Madalya | Sporcu | Spor | Etkinlik |
1 Altın | Borzakovskiy, YuriyYuriy Borzakovskiy | Atletizm | Erkekler 800 m |
1 Altın | İsinbayeva, YelenaYelena İsinbayeva | Atletizm | Kadınlar sırıkla atlama |
1 Altın | Kuzenkova, OlgaOlga Kuzenkova | Atletizm | Kadınlar çekiç atma |
1 Altın | Lebedeva, TatyanaTatyana Lebedeva | Atletizm | Kadınlar uzun atlama |
1 Altın | Sadova, NatalyaNatalya Sadova | Atletizm | Kadınlar disk atma |
1 Altın | Slesarenko, YelenaYelena Slesarenko | Atletizm | Kadınlar yüksek atlama |
1 Altın | Tishchenko, AlekseiAleksei Tishchenko | Boks | Tüy sıklet |
1 Altın | Gaydarbekov, GaydarbekGaydarbek Gaydarbekov | Boks | Orta sıklet |
1 Altın | Povetkin, AleksandrAleksandr Povetkin | Boks | Süper ağır sıklet |
1 Altın | Ignatiev, MikhailMikhail Ignatiev | Bisiklet | Erkekler puan yarışı |
1 Altın | Slyusareva, OlgaOlga Slyusareva | Bisiklet | Kadınlar puan yarışı |
1 Altın | Aznavourian, KarinaKarina Aznavourian Ermakova, OxanaOxana Ermakova Logounova, TatianaTatiana Logounova Sivkova, AnnaAnna Sivkova | Eskrim | Kadınlar takım epe |
1 Altın | Kabayeva, AlinaAlina Kabayeva | Jimnastik | Kadınlar ritmik bireysel genel toplam |
1 Altın | Beluguina, OlesiaOlesia Beluguina Glatskikh, OlgaOlga Glatskikh Kurbakova, TatianaTatiana Kurbakova Lavrova, NataliaNatalia Lavrova Murzina, ElenaElena Murzina Posevina, YelenaYelena Posevina | Jimnastik | Kadınlar ritmik takım genel toplam |
1 Altın | Moiseyev, AndreyAndrey Moiseyev | Modern pentatlon | Erkekler |
1 Altın | Fedorovtsev, SergeiSergei Fedorovtsev Kravtsov, IgorIgor Kravtsov Spinev, NikolaiNikolai Spinev Svirin, AlekseiAleksei Svirin | Kürek | Erkekler dört çifte |
1 Altın | Alipov, AlekseiAleksei Alipov | Atıcılık | Erkekler trap |
1 Altın | Nestruyev, MikhailMikhail Nestruyev | Atıcılık | Erkekler 50 m tabanca |
1 Altın | Galkina, LioubovLioubov Galkina | Atıcılık | Kadınlar 50 m tüfek üç pozisyonlu atış |
1 Altın | Davydova, AnastasiaAnastasia Davydova Yermakova, AnastasiyaAnastasiya Yermakova | Senkronize yüzme | Kadınlar düet |
1 Altın | Azarova, YelenaYelena Azarova Brusnikina, OlgaOlga Brusnikina Davydova, AnastasiaAnastasia Davydova Gromova, MariyaMariya Gromova Kiselyova, MariyaMariya Kiselyova Novokshchenova, OlgaOlga Novokshchenova Shorina, AnnaAnna Shorina Yermakova, AnastasiyaAnastasiya Yermakova | Senkronize yüzme | Kadınlar takım |
1 Altın | Berestov, DmitryDmitry Berestov | Halter | Erkekler 105 kg |
1 Altın | Batirov, MavletMavlet Batirov | Güreş | Erkekler serbest 55 kg |
1 Altın | Saitiev, BuvaisarBuvaisar Saitiev | Güreş | Erkekler serbest 74 kg |
1 Altın | Gatsalov, KhadjimouratKhadjimourat Gatsalov | Güreş | Erkekler serbest 96 kg |
1 Altın | Mishin, AlexeiAlexei Mishin | Güreş | Erkekler Grekoromen 84 kg |
1 Altın | Baroyev, KhasanKhasan Baroyev | Güreş | Erkekler Grekoromen 120 kg |
2 Gümüş | Nizhegorodov, DenisDenis Nizhegorodov | Atletizm | Erkekler 50 km yürüyüş |
2 Gümüş | Feofanova, SvetlanaSvetlana Feofanova | Atletizm | Kadınlar sırıkla atlama |
2 Gümüş | Ivanova, OlimpiadaOlimpiada Ivanova | Atletizm | Kadınlar 20 km yürüyüş |
2 Gümüş | Simagina, IrinaIrina Simagina | Atletizm | Kadınlar uzun atlama |
2 Gümüş | Tomaşova, TatyanaTatyana Tomaşova | Atletizm | Kadınlar 1500 m |
2 Gümüş | Fyodorova, OlgaOlga Fyodorova Khabarova, IrinaIrina Khabarova Kruglova, LarisaLarisa Kruglova Tabakova, YuliyaYuliya Tabakova | Atletizm | Kadınlar 4 x 100 m bayrak yarışı |
2 Gümüş | Antyukh, NatalyaNatalya Antyukh Firova, TatyanaTatyana Firova Ivanova, NatalyaNatalya Ivanova Krasnomovets, OlesyaOlesya Krasnomovets Nazarova, NatalyaNatalya Nazarova Zykina, OlesyaOlesya Zykina | Atletizm | Kadınlar 4 x 400 m bayrak yarışı |
2 Gümüş | Kostoglod, AleksandrAleksandr Kostoglod Kovalyov, AleksandrAleksandr Kovalyov | Kano | Erkekler C-2 1000 metre |
2 Gümüş | Ekimov, ViatcheslavViatcheslav Ekimov | Bisiklet | Erkekler yol zamana karşı yarış |
2 Gümüş | Abassova, TamillaTamilla Abassova | Bisiklet | Kadınlar sprint |
2 Gümüş | Ilyina, VeraVera Ilyina Pakhalina, YuliyaYuliya Pakhalina | Atlama | Kadınlar senkronize 3 m sıçrama tahtası |
2 Gümüş | Goncharova, NataliaNatalia Goncharova Koltunova, YuliaYulia Koltunova | Atlama | Kadınlar senkronize 10 metre platform |
2 Gümüş | Khorkina, SvetlanaSvetlana Khorkina | Jimnastik | Kadınlar artistik ritmik bireysel genel toplam |
2 Gümüş | Tchachina, IrinaIrina Tchachina | Jimnastik | Kadınlar ritmik bireysel genel toplam |
2 Gümüş | Moskalenko, AlexanderAlexander Moskalenko | Jimnastik | Erkekler trambolin |
2 Gümüş | Makarov, VitaliyVitaliy Makarov | Judo | Erkekler 73 kg |
2 Gümüş | Tmenov, TamerlanTamerlan Tmenov | Judo | Erkekler +100 kg |
2 Gümüş | Blinov, AleksandrAleksandr Blinov | Atıcılık | Erkekler 10 m koşan hedef |
2 Gümüş | Nestruyev, MikhailMikhail Nestruyev | Atıcılık | Erkekler 10 m havalı tabanca |
2 Gümüş | Polyakov, SergeiSergei Polyakov | Atıcılık | Erkekler 25 m çabuk atış tabanca |
2 Gümüş | Galkina, LioubovLioubov Galkina | Atıcılık | Kadınlar 10 m havalı tüfek |
2 Gümüş | Komarova, StanislavaStanislava Komarova | Yüzme | Kadınlar 200 m sırtüstü |
2 Gümüş | Artamonova, YevgeniyaYevgeniya Artamonova Olga Chukanova Yekaterina Gamova Alexandra Korukovets Olga Nikolaeva Elena Plotnikova Natalya Safronova Lioubov Shashkova Marina Sheshenina İrina Tebenihina Elizaveta Tishchenko Elena Tyurina | Voleybol | Kadınlar |
2 Gümüş | Akkayev, KhadjimouradKhadjimourad Akkayev | Halter | Erkekler 94 kg |
2 Gümüş | Zabolotnaya, NatalyaNatalya Zabolotnaya | Halter | Kadınlar 75 kg |
2 Gümüş | Maniourova, GouzelGouzel Maniourova | Güreş | Kadınlar serbest 72 kg |
2 Gümüş | Mamedaliyev, GeidarGeidar Mamedaliyev | Güreş | Erkekler Grekoromen 55 kg |
3 Bronz | Burkenya, DanilDanil Burkenya | Atletizm | Erkekler üç adım atlama |
3 Bronz | Makarov, SergeySergey Makarov | Atletizm | Erkekler cirit atma |
3 Bronz | Voyevodin, AlekseyAleksey Voyevodin | Atletizm | Erkekler 50 km yürüyüş |
3 Bronz | Antyukh, NatalyaNatalya Antyukh | Atletizm | Kadınlar 400 m |
3 Bronz | Kotova, TatyanaTatyana Kotova | Atletizm | Kadınlar uzun atlama |
3 Bronz | Krivelyova, SvetlanaSvetlana Krivelyova | Atletizm | Kadınlar gülle atma |
3 Bronz | Lebedeva, TatyanaTatyana Lebedeva | Atletizm | Kadınlar üç adım atlama |
3 Bronz | Arkhipova, AnnaAnna Arkhipova Olga Arteshina Yelena Baranova Diana Goustilina Maria Kalmykova Elena Karpova Ilona Korstin Irina Osipova Oxana Rakhmatulina Tatiana Shchegoleva Mariya Stepanova Natalia Vodopyanova | Basketbol | Kadınlar |
3 Bronz | Kazakov, SergeySergey Kazakov | Boks | Hafif sinek sıklet |
3 Bronz | Khrachev, MuratMurat Khrachev | Boks | Hafif sıklet |
3 Bronz | Saitov, OlegOleg Saitov | Boks | Welter sıklet |
3 Bronz | Opalev, MaximMaxim Opalev | Kano | Erkekler C-1 500 metre |
3 Bronz | Kostoglod, AleksandrAleksandr Kostoglod Kovalyov, AleksandrAleksandr Kovalyov | Kano | Erkekler C-2 500 metre |
3 Bronz | Slyusareva, OlgaOlga Slyusareva | Bisiklet | Kadınlar yol yarışı |
3 Bronz | Sautin, DmitriDmitri Sautin | Atlama | Erkekler 3 m sıçrama tahtası |
3 Bronz | Pakhalina, YuliyaYuliya Pakhalina | Atlama | Kadınlar 3 m sıçrama tahtası |
3 Bronz | Kolobkov, PavelPavel Kolobkov | Eskrim | Erkekler epe |
3 Bronz | Ganeev, RenalRenal Ganeev Youri Moltchan Rouslan Nassiboulline Vyacheslav Pozdnyakov | Eskrim | Erkekler takım flöre |
3 Bronz | Sharikov, SergeySergey Sharikov Aleksey Dyachenko Stanislav Pozdnyakov Aleksey Yakimenko | Eskrim | Erkekler takım kılıç |
3 Bronz | Pavlova, AnnaAnna Pavlova | Jimnastik | Kadınlar atlama |
3 Bronz | Ezhova, LudmilaLudmila Ezhova Svetlana Khorkina Maria Krioutchkova Anna Pavlova Elena Zamolodchikova Natalia Ziganchina | Jimnastik | Kadınlar artistik takım genel toplam |
3 Bronz | Bashkin, PavelPavel Bashkin Mikhail Chipurin Aleksandr Gorbatikov Vyacheslav Gorpishin Vitali Ivanov Eduard Koksharov Alexey Kostygov Denis Krivoshlykov Vasily Kudinov Oleg Kuleshov Andrey Lavrov Sergey Pogorelov Alexey Rastvortsev Dmitri Torgovanov Aleksandr Tuchkin | Hentbol | Erkekler |
3 Bronz | Nossov, DmitriDmitri Nossov | Judo | Erkekler 81 kg |
3 Bronz | Taov, KhasanbiKhasanbi Taov | Judo | Erkekler 90 kg |
3 Bronz | Donguzashvili, TeaTea Donguzashvili | Judo | Kadınlar +78 kg |
3 Bronz | Alifirenko, SergeiSergei Alifirenko | Atıcılık | Erkekler 25 m çabuk atış tabanca |
3 Bronz | Isakov, VladimirVladimir Isakov | Atıcılık | Erkekler 10 m havalı tabanca |
3 Bronz | Lykin, DimitriDimitri Lykin | Atıcılık | Erkekler 10 m koşan hedef |
3 Bronz | Abramov, PavelPavel Abramov Sergei Baranov Stanislav Dineykin Andrey Egorchev Aleksey Kazakov Vadim Khamuttskikh Taras Khtey Aleksandr Kosarev Aleksey Kuleshov Sergey Tetyukhin Konstantin Ushakov Aleksey Verbov | Voleybol | Erkekler |
3 Bronz | Roman Balashov, Roman Balashov Aleksandr Fyodorov Serguei Garbouzov Dmitry Gorshkov Nikolay Kozlov Nikolai Maximov Andrei Reketchinski Dmitri Stratan Revaz Tchomakhidze Alexander Yerishev Vitaly Yurchik Marat Zakirov Irek Zinnourov | Sutopu | Erkekler |
3 Bronz | Perepetçenov, OlegOleg Perepetçenov | Halter | Erkekler 77 kg |
3 Bronz | Tyukin, EduardEduard Tyukin | Halter | Erkekler 94 kg |
3 Bronz | Pisarevskiy, GlebGleb Pisarevskiy | Halter | Erkekler 105 kg |
3 Bronz | Kasaeva, ZaremaZarema Kasaeva | Halter | Kadınlar 69 kg |
3 Bronz | Popova, ValentinaValentina Popova | Halter | Kadınlar 75 kg |
3 Bronz | Murtazaliev, MakhachMakhach Murtazaliev | Güreş | Erkekler serbest 66 kg |
3 Bronz | Sazhidov, SazhidSazhid Sazhidov | Güreş | Erkekler serbest 84 kg |
3 Bronz | Samourgachev, VarteresVarteres Samourgachev | Güreş | Erkekler Grekoromen 74 kg |