2014 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemeleri - Vikipedi
2014 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası Elemeleri 2014 yılında Macaristan'da düzenlenen 2014 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasında mücadele edecek 7 Takımı belirlemek amacıyla 2 tur üzerinden yapılan elemelerdir.[1]
1. Eleme Turu
[değiştir | kaynağı değiştir]13 grupta 13 ülkenin ev sahipliğinde tek maç üzerinden oynanan grup mücadelelerinde 52 takım mücadele eder ve gruplarını ilk 2'de tamamlayan ülkelerle en iyi 3., Elite tura geçmeye hak kazandı.
Kura Torbaları
[değiştir | kaynağı değiştir]Torba A | Torba B |
---|---|
Grup 1
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Çekya (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 1 | +9 | 9 | Elit tura |
2 | Kıbrıs Cumhuriyeti | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 6 | +4 | 4 | |
3 | Hırvatistan | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 4 | |
4 | Cebelitarık | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 17 | -17 | 0 |
17 Ekim 2013 14.30 |
Hırvatistan | 7-0 | Cebelitarık |
---|---|---|
Jedvaj 41' Pašalić 45+2' Kolar 50', 62', 85' Mujan 89' Biljan 90+2' | Rapor |
17 Ekim 2013 17.00 |
Çekya | 4-1 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Mašek 7' (pen.), 9' (pen.) Matoušek 39' Buchvaldek 90+4' (pen.) | Rapor | Makris 35' |
22 Ekim 2013 17.00 |
Kıbrıs Cumhuriyeti | 7-0 | Cebelitarık |
---|---|---|
Makris 3' Therapontos 22' Lillis 61' Djamas 66', 90+5' Katsiati 89' Karo 90+1' | Rapor |
Grup 2
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Romanya | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 | Elit tura |
2 | Litvanya | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
3 | Ermenistan | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
4 | Polonya (H) | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | -1 | 2 |
Grup 3
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İrlanda | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 7 | Elit tura |
2 | İsveç (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 6 | |
3 | Bosna-Hersek | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 5 | -3 | 2 | |
4 | Azerbaycan | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 7 | -6 | 1 |
15 Ekim 2013 14.00 |
İsveç | 5-1 | Azerbaycan |
---|---|---|
Nordenberg 16', 69' Hedlund 33' Olausson 53' Zeneli 55' | Rapor | Muradbayli 74' |
Grup 4
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belçika (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | Elit tura |
2 | İzlanda | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | -1 | 4 | |
3 | Fransa | 3 | 0 | 3 | 0 | 5 | 5 | 0 | 3 | |
4 | Kuzey İrlanda | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | -3 | 1 |
10 Ekim 2013 15.00 |
Fransa | 2-2 | İzlanda |
---|---|---|
Rabiot 22' Jean 24' | Rapor | Finnbogason 83' Sigurjónsson 87' (pen.) |
Grup 5
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 | Elit tura |
2 | İskoçya | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 | |
3 | Letonya | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 7 | -4 | 4 | |
4 | Belarus (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 5 | -3 | 0 |
Grup 6
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yunanistan | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 | 5 | Elit tura |
2 | Bulgaristan (H) | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 | 5 | |
3 | Slovakya | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 6 | -1 | 2 | |
4 | Arnavutluk | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | -1 | 2 |
17 Kasım 2013 17.00 |
Slovakya | 3-3 | Yunanistan |
---|---|---|
Bero 50' (pen.), 65', 72' | Rapor | Kritikos 18' Donis 76' Pantelakis 90' |
Grup 7
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sırbistan (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 | 9 | Elit tura |
2 | Avusturya | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 | 6 | |
3 | Kazakistan | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | -5 | 1 | |
4 | Finlandiya | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7 | -7 | 1 |
13 Kasım 2013 13.00 |
Avusturya | 6-0 | Finlandiya |
---|---|---|
Michorl 16' Bytyqi 20', 67' Blutsch 50' Rosenbichler 55' Grubeck 88' | Rapor |
Grup 8
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portekiz (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 2 | +10 | 9 | Elit tura |
2 | Norveç | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 4 | +5 | 6 | |
3 | Lüksemburg | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | -3 | 3 | |
4 | San Marino | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 12 | -12 | 0 |
16 Kasım 2013 18.00 |
Portekiz | 6-0 | San Marino |
---|---|---|
Ponde 17', 35', 76' Martins 32' Santos 63' Luís Rafael 81' | Rapor |
19 Kasım 2013 17.00 |
San Marino | 0-4 | Lüksemburg |
---|---|---|
Rapor | Bechtold 19' (pen.) Couto Pinto 30' Mersch 52' Fabbro 76' |
Grup 9
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 1 | +8 | 7 | Elit tura |
2 | İsviçre | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 6 | |
3 | Slovenya (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 4 | +5 | 4 | |
4 | Andorra | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 18 | -18 | 0 |
12 Ekim 2013 15.00 |
Andorra | 0-7 | İngiltere |
---|---|---|
Rapor | Bennett 17', 78' Loftus-Cheek 20', 48' Pearson 41', 45+2' Morris 57' |
15 Ekim 2013 15.00 |
Slovenya | 7-0 | Andorra |
---|---|---|
Črnigoj 8', 37', 51' Gajič 39' Barišič 58' Zahovič 72', 90+1' | Rapor |
Grup 10
[değiştir | kaynağı değiştir]Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danimarka | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 6 | Elit tura |
2 | İsrail (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 3 | +9 | 6 | |
3 | İtalya | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 6 | |
4 | Lihtenştayn | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 16 | -16 | 0 |
10 Ekim 2013 16.00 |
İtalya | 5-0 | Lihtenştayn |
---|---|---|
Cristante 10', 52' (pen.) Crecco 23' Iotti 33' Kaiser 61' (kk) | Rapor |