
- Ruud Boffin - Eskişehirspor 2016-17
- Tom Muyters - Samsunspor 2017
- Nathan Kabasele - Gaziantep 2017-18
- Tortol Lumanza - Ankaraspor 2018-19
- Jonathan Legear - Adana Demirspor 2019
- Stallone Limbombe - Giresunspor 2019
- Massimo Bruno - Bursaspor 2021-22
- Aaron Leya Iseka - Adanaspor 2022-23, Tuzlaspor 2023
- Viktor Klonaridis - Ümraniyespor 2023
- Gianni Bruno - Eyüpspor 2023-
- Jordan Lukaku - Adanaspor 2023-
Benin
[değiştir | kaynağı değiştir]- Christian Kotchoni - Kartalspor 2008-09
- Damien Koffi - Denizlispor 2010-11
- Razak Omotoyossi - Kahramanmaraşspor 2014
- Mickaël Poté - Adana Demirspor 2015-17, 2018-19, BB Erzurumspor 2019-20, Bandırmaspor 2020-21, Menemenspor 2021
- Stéphane Sessègnon - Gençlerbirliği 2018-19
- Moïse Adiléhou - Boluspor 2020
- Tidjani Anaane - Menemenspor 2020-21
- Yohan Roche - Adanaspor 2021-23
- Cebio Soukou - Bandırmaspor 2023-
Bolivya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Ricardo Pedriel - Giresunspor 2009-10, Mersin İdman Yurdu 2016-17
Bosna-Hersek
[değiştir | kaynağı değiştir]- Elvir Bolić - İstanbulspor 2005-06
- Elvir Baljić - Giresunspor 2006-07
- Almir Gegić - İstanbulspor 2007
- Edin Višća - İstanbul Başakşehir 2013-14
- Eldin Adilović - Samsunspor 2013-14, Şanlıurfaspor 2015, Kayseri Erciyesspor 2015-16, Samsunspor 2017
- Branko Grahovac - Kahramanmaraşspor 2014
- Senijad Ibričić - Karşıyaka 2015
- Josip Kvesić - Karşıyaka 2016
- Aldin Čajić - Elazığspor 2017, İstanbulspor 2017-20, 2021-22, Tuzlaspor 2020-21
- Damir Zlomislić - Gaziantep 2016-17
- Jasmin Šćuk - BB Erzurumspor 2017-18, 2019-20, Altay 2020-21
- Ermin Zec - Gaziantep 2017-18
- Haris Harba - BB Erzurumspor 2017-18
- Edin Rustemović - Adana Demirspor 2017
- Goran Karačić - Adanaspor 2016-22
- Avdija Vršajević - Ankaraspor 2017-18, Akhisar Belediyespor 2019-21, Ümraniyespor 2021-22
- Ognjen Todorović - Ankaraspor 2019-20
- Ibrahim Šehić - BB Erzurumspor 2019-20
- Nemanja Anđušić - Balıkesirspor 2019-20
- Irfan Hadžić - Akhisar Belediyespor 2019-21
- Nermin Hodžić - Adana Demirspor 2019, Balıkesirspor 2019-20
- Edin Cocalić - Akhisar Belediyespor 2019-20, Altay 2020
- Emir Halilović - Boluspor 2020, Bandırmaspor 2020-21
- Ajdin Hasić - Ümraniyespor 2020, 2022, Göztepe 2022-23
- Zvonimir Kožulj - Eyüpspor 2021
- Haris Hajdarević - Boluspor 2021
- Srđan Grahovac - Çaykur Rizespor 2022
- Marko Mihojević - Göztepe 2022-23
- Daniel Graovac - Manisa 2023-
- Andrej Đokanović - Manisa 2024-
Brezilya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Andre Pinto - İstanbulspor 2005-06
- Anderson Lopez Domingos - Akçaabat Sebatspor 2005-06
- Marciel Back - Samsunspor 2006-08
- Fumaça - Gaziantep 2008
- Tiago Lima Leal - Gaziantep 2008
- Bruno Mezenga - Orduspor 2008-09
- Rafael Mariano - Manisaspor 2008-09
- João Batista - Kasımpaşa 2008-09
- André Moritz - Kasımpaşa 2008-09, Denizlispor 2016-18
- Elionar Bombinha - Çaykur Rizespor 2008-10
- Tiago Bezerra - Altay 2008-10, Karşıyaka 2010-11, Karşıyaka 2010-11, Adanaspor 2013-15
- Kauê da Silva - Konyaspor 2009-10
- Fabiano Oliveira - Giresunspor 2009-10, Boluspor 2010-11, Adanaspor 2013
- Roni - Karşıyaka 2010
- Isael da Silva Barbosa - Giresunspor 2010
- Alex Wilton - Mersin İdman Yurdu 2010
- Daniel Braga - Denizlispor 2010-11
- Luiz Gustavo Bergamin - Giresunspor 2010-11
- Diego Barcelos - Akhisar Belediyespor 2010-11
- Ernani Pereira - Mersin İdman Yurdu 2010-11
- Cleyton Boka - Giresunspor 2010-11
- Deyvison - Kartalspor 2011-13
- Luiz Henrique de Souza Santos - Kasımpaşa 2011-12, Bucaspor 2012-15, Boluspor 2015-16
- Janderson Rodrigues Bahia - Göztepe 2012
- Diego da Costa Lima - Akhisar Belediyespor 2012
- Kahê - Manisaspor 2012-13, Denizlispor 2013-14, Karşıyaka 2014-15
- José Carlos Júnior - Adana Demirspor 2012-14, Karşıyaka 2014-15
- Tom - İstanbul Başakşehir 2013, Elazığspor 2015-18, Hatayspor 2018-19
- Luiz Eduardo - Adana Demirspor 2013
- Doka Madureira - İstanbul Başakşehir 2013-14, Ankaragücü 2017-18
- Fábio Bilica - Elazığspor 2014-15
- João Luiz - Adanaspor 2014
- Bobô - Kayserispor 2014-15
- Jones Carioca - Giresunspor 2014-15, 2017-18
- Alanzinho - Gaziantep 2015-16
- Adriano Facchini - Kardemir Karabükspor 2015-16, Giresunspor 2019-20
- Reiner Ferreira Correa Gomes - Adana Demirspor 2015-16
- Fernando Silva dos Santos - Şanlıurfaspor 2015
- Waldison - Giresunspor 2015-16, Adana Demirspor 2016-17
- Dodô - Giresunspor 2015-18, Boluspor 2019-20
- Alexandre Silva Cleyton - Elazığspor 2015-16, Göztepe 2016, Ümraniyespor 2017-18
- Didi - Adanaspor 2015-16
- Renan Foguinho - Adanaspor 2015-18, Giresunspor 2019-20
- Leozinho - Denizlispor 2015
- Leandrinho - Denizlispor 2015-16, Sivasspor 2016-17, Kardemir Karabükspor 2017-18, Ümraniyespor 2018-19, Altay 2019-20
- Alex - Yeni Malatyaspor 2015
- Bruno Alves - Giresunspor 2016
- Tiago Bezerra - Adana Demirspor 2016-17
- Wederson - Adana Demirspor 2016-17
- Tita - Mersin İdman Yurdu 2016-17
- Marino da Silva - Bandırmaspor 2016-17
- Brinner - Bandırmaspor 2016-17, Giresunspor 2017
- Daniel Costa - Bandırmaspor 2016-17
- Alex Amado - Bandırmaspor 2016
- André Santos - Boluspor 2016-18
- Roni - Adanaspor 2016-20
- Renan Diniz - Adanaspor 2017-20
- Digão - Adanaspor 2017-19
- Lúcio Maranhão - Elazığspor 2017
- Vinícius - Adanaspor 2017-18
- Lincoln - Çaykur Rizespor 2017-18
- Wellington - İstanbulspor 2017-21
- Mert Nobre - BB Erzurumspor 2017-18, Gençlerbirliği 2018-19
- Maurício Ramos - Çaykur Rizespor 2017-18
- Jefferson - Gaziantep 2018-19
- Gegê - Adana Demirspor 2018
- Henrique Almeida - Giresunspor 2018
- Luccas Claro - Gençlerbirliği 2018-19, Eyüpspor 2022-
- Jaílton Paraíba - Gençlerbirliği 2018-19
- Bady - Gençlerbirliği 2018-19
- Danilo Alves - Afjet Afyonspor 2018
- Igor - Gaziantep 2018-19, Bursaspor 2019
- Anderson - Adana Demirspor 2018-19
- Marlinho - Boluspor 2020-21
- Thales - Ankaraspor 2020
- William De Amorim - Altay 2020
- Serginho - Giresunspor 2020-21
- Thuram - Tuzlaspor 2020-21, Pendikspor 2022-23, Eyüpspor 2024-
- Sandro Lima - Gençlerbirliği 2021-22, Manisa 2023-
- Márcio Mossoró - Altay 2021
- Alan Cariús - Tuzlaspor 2021
- Lucas Rangel - Adana Demirspor 2021
- Allyson - Bandırmaspor 2021-22
- Douglas Tanque - Samsunspor 2022-23, Kocaelispor 2023-24
- Fernando Boldrin - Samsunspor 2022
- Anderson - Ankara Keçiörengücü 2023
- Alex Negueba - Boluspor 2023
- Amilton - Çaykur Rizespor 2023, Gençlerbirliği 2023-
- Jefferson - Boluspor 2024-
- Rômulo - Göztepe 2024-
- Héliton - Göztepe 2024-
Bulgaristan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Yordan Petkov - Samsunspor 2005, 2006
- Nikolay Dimitrov - Kasımpaşa 2011-12, Samsunspor 2013, Boluspor 2013-14, Manisaspor 2014-15
- Georgi Sarmov - Kasımpaşa 2011-12
- Emil Angelov - Konyaspor 2012
- Daniel Zlatkov - Boluspor 2013-14
- İliyan Yordanov - Denizlispor 2014-15
- Tsvetan Genkov - Denizlispor 2014-16
- Georgi Andonov - Denizlispor 2014
- Galin İvanov - Samsunspor 2015-16
- Daniel Dimov - Denizlispor 2015-16, Manisaspor 2016-17, Boluspor 2018-19
- Nikolay Mihaylov - Mersin İdman Yurdu 2016-17
- Dimitar Rangelov - Ümraniyespor 2017-18
- İvan İvanov - Altay 2018-19
- Strahil Popov - Hatayspor 2020, Eyüpspor 2022, Ümraniyespor 2022-
- Zdravko Dimitrov - Sakaryaspor 2023-
Burkina Faso
[değiştir | kaynağı değiştir]- Mahamoudou Kéré - Konyaspor 2011-12, Samsunspor 2012-13
- Bakary Soro - Orduspor 2013-14, Ankaraspor 2014-15
- Issoumaila Lingane - Adana Demirspor 2017-18
- Abdou Razack Traoré - Bursaspor 2020, Giresunspor 2020-21
- Adolphe Belem - Adanaspor 2020-22
Burundi
[değiştir | kaynağı değiştir]- Patrick Banza - Sakaryaspor 2022
- Jospin Nshimirimana - Yeni Malatyaspor 2022-23, Şanlıurfaspor 2023
Cezayir
[değiştir | kaynağı değiştir]- Cemal Amani - Aydınspor 1993
- Kadri Kamil - Aydınspor 1993-94
- Sofiane Hanni - Kayseri Erciyesspor 2011-14
- Mohamed Dahmane - Bucaspor 2012
- Khaled Kharroubi - Adana Demirspor 2016
- Yugurta Hamrun - BB Erzurumspor 2019-20, Samsunspor 2021
- Idir Ouali - Hatayspor 2019-20
- Bilal Mesudi - Göztepe 2023-
Curaçao
[değiştir | kaynağı değiştir]- Anthony van den Hurk - Çaykur Rizespor 2022
- Brandley Kuwas - Giresunspor 2023
Çek Cumhuriyeti
[değiştir | kaynağı değiştir]- Zdeněk Šenkeřík - Malatyaspor 2006-07
- Petr Pavlík - Samsunspor 2010
- Jan Rajnoch - Adana Demirspor 2013
- David Bičík - Karşıyaka 2013-14
- Petr Janda - Denizlispor 2014, Antalyaspor 2014-15, Boluspor 2015-16
- Tomáš Borek - Alanyaspor 2014-15
- Lukas Droppa - Bandırmaspor 2017
- Martin Hašek - BB Erzurumspor 2021-22
- Ondřej Čelůstka - Bodrum 2023-
Çin
[değiştir | kaynağı değiştir]- Shaocong Wu - Gençlerbirliği 2023-
Danimarka
[değiştir | kaynağı değiştir]- Jens Berthel Askou - Kasımpaşa 2008-09
- Lasse Nielsen - Göztepe 2023-
Ekvador
[değiştir | kaynağı değiştir]- Bryan Cabezas - Kocaelispor 2021
- Jaime Ayoví - Gençlerbirliği 2023
El Salvador
[değiştir | kaynağı değiştir]- Nelson Bonilla - Gaziantep 2016-17
Fas
[değiştir | kaynağı değiştir]- Nourdin Boukhari - Kasımpaşa 2011
- Ismaïl Aissati - Balıkesirspor 2017-18, Denizlispor 2018-19, 2021-22, Adana Demirspor 2021
- Mervan Sağdan - Çaykur Rizespor 2017-18
- Said Id Azza - Giresunspor 2018
- Adrien Regattin - Ankaraspor 2018, Altay 2020-21, Pendikspor 2022-23, Eyüpspor 2023-
- Yacine Bammou - Ümraniyespor 2021-22
- Youssef Ait Bennasser - Adanaspor 2021-23, Samsunspor 2023
- Aatif Chahechouhe - MKE Ankaragücü 2021-22
- Zakarya Bergdich - Erzurumspor 2021-23
- Moha Rharsalla - Gençlerbirliği 2023
- Ayman Bouali - Ümraniyespor 2023-
Fildişi Sahili
[değiştir | kaynağı değiştir]- Eugène Koffi Kouamé - Boluspor 2011
- Gerard Gohou - Denizlispor 2011-12
- Serge Djiehoua - Boluspor 2012-13
- Oussou Konan - Gaziantep 2013
- Magique - Şanlıurfaspor 2015
- Jean-Jacques Gosso - Göztepe 2015-17
- Abdel Diarra - Karşıyaka 2016
- Bakary Soro - Orduspor 2013-14, Ankaraspor 2014-15, Alanyaspor 2016, Şanlıurfaspor 2017
- Stephane Acka - BB Erzurumspor 2017-18
- Jean-Armel Drolé - Ümraniyespor 2017-18
- Davy Claude Angan - Samsunspor 2017-18
- Jean-Jacques Bougouhi - İstanbulspor 2017-18
- Gohi Bi Zoro Cyriac - Giresunspor 2019
- Ibrahim Sissoko - Eskişehirspor 2019, BB Erzurumspor 2020
- Bosse Koré - Balıkesirspor 2020-22
- Lacina Traoré - Bandırmaspor 2020-21
- Armand Gnanduillet - Altay 2020
- Guy Serge Yaméogo - Samsunspor 2020
- Samuel Yohou - Tuzlaspor 2020-21
- Kévin Boli - Samsunspor 2020-21
- Ismaël Diomandé - Samsunspor 2021
- Abdoulaye Diarrassouba - Boluspor 2021-
- Brice Dja Djédjé - Samsunspor 2021, Denizlispor 2021-23
- Moryké Fofana - Samsunspor 2021-23
- Junior Tallo - Samsunspor 2022
- Moussa Guel - Samsunspor 2023
- Bayéré Junior Loué - Göztepe 2023
- Joseph Guédé Gnadou - Tuzlaspor 2023
- Daouda Bamba - Ümraniyespor 2023
- William Togui - Tuzlaspor 2023-
Fransa
[değiştir | kaynağı değiştir]- Ibrahima Sory Cisse - Giresunspor 2008
- Stéphane Borbiconi - Manisaspor 2008-09
- Thomas Mendy - Çanakkale Dardanelspor 2009
- Landry Matondo - Boluspor 2010-12
- Souhalio Toure - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2011
- Wilfried Dalmat - Karşıyaka 2012, Boluspor 2013
- Mahamadou Sissoko - Giresunspor 2015
- Robert Maah - Göztepe 2015-16
- Léo Schwechlen - Göztepe 2016-18, Denizlispor 2021-23
- Michaël Pereira - Yeni Malatyaspor 2016-17, Kocaelispor 2021-22
- Daudet N'Dongala - Balıkesirspor 2016, Şanlıurfaspor 2017
- Maurice Dalé - Giresunspor 2017-18
- Billal Sebaihi - Manisaspor 2017-18, Boluspor 2018-19
- Ibrahim Sangare - Giresunspor 2018-19, Menemenspor 2019
- Ghislain Gimbert - Ümraniyespor 2019-20
- Rashad Muhammed - BB Erzurumspor 2019-20, Ankara Keçiörengücü 2022-23, Sakaryaspor 2023, Adanaspor 2024-
- Riad Nouri - Ümraniyespor 2019-20
- Rayane Aabid - Hatayspor 2019-20
- Gabriel Obertan - BB Erzurumspor 2019-20
- Ange-Freddy Plumain - Samsunspor 2020
- Guévin Tormin - Manisa 2021
- Teddy Mézague - Eyüpspor 2021-22
- Loïck Landre - Manisa 2021-22, Çorum 2024-
- Marvin Gakpa - Manisa 2021-24, Bandırmaspor 2024-
- Mory Koné - Tuzlaspor 2022-23
- Malaly Dembélé - Bandırmaspor 2022, Ankara Keçiörengücü 2023-
- Alioune Ba - Manisa 2022-23
- Aliou Traoré - Göztepe 2023-24, Ankara Keçiörengücü 2024-
- Pape-Alioune Ndiaye - Şanlıurfaspor 2023
- Samuel Yépié Yépié - Adanaspor 2023-
- Abdoulaye Dabo - Adanaspor 2023-
- Check Oumar Diakité - Adanaspor 2023-
- Nassim Titebah - Ümraniyespor 2024-
Gabon
[değiştir | kaynağı değiştir]- Axel Méyé - Eskişehirspor 2016-17, Manisaspor 2017
- Aaron Appindangoyé - Ümraniyespor 2017-19
- Lévy Madinda - Ümraniyespor 2018-19, Keçiörengücü 2019-20
- André Biyogo Poko - Altay 2021
- Kévin Mayi - Ümraniyespor 2020-21, Denizlispor 2021-23, Keçiörengücü 2023
- Urie-Michel Mboula - Şanlıurfaspor 2023-
Gambiya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Ousman Jallow - Çaykur Rizespor 2011-12
- Demba Savage - BB Erzurumspor 2018
- Mustapha Carayol - Adana Demirspor 2019-20
- Alagie Sosseh - Fatih Karagümrük 2019
- Pa Dibba - Adana Demirspor 2020-21, Eyüpspor 2021-23
- Lamin Jallow - Adanaspor 2022-23, Ankara Keçiörengücü 2023
Gana
[değiştir | kaynağı değiştir]- Emmanuel Tetteh - Çaykur Rizespor 2002-03
- Jerry Akaminko - Orduspor 2008-11, Eskişehirspor 2016-18, İstanbulspor 2018-19
- Daniel Addo - Hacettepe 2009
- Shaibu Yakubu - Kartalspor 2009-10, 1461 Trabzon 2013-14
- Jonathan Quartey - Samsunspor 2010
- Ibrahim Sulemana - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2010
- Justice Tetteh - Çanakkale Dardanelspor 2010
- Clement Aboagye - Çaykur Rizespor 2010-11
- Dominic Adiyiah - Karşıyaka 2011
- Bismark Idan - Göztepe 2011-12
- Obed Ampong - İstanbul Güngörenspor 2011-12
- Paul Aidoo - İstanbul Güngörenspor 2011-12
- Benjamin Boateng - İstanbul Güngörenspor 2011-12
- Karim Alhassan - Adana Demirspor 2012
- Torric Jebrin - Bucaspor 2011, 1461 Trabzon 2012-14, Bucaspor 2014
- Emmanuel Banahene - Giresunspor 2012, Karşıyaka 2012-13
- Kwame Karikari - Balıkesirspor 2013-14, 2015
- Yussif Chibsah - Alanyaspor 2014
- Joseph Attamah - Adana Demirspor 2014-16, Fatih Karagümrük 2020
- Nuru Sulley - Alanyaspor 2015-16
- Ibrahim Moro - Adana Demirspor 2016
- Seidu Salifu - Adana Demirspor 2016-17, Ümraniyespor 2017
- John Boye - Kayseri Erciyesspor 2014-15, Sivasspor 2016-17
- Mahatma Otoo - Ümraniyespor 2017, Balıkesirspor 2017-22
- Kofi Amoako Atta - Giresunspor 2018
- Mohammed Sammed - İstanbulspor 2018-19
- Kamal Issah - Eskişehirspor 2018-19, İstanbulspor 2020, Ankara Keçiörengücü 2021
- Joseph Akomadi - Hatayspor 2019-20
- Joseph Mensah - İstanbulspor 2019
- Isaac Donkor - Adanaspor 2020-22, Sakaryaspor 2022-
- Basit Umar - Ankaraspor 2020-21
- Joe Dodoo - Ankara Keçiörengücü 2020
- Samuel Tetteh - Adanaspor 2021-23, Bandırmaspor 2023
- Reagy Ofosu - Bursaspor 2021-22
- Owusu Kwabena - MKE Ankaragücü 2021-22
- Musah Mohammed - Ankaraspor 2021, Eyüpspor 2021-22, Bodrum 2022-
- Yaw Ackah - Ankara Keçiörengücü 2021-22
- Philip Awuku - Yeni Malatyaspor 2022, Tuzlaspor 2023-
- Osman Haqi - Yeni Malatyaspor 2022-23, Çaykur Rizespor 2023, Bodrum 2023-
- Godfred Donsah - Yeni Malatyaspor 2022-23, Şanlıurfaspor 2023
- Isaac Atanga - Göztepe 2022-23
- Elvis Nyarko - Ankara Keçiörengücü 2023
- Prince Ampem - Eyüpspor 2023-
- Isaac Cofie - Ümraniyespor 2023-
Gine
[değiştir | kaynağı değiştir]- Oumar Kalabane - Manisaspor 2008-09
- Mohamed Cissé - Sakaryaspor 2009
- Souleymane Youla - Denizlispor 2010-11
- Boubacar Fofana - Kartalspor 2011
- Mohamed Sacko - Denizlispor 2011-12
- Guy-Michel Landel - Orduspor 2013-14, Giresunspor 2018-20, Bandırmaspor 2020-22, Boluspor 2022-23, Şanlıurfaspor 2023-
- Sadio Diallo - Hatayspor 2018-19, Ankara Keçiörengücü 2021
- Alya Toure - Akhisarspor 2021
- Elhadj Bah - Samsunspor 2021-22
- Abdoulaye Cissé - Kocaelispor 2021-22, Menemen 2022, Tuzlaspor 2022
- Naby Oularé - Boluspor 2022-
- Sékou Camara - Bandırmaspor 2022-23
- Sekou Tidiany Bangoura - Gençlerbirliği 2023, Tuzlaspor 2023-
- Ibrahima Fofana - Sakaryaspor 2023-
Gine-Bissau
[değiştir | kaynağı değiştir]- Cícero Semedo - Şanlıurfaspor 2015
- Toni Silva - Şanlıurfaspor 2015-16
- Formose Mendy - Adana Demirspor 2016
- Abel Camará - Elazığspor 2019
- Toni Gomes - Menemen 2022-23
- João Pedro - 2022
Guadeloupe
[değiştir | kaynağı değiştir]- Dimitri Cavaré - Ümraniyespor 2023-
Güney Afrika Cumhuriyeti
[değiştir | kaynağı değiştir]- Bradley Grobler - Göztepe 2011-12
- Lucky Nguzana - Ümraniyespor 2016
- Dino Ndlovu - Boluspor 2023, Sakaryaspor 2023-
Gürcistan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Givi Didava - Kocaelispor 2003-06
- Giorgi Çelidze - Samsunspor 2009
- Giorgi Rehviaşvili - Boluspor 2014
- Aleksandre Amisulashvili - Karşıyaka 2015-16
- Aleksandre Kobakhidze - Göztepe 2017
- Giorgi Arabidze - Adanaspor 2019
- Giorgi Beridze - Kocaelispor 2023-
- Giorgi Haraişvili - Kocaelispor 2024-
- Davit Shirtladze - Kocaelispor 2024-
Haiti
[değiştir | kaynağı değiştir]- Kervens Belfort - 1461 Trabzon 2016
Hırvatistan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Elvis Kokalović - Kardemir Karabükspor 2015-16
- Andrija Vuković - Balıkesirspor 2015-21
- Tomislav Glumac - Balıkesirspor 2015-19, Ümraniyespor 2019-
- Ante Erceg - Balıkesirspor 2016
- Josip Tadic - Balıkesirspor 2016
- Vjekoslav Tomic - Şanlıurfaspor 2016-17
- Adnan Aganovic - Altay 2018-19
- Antonio Mrsic - Balıkesirspor 2019-21, Ümraniyespor 2021-22
- Tonci Mujan - Ümraniyespor 2020
- Ante Živković - Ümraniyespor 2020-21
- Marin Ljubić - İstanbulspor 2021
- Darko Bodul - Ankaraspor 2021
- Luka Capan - Bursaspor 2021-22
- Zvonimir Mikulić - Tuzlaspor 2021-22
- Ivan Ikić - Gençlerbirliği 2023
- Josip Vuković - Kocaelispor 2024-
Hollanda
[değiştir | kaynağı değiştir]- Sjoerd Ars - Konyaspor 2013, Karşıyaka 2013-14
- Diego Biseswar - Kayserispor 2014-15
- Género Zeefuik - Balıkesirspor 2015-16
- Leroy George - Göztepe 2015-17, Adana Demirspor 2017
- Anco Jansen - Boluspor 2015-17
- Alvin Fortes - Boluspor 2016
- Ricky van Haaren - Şanlıurfaspor 2016
- Rydell Poepon - Boluspor 2016-18, 2019-21 Gaziantep 2018-19
- Daoud Bousbiba - Gaziantep 2017
- Mitchell te Vrede - Boluspor 2017
- Jeroen Lumu - Samsunspor 2017
- Kevin Brands - Samsunspor 2017
- Jeffrey Sarpong - Elazığspor 2017-18
- Daoud Bousbiba - Gaziantep 2017-18
- Bilal Ould-Chikh - Denizlispor 2019
- Brahim Darri - Fatih Karagümrük 2019-20, Denizlispor 2021-22
- Edwin Gyasi - Samsunspor 2020-21, Boluspor 2021
- Elton Acolatse - Bursaspor 2021
- Thomas Bruns - Adanaspor 2021-22
- Mikhael Rosheuvel - BB Erzurumspor 2021-
- Ryan Babel - Eyüpspor 2022-23
- Thomas Verheydt - Çorum 2023-
- Navarone Foor - Bandırmaspor 2024-
Irak
[değiştir | kaynağı değiştir]- Anmar Almubaraki - Denizlispor 2015
İngiltere
[değiştir | kaynağı değiştir]- Eric Odhiambo - Denizlispor 2011-12
- Kaiyne Woolery - Sakaryaspor 2022
- Romal Palmer - Göztepe 2022-23
- Kadeem Harris - Samsunspor 2022-23, Bandırmaspor 2023, Şanlıurfaspor 2024-
İran
[değiştir | kaynağı değiştir]- Peyam Sadıkyan - Ankaraspor 2017-18
- Allahyar Seyyadmeneş - İstanbulspor 2019
- Ali Babaei - Ankara Keçiörengücü 2022
- Muhammed Nadiri - Altay 2022-23
İrlanda
[değiştir | kaynağı değiştir]- Anthony Stokes - Adana Demirspor 2019
İspanya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Álvaro Meija - Konyaspor 2011-12
- Ruben Rayo - Bandırmaspor 2020-21
- Tomás Mejías - Ankaraspor 2021
- Samu Sáiz - Eyüpspor 2024-
İsveç
[değiştir | kaynağı değiştir]- Sebastian Johansson - Malatyaspor 2006-07
- Nahir Besara - Göztepe 2015-16
- Panajotis Dimitriadis - Giresunspor 2016-18
- Alexander Milošević - Çaykur Rizespor 2017
- Stefan Silva - Fatih Karagümrük 2019
- Edin Hamidović - Ankara Keçiörengücü 2021
- Eric Björkander - Altay 2022-23
- Christian Kouakou - Kocaelispor 2023-
- Ramon Pascal Lundqvist - Göztepe 2024-
İsviçre
[değiştir | kaynağı değiştir]- Roman Güntensperger - Gaziantep 2013
- Innocent Emeghara - Fatih Karagümrük 2019-20
- Dimitri Oberlin - Adanaspor 2023-
İtalya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Doudou Mangni - Şanlıurfaspor 2015
- Davide Petrucci - Çaykur Rizespor 2016-17
- Davide Lanzafame - Adana Demirspor 2020-21
- Enock Barwuah - Menemen 2021
- Stefano Napoleoni - Ümraniyespor 2021-22
İzlanda
[değiştir | kaynağı değiştir]- Theódór Elmar Bjarnason - Elazığspor 2017-18, Gaziantep 2018-19, Akhisarspor 2019-20
- Kári Árnason - Gençlerbirliği 2018-19
Kamerun
[değiştir | kaynağı değiştir]- Jean-Emmanuel Effa Owona - Malatyaspor 2006
- Joseph Mawaye - Kasımpaşa 2008-09
- Emmanuel Mangoung Njock - Kayseri Erciyesspor 2008-09
- Mbilla Etame - Adanaspor 2008-11, Samsunspor 2014-15, Adanaspor 2020, Ankaraspor 2020-21
- Severin Bikoko - Kayseri Erciyesspor 2008-11, Çaykur Rizespor 2011-12
- Marc Kibong Mbamba - Adanaspor 2008-13, Boluspor 2014-15, MKE Ankaragücü 2017-18, Denizlispor 2018-19, Ankaraspor 2020
- Paul Rolland Bebey Kingué - Gaziantep 2009
- Alfred Tabot Mfongang - Karşıyaka 2009
- Joseph Boum - Mersin İdman Yurdu 2010-11, Antalyaspor 2014-15
- Herve Tum - Göztepe 2013
- Guy Toindouba - Adana Demirspor 2013
- Ariel Ngueukam - Denizlispor 2013
- Patrick Etoga - Fethiyespor 2013, İstanbulspor 2018-21
- Christian Pouga - Ankaraspor 2013
- Sammy N'Djock - Fethiyespor 2013-14
- Armand Deumi - Gaziantep 2013-15
- Dorge Kouemaha - Adana Demirspor 2013-14, Denizlispor 2015
- Henri Belle - Boluspor 2015
- Hervé Tchami - Giresunspor 2015-16
- Gilles Binya - Elazığspor 2015-17
- Franck Mbarga - 1461 Trabzon 2016
- Christian Bekamenga - Balıkesirspor 2016-17, BB Erzurumspor 2018, Elazığspor 2019
- Steve Beleck - Ümraniyespor 2016-17, Balıkesirspor 2017-19
- Léonard Kweuke - Çaykur Rizespor 2017-18
- Robert Tambe - Adana Demirspor 2017-18
- Pierre Webó - Gaziantep 2017-18
- Eric Ayuk - Ankaraspor 2018-21, Adanaspor 2023-24
- Franck Etoundi - Boluspor 2018
- Ange Belibi - Boluspor 2020
- Georges Mandjeck - Kocaelispor 2021-22
- Akwo Ayuk - Akhisarspor 2021
- Serge Tabekou - Manisa 2021-22
- Abdoulaye Yahaya - Tuzlaspor 2022-23
- John Mary - Çaykur Rizespor 2023, Manisa 2024-
- James Léa Siliki - Gençlerbirliği 2024-
Kanada
[değiştir | kaynağı değiştir]- Tamandani Nsaliwa - Buca Geliştirmespor 2013-15
- Tosaint Ricketts - Boluspor 2015-16
- Ballou Tabla - Manisa 2023
Karadağ
[değiştir | kaynağı değiştir]- Marko Simic - Kayserispor 2014-15
- Stefan Nikolić - Yeni Malatyaspor 2016
- Petar Grbić - Adana Demirspor 2017
- Vukan Savićević - Samsunspor 2020-22, Giresunspor 2023
- Milutin Osmajić - Bandırmaspor 2022
Kazakistan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Ali Aliyev - Akçaabat Sebatspor 2007, Kayseri Erciyesspor 2007-09, Kartalspor 2009-10, Diyarbakırspor 2010-11
- David Loriya - Çaykur Rizespor 2012-13, Karşıyaka 2014
- Samat Smakov - Çaykur Rizespor 2013
- Ivan Perić - Mersin İdman Yurdu 2014
- Anton Çiçulin - Giresunspor 2014
- Valeriy Fomiçev - Orduspor 2014-15
- İhar Zyankoviç - Elazığspor 2015
Kırgızistan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Anton Zemlyanuhin - Giresunspor 2007-09
- Karim Izrailov - Karşıyaka 2011
- Mirlan Murzaev - Denizlispor 2014
- Vadim Harçenko - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2014
- Alimardon Shukurov - Boluspor 2019
- Ercan Tokotayev - Şanlıurfaspor 2023-
Kolombiya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Luis Martínez - Sakaryaspor 2009
- Sebastián Hernández - Boluspor 2015-16
- Pedro Franco - Boluspor 2017-18
Kongo Cumhuriyeti
[değiştir | kaynağı değiştir]- David Louhoungou - Kocaelispor 2010
- Thernand Bakouboula - Altay 2010-11
- Lys Mouithys - Ankaraspor 2013-14
- Silvère Ganvoula - Elazığspor 2015-16
- Francis Litsingi - Gaziantep 2016
- Costantin Bakaki - Manisaspor 2017-18
- Yannick Loemba - Adana Demirspor 2017
- Dzon Delarge - Boluspor 2020, Akhisarspor 2021
- Kazenga LuaLua - Gençlerbirliği 2021-22
- Thievy Bifouma - Bursaspor 2022
- Bevic Moussiti-Oko - Boluspor 2023
- Francis Nzaba - Gençlerbirliği 2023-
- Nsana Simon - Sakaryaspor 2023-
Kongo Demokratik Cumhuriyeti
[değiştir | kaynağı değiştir]- Kitutele Yvos - Erzurumspor 2001-02
- Musasa Kabamba - İstanbulspor 2005
- Marcel Kimemba Mbayo - Sakaryaspor 2005-06
- Pieter Mbemba - Bucaspor 2010
- Parfait Mandanda - Altay 2010-11
- Mazuwa Nsumbu - Samsunspor 2012
- Distel Zola - Samsunspor 2015-17
- Lomana LuaLua - Şanlıurfaspor 2016
- Junior Kabananga - Kardemir Karabükspor 2016
- Junior Mapuku - Bandırmaspor 2016
- Hervé Kage - Kardemir Karabükspor 2018, Adana Demirspor 2018-19
- Jeremy Bokila - Hatayspor 2019-20, Keçiörengücü 2020
- Vital Bahati - Bandırmaspor 2021
- Remi Mulumba - Bandırmaspor 2021-
- Kabongo Kasongo - Boluspor 2021-22, Sakaryaspor 2022-
- Jodinel Nzeza - Keçiörengücü 2021-22
- Aaron Tshibola - Gençlerbirliği 2021-22
- Joel Kayamba - Samsunspor 2022, Boluspor 2022-24
- Isaac Tshibangu - Bandırmaspor 2022
- Kévin Nzuzi Mata - Tuzlaspor 2022-23
- Yannick Bolasie - Çaykur Rizespor 2022-23
- Gaëtan Laura - Samsunspor 2022-23, Gençlerbirliği 2024-
- Giannelli Imbula - Tuzlaspor 2023
- Michee Ngalina - Göztepe 2023
Kosova
[değiştir | kaynağı değiştir]- Liridon Krasniqi - Fethiyespor 2013-14
- Vedat Muriqi - Giresunspor 2014-16
- Bajram Ajeti - Afjet Afyonspor 2019
- David Domgjoni - Menemenspor 2020-21, Manisa 2022-24
- Arb Manaj - Ankara Keçiörengücü 2020-22, Balıkesirspor 2021, Bandırmaspor 2021-22
- Ilir Mustafa - Ankara Keçiörengücü 2020-21
- Jetmir Topalli - İstanbulspor 2021-22, Manisa 2023-
- Herolind Shala - Erzurumspor 2021-
- Veton Tusha - Denizlispor 2021-22
- Meriton Korenica - Manisa 2023-24
Kuzey Makedonya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Goran Stavrevski - Diyarbakırspor 2006-07
- Jovan Kostovski - Orduspor 2010-11
- Muarem Muarem - Orduspor 2010-11
- Oliver Peev - Boluspor 2011
- Milan Ristovski - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2011
- Bajram Fetai - Denizlispor 2012-13
- Daniel Mojsov - Adana Demirspor 2015
- Stefan Aškovski - Kayseri Erciyesspor 2016
- Mirko Ivanovski - Boluspor 2016
- Adis Jahovic - Göztepe 2016-17, Bodrum 2022
- Zeni Husmani - Giresunspor 2018-19
- Jani Atanasov - Bursaspor 2019-20
- Valon Ethemi - İstanbulspor 2021-22
- Daniel Avramovski - Boluspor 2024-
- Luka Stankovski - Tuzlaspor 2024-
Letonya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Igors Tarasovs - Giresunspor 2016-17
Liberya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Tonia Tisdell - Karşıyaka 2009, 2016, Mersin İdman Yurdu 2011, Şanlıurfaspor 2012-13, Ankaraspor 2013-14, Denizlispor 2018-19
- Theo Weeks - Çaykur Rizespor 2011, Göztepe 2012-13,
- Jimmy Dixon - Boluspor 2013-14
- Mohammed Kamara - Menemen 2020
- Terrence Tisdell - Kocaelispor 2021
Litvanya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Darvydas Šernas - Alanyaspor 2016
- Zydrunas Karcemarskas - Ankaraspor 2018-19
- Emilijus Zubas - Adana Demirspor 2020-21
- Arvydas Novikovas - Erzurumspor 2021-22, Samsunspor 2022, Tuzlaspor 2024-
Lübnan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Joan Oumari - Sivasspor 2016-17
- Felix Michel Melki - Eskişehirspor 2016-18
- Muhammed Sabah - Menemen 2021-22
Macaristan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Balázs Tóth - Malatyaspor 2006
- Vladimir Koman - Adanaspor 2017-18
- Róbert Feczesin - Adanaspor 2018-19
- Roland Ugrai - Pendikspor 2022
- Nemanja Nikolić - Pendikspor 2022
Madagaskar
[değiştir | kaynağı değiştir]- Thomas Fontaine - Gençlerbirliği 2023
Mali
[değiştir | kaynağı değiştir]- Hamidou Traoré - Elazığspor 2015-17, Adana Demirspor 2018-21
- Famoussa Koné - Samsunspor 2015-17, Göztepe 2016-17, Adanaspor 2018-19, Keçiörengücü 2019-21
- Moustapha Kondé - Manisaspor 2016-17
- Dieudonné Gbaklé - Manisaspor 2016-17
- Ismaël Keïta - Gaziantep 2017
- Mamadou Fofana - Alanyaspor 2017-18
- Moussa Bagayoko - Elazığspor 2018, Adanaspor 2019-20
- Idrissa Diarra - Elazığspor 2018-19, Keçiörengücü 2020
- Boubacar Traoré - Adana Demirspor 2018-19, Elazığspor 2019
- Hamidou Maïga - Hatayspor 2018-19
- Djemoussa Traore - Adana Demirspor 2018, Giresunspor 2019
- Bakary Nimaga - Hatayspor 2018-19
- Abdelaye Diakité - Menemenspor 2019
- Aly Mallé - Balıkesirspor 2019-20, Yeni Malatyaspor 2021, 2022-23, Erzurumspor 2021-22, Keçiörengücü 2023
- Mahamadou Ba - Erzurumspor 2019-20, Bandırmaspor 2020, Menemen 2021-22, Tuzlaspor 2023-
- Ibrahima Koné - Adana Demirspor 2020
- Demba Diallo - Manisa 2021-
- Mamadou Traoré - Menemen 2021
- Hadi Sacko - Adanaspor 2022-23, Sakaryaspor 2023
- Mustapha Yatabaré - Gençlerbirliği 2023-
- Sambou Yatabaré - Gençlerbirliği 2023
Martinik
[değiştir | kaynağı değiştir]- Bedi Buval - Göztepe 2012
- Yoann Arquin - 1461 Trabzon 2015-16
- Harry Novillo - Manisaspor 2016-17
- William Séry - Giresunspor 2018-19
- Mathias Coureur - Samsunspor 2021
Moritanya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Adama Ba - Gaziantep 2017-18, Giresunspor 2018-19
- Diallo Guidileye - Elazığspor 2019
- Souleymane Doukara - Gençlerbirliği 2023
Nijer
[değiştir | kaynağı değiştir]- Issa Djibrilla - Ankara Keçiörengücü 2021-22
- Amadou Moutari - Tuzlaspor 2023
Nijerya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Uche Okechukwu - İstanbulspor 2005-06
- Emmanuel Emenike - Kardemir Karabükspor 2009-10
- Maxwell Ofuyah - Akhisar Belediyespor 2010
- Kazeem Ahmed - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2011
- Debola Ogunseye - Kartalspor 2010, TKİ Tavşanlı Linyitspor 2011
- Akeem Agbetu - Samsunspor 2010-11, Karşıyaka 2011-12, Boluspor 2012, TKİ Tavşanlı Linyitspor 2013-14
- Nduka Ozokwo - Boluspor 2010, Mersin İdman Yurdu 2011, 2013-14, Adanaspor 2014-16
- Simon Zenke - Samsunspor 2010-11, İstanbul Başakşehir 2013, Şanlıurfaspor 2014-15, Kardemir Karabükspor 2015-16, Menemen 2021
- Fredrick Ogechi Okwara - Adanaspor 2011
- Kingsley Nwankwo - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2011-12, Boluspor 2012, Denizlispor 2013
- Gideon Adinoy Sani - Akhisar Belediyespor 2011-12, TKİ Tavşanlı Linyitspor 2013
- Oliver Ogbonnaya - Karşıyaka 2012
- Chikeluba Ofoedu - 1461 Trabzon 2012-13, Karşıyaka 2013-14, Samsunspor 2014-16, Eskişehirspor 2016-18
- Raheem Lawal - Adana Demirspor 2012, Mersin İdman Yurdu 2013, Akhisarspor 2021
- Chibuzor Nwogbo - Adanaspor 2012-13
- Uche Kalu - Çaykur Rizespor 2012, Adanaspor 2014, 2016, Gaziantep 2016-17, Adanaspor 2018
- Dele Olorundare - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2013
- Ganiyu Oseni - Kahramanmaraşspor 2013
- Eze Vincent Okeuhie - Kartalspor 2013
- Izu Azuka - Kahramanmaraşspor 2013, Gaziantep 2014, Yeni Malatyaspor 2016
- Ekigho Ehiosun - Samsunspor 2013-16, Gaziantep 2016-17, Adanaspor 2018
- Aminu Umar - Samsunspor 2013-14, Ankaraspor 2015, Bodrum 2022-23, Tuzlaspor 2023-
- Shola Ameobi - Gaziantep 2014
- David Solomon Abwo - Giresunspor 2014-17
- Stephen Sunday - Alanyaspor 2015-16
- Nnamdi Oduamadi - Şanlıurfaspor 2015
- Edward Ofere - Boluspor 2015
- Sunday Mba - Yeni Malatyaspor 2015-17
- George Akpabio -Yeni Malatyaspor 2015-16
- Azubuike Okechukwu - Yeni Malatyaspor 2015-17, Çaykur Rizespor 2023
- Iyayi Atiemwen - Kayseri Erciyesspor 2016
- Erimuya Saturday - Kayseri Erciyesspor 2016
- Isaac Promise - Kardemir Karabükspor 2016
- Austin Amutu - Yeni Malatyaspor 2016-17
- Onyekachi Okafor - Giresunspor 2016-17
- Michael Eneramo - Manisaspor 2016-17
- Lanre Kehinde - Elazığspor 2017, Ankaragücü 2017-18, Denizlispor 2019, Ümraniyespor 2021-22, Menemen 2022
- Chukwuma Akabueze - Boluspor 2017-19, Ümraniyespor 2019-21, Bandırmaspor 2021-22, Gençlerbirliği 2023-
- Bright Edomwonyi - Çaykur Rizespor 2017-18
- John Chibuike - Samsunspor 2017-18
- Patrick Friday Eze - Denizlispor 2018, Ankara Keçiörengücü 2022-23
- Abiola Dauda - Giresunspor 2018-19
- Femi Balogun - Gaziantep 2018-19
- Jesse Sekidika - Eskişehirspor 2018-19, Eyüpspor 2022
- Ifeanyi Matthew - Ankaraspor 2019
- Abdullahi Shehu - Bursaspor 2019-20
- Seth Sincere - Boluspor 2019-20
- Okwuchukwu Ezeh - Balıkesirspor 2019-21, Adana Demirspor 2021, Tuzlaspor 2022, Eyüpspor 2022-23
- Emeka Friday Eze - Adanaspor 2019-20, Ankara Keçiörengücü 2021-22, Eyüpspor 2022
- Sikiru Olatunbosun - Menemenspor 2019-20, Ankaraspor 2020, Tuzlaspor 2022
- Francis Ezeh - Balıkesirspor 2019-
- Adamu Alhassan - Altay 2019-20, Menemen 2020-21, Ankara Keçiörengücü 2021-22
- Chidiebere Nwakali - Tuzlaspor 2020
- Alabi Adewale - Ankara Keçiörengücü 2020
- Rasheed Akanbi - Menemen 2020-21, Kocaelispor 2022
- Sunday Alimi - Eskişehirspor 2020-21
- Anthony Uzodimma - Giresunspor 2020-21
- Abraham Nwankwo - Balıkesirspor 2020-22
- Hamed Sholaja - Eskişehirspor 2020-21
- Bernard Bulbwa - Ankaraspor 2020-21
- Henri Onoka - Menemen 2020
- Nsima Peter - Akhisarspor 2021
- Ogenyi Onazi - Denizlispor 2021
- Iko Seth - Adanaspor 2021
- Papa Daniel - Adanaspor 2021
- Sampson Ontedikachi - Adanaspor 2021
- Odah Marshall - Boluspor 2021
- Aondona Adeede - Bandırmaspor 2021-22
- Ibrahim Olawoyin - Ankara Keçiörengücü 2021-22, Çaykur Rizespor 2023
- Aaron Olanare - Erzurumspor 2021-23
- Blessing Eleke - Gençlerbirliği 2021-22
- Innocent Kingsley - Adanaspor 2021-22
- Michael Ologo - İstanbulspor 2021-23, Çorum 2023-
- Kenneth Mamah - Göztepe 2022-
- Peter Ambrose - Balıkesirspor 2022
- Harrison Jiakponna - Menemen 2022
- Adeniyi James - Tuzlaspor 2022-23
- Olarenwaju Kayode - Gençlerbirliği (futbol takımı)|Gençlerbirliği]] 2023-
- Anthony Dennis - Göztepe 2024-
Norveç
[değiştir | kaynağı değiştir]- Branimir Poljac - Konyaspor 2009-10
- Amin Askar - Şanlıurfaspor 2016-17
- Ghayas Zahid - MKE Ankaragücü 2021-22
- Marcus Pedersen - Ankaraspor 2021, Tuzlaspor 2021
- Mohamed Ofkir - Manisa 2024-
Orta Afrika Cumhuriyeti
[değiştir | kaynağı değiştir]- Foxi Kéthévoama - Gaziantep 2016, Balıkesirspor 2016-19
Özbekistan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Azizullo Mahmudov - Karşıyaka 2011
- Dilşad Rahmatullaev - Şanlıurfaspor 2014
- Asror Gafurov - Manisaspor 2015
Panama
[değiştir | kaynağı değiştir]- Orlando Mosquera - Boluspor 2020
Paraguay
[değiştir | kaynağı değiştir]- Braian Samudio - Çaykur Rizespor 2017-18
- Raúl Bobadilla - Bandırmaspor 2023
Polonya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Jacek Cyzio - Bakırköyspor 1994-95
- Roman Dąbrowski - Kocaelispor 2005, 2006-07, Antalyaspor 2005-06
- Jarosław Bieniuk - Antalyaspor 2007-08
- Piotr Dziewicki - Antalyaspor 2007-08
- Marcin Robak - Konyaspor 2011-12
- Mariusz Pawełek - Konyaspor 2011-12, Adana Demirspor 2014
- Maciej Iwański - Manisaspor 2012-13
- Adam Stachowiak - Gaziantep 2015-18, Denizlispor 2018-19, 2021-22, Altay 2021
- Lukasz Szukala - Ankaragücü 2017-18
- Jakub Kosecki - Adana Demirspor 2018-20
- Artur Sobiech - Fatih Karagümrük 2020
- Michał Nalepa - Giresunspor 2020-21, Sakaryaspor 2022-23, Çorum 2023-
- Jakub Szumski - Erzurumspor 2021-22, Samsunspor 2022-23
- Daniel Łukasik - MKE Ankaragücü
- Mateusz Hołownia - Bandırmaspor 2022
- Mateusz Lis - Göztepe 2023-
Portekiz
[değiştir | kaynağı değiştir]- Ariza Makukula - Karşıyaka 2012
- Neca - Konyaspor 2012-13
- Henrique Sereno - Kayserispor 2014-15
- Paulinho - Göztepe 2013
- André Geraldes de Barros - İstanbul Başakşehir 2013
- Toni Silva - Şanlıurfaspor 2015
- Edinho - Şanlıurfaspor 2015-16
- Diogo Valente - Şanlıurfaspor 2015-16
- Carlos Fortes - Şanlıurfaspor 2016-17
- Marco Paixão - Altay 2018-23, Şanlıurfaspor 2024-
- Pedro Eugénio - Altay 2018
- Hélder Barbosa - Hatayspor 2019-20
- Vasco Fernandes - Ümraniyespor 2019-20
- Tomané - Samsunspor 2020-23
- Tiago Pinto - MKE Ankaragücü 2021-22
- Diogo Coelho - Kocaelispor 2021-23, Şanlıurfaspor 2023-
- André Sousa - Manisa 2021-22
- Ricardo Valente - Tuzlaspor 2021
- Diogo Sousa - Bodrum 2022-
- Tiago Lopes - Denizlispor 2022
- Pedro Nuno - Adanaspor 2022-23
- Daniel Candeias - Kocaelispor 2023-
- João Amaral - Kocaelispor 2023-
- Tiago Rodrigues - Gençlerbirliği 2023-24
- Pedro Brazão - Bodrum 2023-
Romanya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Iosif Rotariu - Bakırköyspor 1993-94
- Cornel Frăsineanu - Bursaspor 2004-06
- Iulian Miu - Bursaspor 2004-06
- Vlad Bujor - Mersin İdman Yurdu 2010
- Florin Cernat - Çaykur Rizespor 2013
- Alexandru Ioniță - Orduspor 2013-14
- Victoraș Astafei - Adana Demirspor 2015-16
- Ionuț Neagu - Kardemir Karabükspor 2016
- Gabriel Iancu - Kardemir Karabükspor 2015
- Andrei Marc - Şanlıurfaspor 2016-17
- Ioan Hora - Elazığspor 2018
- Claudiu Bumba - Adanaspor 2018-19
- Cosmin Matei - Gençlerbirliği 2018-19
- Cristian Tanase - Sivasspor 2016, Kardemir Karabükspor 2016-18, Giresunspor 2019-20
- Bogdan Stancu - Gençlerbirliği 2019, Eyüpspor 2021
- Raul Rusescu - Giresunspor 2019-20
- Iasmin Latovlevici - Bursaspor 2019
- Valentin Lazar - Ümraniyespor 2019
- Gabriel Torje - Bandırmaspor 2021, Gençlerbirliği 2023
Ruanda
[değiştir | kaynağı değiştir]- Honore Kabongo - Sakaryaspor 2005-06
- Saïd Makasi - Sakaryaspor 2005-06
Rusya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Edgar Prib - Manisa 2022-23
Senegal
[değiştir | kaynağı değiştir]- Ibrahima Gueye - Samsunspor 2006
- Seni Camara - Karşıyaka 2008
- Abdoulaye Diakhaté - Kartalspor 2008, Sakaryaspor 2009, Çaykur Rizespor 2009-10
- Babacar Diallo - Çanakkale Dardanelspor 2009-10, Güngören Belediyespor 2010-11
- Insa Sylla - Kayseri Erciyesspor 2012
- Emmanuel Gomis - Boluspor 2012
- Omar Wade - Boluspor 2012
- Moustapha Dabo - Kahramanmaraşspor 2013
- Lamine Diarra - Antalyaspor 2014-15, Göztepe 2016
- Souleymane Tandia - Orduspor 2014-15
- Ousmane N'Diaye - Samsunspor 2015-17, Ankaraspor 2018-19
- Djiby Fall - Karşıyaka 2015
- Bara Mamadou Ndiaye - Gaziantep 2016
- Magaye Gueye - Adanaspor 2015-16
- Makhtar Thioune - Şanlıurfaspor 2016
- Boubacar Dialiba - Yeni Malatyaspor 2016-17, Giresunspor 2017-18, Ümraniyespor 2018-19, Keçiörengücü 2019-21
- Mamadou Diarra - Boluspor 2016-19, Bursaspor 2019-20, Giresunspor 2020-22
- Boubacar Mansaly - BB Erzurumspor 2017
- Cheikhou Dieng - Ankaragücü 2017-18
- Théo Mendy - Adana Demirspor 2017-18, Afjet Afyonspor 2018-19, Keçiörengücü 2019-20
- Chérif Sané - Boluspor 2016-18
- Mohamed Daf - Altay 2018
- Joher Rassoul - Adana Demirspor 2019-21
- Moussa Sow - Gaziantep 2019, Ümraniyespor 2020-21
- El Hadji Abdou Karim Samb - Hatayspor 2018-19
- Honore Gomis - Hatayspor 2019, Ümraniyespor 2019-21, Menemen 2022
- Papa Alioune Diouf - İstanbulspor 2019-21, Boluspor 2021
- Amidou Diop - Adanaspor 2020
- Alassane Ndao - Fatih Karagümrük 2020
- Dame Diop - Hatayspor 2020
- Idrissa Camara - Ümraniyespor 2020-22, Boluspor 2023-
- Ibrahima Baldé - Giresunspor 2020-21, Boluspor 2022-23
- Khaly Thiam - Altay 2020-21, Pendikspor 2022
- Adama Sarr - Tuzlaspor 2020
- Moustapha Camara - Ankara Keçiörengücü 2021-
- Lamine Diack - Tuzlaspor 2021-22
- Philippe Kény - Bandırmaspor 2021-22
- Mouhamed Diop - Kocaelispor 2021-22
- Paul Keita - Akhisarspor 2021
- Adama Wade - Ümraniyespor 2021
- Amadou Ciss - Adanaspor 2022, 2024-
- Stéphane Badji - Eyüpspor 2022
- Babacar Guèye - Kocaelispor 2022
- Zargo Touré - Çorum 2023-
- Mame Diouf - Göztepe 2023
- Mamadou Cissokho - Manisa 2023
- Moussa Djitté - Bandırmaspor 2023-
- Dominique Badji - Bandırmaspor 2024-
Sırbistan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Milorad Korać - Erzurumspor 2001-02
- Miško Mirković - Kocaelispor 2003-04
- Nenad Grozdić - Bursaspor 2004
- Edin Ademović - Giresunspor 2009
- Nikola Mikić - Manisaspor 2013-15
- Slavko Perović - Manisaspor 2013-14, 2017-18, Alanyaspor 2015-16, Denizlispor 2016, İstanbulspor 2019
- Milan Mitrović - Mersin İdman Yurdu 2013-14
- Marko Vučetić - Adanaspor 2013-14
- Goran Čaušić - Manisaspor 2014
- Aleksandar Prijović - Boluspor 2014-15
- Nenad Milijaš - Manisaspor 2014-15
- Marko Simić - Kayserispor 2014-15
- Srđan Mijailovic - Kayserispor 2014-15
- Budimir Janošević - Adana Demirspor 2015
- Nemanja Kojić - Gaziantep 2015-16, İstanbulspor 2017-18
- Nikola Raspopović - Gaziantep 2015-16, Adana Demirspor 2016-17
- Igor Đurić - Karşıyaka 2015
- Nemanja Tomic - Giresunspor 2016-17
- Nenad Marinkovic - Gaziantep 2016
- Jasmin Trtovac - BB Erzurumspor 2017-18, Menemenspor 2019-20
- Darko Lazic - Denizlispor 2018
- Marko Milinkovic - Eskişehirspor 2018-19, Giresunspor 2020-21
- Vukadin Vukadinovic - Boluspor 2019
- Miljan Skrbic - Giresunspor 2019
- Jovan Blagojević - Ankaraspor 2019-21
- Bojan Saranov - Fatih Karagümrük 2019
- Milan Lukac - Akhisar Belediyespor 2019-21
- Miloš Stanojević - Ankaraspor 2020-21
- Ognjen Ožegović - Adanaspor 2020-21, Manisa 2022
- Nemanja Mihajlović - Boluspor 2020-21, Balıkesirspor 2021
- Dejan Dražić - Bodrum 2022
- Ivan Šaponjić - Bandırmaspor 2023, Ümraniyespor 2023-
- Nikola Terzić - Bandırmaspor 2023
- Petar Gigić - Boluspor 2024-
Sierra Leone
[değiştir | kaynağı değiştir]- Al Bangura - Mersin İdman Yurdu 2010
- Sheriff Suma - Kocaelispor 2010
- Alfred Sankoh - Şanlıurfaspor 2012-14, Balıkesirspor 2015-16, Denizlispor 2016-17
- Teteh Bangura - Şanlıurfaspor 2013
- Khalifa Jabbie - Balıkesirspor 2014
- Mohamed Bangura - İstanbul Başakşehir 2014
Slovakya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Juraj Czinege - Elazığspor 2004-05
- Arnold Šimonek - Manisaspor 2013
- Marek Sapara - Ankaraspor 2014
- Erik Sabo - Fatih Karagümrük 2019-20
Slovenya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Sašo Fornezzi - Antalyaspor 2014-15
- Dejan Kelhar - Sivasspor 2017
- Matic Fink - Çaykur Rizespor 2017-18, Boluspor 2019
- Rajko Rotman - Akhisar Belediyespor 2019-20, Tuzlaspor 2021-23, Sakaryaspor 2023-
- Gaber Dobrovoljc - Fatih Karagümrük 2019-20
- Matej Pučko - Tuzlaspor 2020-21, Bandırmaspor 2021-22
- Rok Kidrič - Boluspor 2020
- Roman Bezjak - Balıkesirspor 2021-22
- Jakob Novak - Boluspor 2021-22
- Tim Matavž - Bursaspor 2021-22
- David Tijanić - Göztepe 2022-24
- Svit Sešlar - Eyüpspor 2023-
Somali
[değiştir | kaynağı değiştir]- Omar Mohamed - Menemenspor 2021
Surinam
[değiştir | kaynağı değiştir]- Leandro Kappel - Denizlispor 2016-18, Altay 2018-21, Pendikspor 2022-23
- Florian Jozefzoon - Bandırmaspor 2023-
Suriye
[değiştir | kaynağı değiştir]- İyaz Osman - Adana Demirspor 2019-20, Tuzlaspor 2020-21, Pendikspor 2023, Gençlerbirliği 2024-
Şili
[değiştir | kaynağı değiştir]- Juan Robledo - Kasımpaşa 2011-12
- Rodrigo Tello - Şanlıurfaspor 2014-15
- Cristóbal Jorquera - Fatih Karagümrük 2020, Bursaspor 2021
- Junior Fernándes - Manisa 2023, Adanaspor 2023-
Togo
[değiştir | kaynağı değiştir]- Lalawélé Atakora - Balıkesirspor 2012-14, Adana Demirspor 2017-18
- Jonathan Ayité - Alanyaspor 2014-15
- Prince Segbefia - Elazığspor 2015-16, Göztepe 2016-17, Gaziantep 2018-19, Altay 2020, Tuzlaspor 2020-21
- Serge Akakpo - 1461 Trabzon 2015
- Serge Nyuiadzi - 1461 Trabzon 2016
- Joseph Douhadji - Adana Demirspor 2017-18
- Gilles Sunu - BB Erzurumspor 2018-19
Trinidad ve Tobago
[değiştir | kaynağı değiştir]- Juma Clarence - Hacettepe 2009-10
- Darryl Roberts - Denizlispor 2010-11, Samsunspor 2012-13
- Sheldon Bateau - Samsunspor 2022
Tunus
[değiştir | kaynağı değiştir]- Ali Zituni - Antalyaspor 2007-08, Konyaspor 2012, Kartalspor 2013
- Wissem Ben Yahia - Mersin İdman Yurdu 2013-14, Gaziantep 2014-15
- Lemcid eş-Şehudi - Elazığspor 2015-17
- Hamza Yunus - BB Erzurumspor 2017-18
- Muhammed Larbi - Samsunspor 2017-18
- Adel Bettaieb - Boluspor 2023-24
Türkmenistan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Zafer Babacanov - Kartalspor 2013
Uganda
[değiştir | kaynağı değiştir]- Hassan Wasswa - Kardemir Karabükspor 2009-10, Altay 2010-11, Kayseri Erciyesspor 2011-12
- Martin Kayongo-Mutumba - Orduspor 2014-15
- Farouk Miya - Çaykur Rizespor 2022-23
- Rogers Mato - Şanlıurfaspor 2023
Ukrayna
[değiştir | kaynağı değiştir]- Andrii Popovych - TKİ Tavşanlı Linyitspor 2013-14
- Kirilo Kovalçuk - Karşıyaka 2016
- Dmytro Korkishko - Giresunspor 2017-18, Hatayspor 2018-19
- Serhiy Politılo - Adana Demirspor 2018
- Oleksandr Rybka - Kardemir Karabükspor 2017-18, Afjet Afyonspor 2018, Boluspor 2022
- Andrii Bliznichenko - Kardemir Karabükspor 2017-18
- Dmitro Korkişko - Giresunspor 2017-18, Hatayspor 2018-19
- Oleksandr Hladkıy - Adana Demirspor 2019
- Yevhen Seleznyov - Bursaspor 2019-20
- Dmitro Hreçişkin - Gençlerbirliği 2021-22, Sakaryaspor 2023
- Oleksandr Belyayev - Gençlerbirliği 2021-22
- Artem Kravets - Sakaryaspor 2022
- Andri Kulakov - Tuzlaspor 2022
Uruguay
[değiştir | kaynağı değiştir]- Gustavo Alles - Adana Demirspor 2015
- Gonzalo Godoy - Yeni Malatyaspor 2015-16
- Santiago Mele - Ankaraspor 2019-20
- Joaquín Ardaiz - Şanlıurfaspor 2023
Venezuela
[değiştir | kaynağı değiştir]- Yonathan Del Valle - Gaziantep 2018-19, Giresunspor 2019-20, Bandırmaspor 2020-21, Ümraniyespor 2021-22, Eyüpspor 2022, Sakaryaspor 2023-
Yeni Zelanda
[değiştir | kaynağı değiştir]- Joe Champness - Adanaspor 2023
Yeşil Burun
[değiştir | kaynağı değiştir]- Alvin Fortes - Boluspor 2016
- Hélder Tavares - Altay 2019-20, Giresunspor 2020
Yunanistan
[değiştir | kaynağı değiştir]- Yorgo Fotakis - Şanlıurfaspor 2013-14
- Yorgo Sarris - Kayseri Erciyesspor 2015-16
- Theofanis Gekas - Sivasspor 2016-17
- Andreas Vasiloyannis - Ümraniyespor 2017-19
- Andreas Tatos - Elazığspor 2017-18, Altay 2019-20
- Yorgo Samaras - Samsunspor 2017-18
- Mihalis Sifakis - Samsunspor 2017-18
- Yorgos Yeoryiadis - Elazığspor 2019
- Dimitris Kolovos - Kocaelispor 2022
- Ioannis Gelios - Bandırmaspor 2022-23
- Yeoryos Kutrubis - Bandırmaspor 2022-23
Zambiya
[değiştir | kaynağı değiştir]- Jacob Mulenga - Adana Demirspor 2014
Zimbabve
[değiştir | kaynağı değiştir]- Alec Mudimu - Ankaraspor 2021