2023-24 Türkiye Kupası - Vikipedi
Ziraat Türkiye Kupası | |
---|---|
Sezon | 2023-24 |
Ülke | Türkiye |
Tarih | 17 Eylül 2023 - 23 Mayıs 2024 |
Takımlar | 164 |
Şampiyon | Beşiktaş (11. şampiyonluğu) |
İkinci | Trabzonspor |
En golcü oyuncu | Michy Batshuayi (6 gol) |
← 2022-23 2024-25 → Tüm veriler 28 Mart 2024 itibarıyla günceldir. |
2023-24 Türkiye Kupası veya sponsorluk anlaşması gereği 2023-24 Ziraat Türkiye Kupası, Türkiye Kupası turnuvasının 62. organizasyonudur.
Turnuva takvimi
[değiştir | kaynağı değiştir]Aşama | Kura çekim tarihi | Maç tarihleri |
---|---|---|
Ön eleme | 12 Eylül 2023[1] | 17 Eylül 2023 |
1. Tur | 19 Eylül 2023 | 26-28 Eylül 2023 |
2. Tur | 29 Eylül 2023 | 10-12 Ekim 2023 |
3. Tur | 17 Ekim 2023 | 31 Ekim-2 Kasım 2023 |
4. Tur | 7 Kasım 2023 | 5-7 Aralık 2023 |
5. Tur | 8 Aralık 2023 | 16-18 Ocak 2024 |
Son 16 turu | 22 Ocak 2024 | 6-8 Şubat 2024 |
Çeyrek final | 12 Şubat 2024 | 27-29 Şubat 2024 |
Yarı final | 23-24 Nisan ve 7-8 Mayıs 2024 | |
Final | — | 23 Mayıs 2024 |
Turnuva formatı
[değiştir | kaynağı değiştir]Karşılaşmalar yarı finaller hariç tek maç üzerinden oynanacak olup 90 dakikada eşitliğin bozulmaması durumunda 15'er dakikadan iki uzatma oynanacak ve yine eşitlik bozulmazsa seri penaltı atışları yapılacaktır. Yarı final eşleşmelerinde deplasman golü kuralı uygulanmayacak ve 2 maç toplamında atılan goller eşitse uzatma oynanacaktır.[2]
Tur | Kalan takım sayısı | Bu turda mücadele eden | Önceki turu geçen | Bu turdan katılan | Bu turda katılan takımlar | Notlar |
---|---|---|---|---|---|---|
Ön eleme |
| |||||
1. Tur |
| |||||
2. Tur |
| (Seri başı sistemi geçerli) | ||||
3. Tur |
| |||||
4. Tur |
| |||||
5. Tur |
| |||||
Son 16 | ||||||
Çeyrek final | ||||||
Yarı final | ||||||
Final |
Takımlar
[değiştir | kaynağı değiştir]2023-24 Türkiye Kupası statüsü 11 Eylül 2023'te Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinden duyurulmuştur.[2] Ancak TFF tarafından kupa statüsü açıklanmadan 6 Eylül 2023 tarihinde ön eleme ve statü için toplantı yapılmıştır. TFF yaptığı toplantıda takım sayısının fazla olduğunu ve yeni bir uygulamaya gidileceğini açıklamıştır.[3] Toplantıya katılan ve turnuva dışında bırakılan 12 Bingölspor ve Hakkari Zapspor, TFF'ye itirazda bulunmuştur.[4][5][6][7] Daha sonra TFF, bu iki takımın itirazlarını kabul ederek turnuvaya dahil etmiştir.
2023-24 Türkiye Kupasına katılan 164 takım turnuvanın statüsü[2] gereği aşağıdaki kriterler baz alınarak listelenmiştir. Takımların turnuvaya başlayacağı turlar da ilk sütunda belirtilmiştir.
- 2022-23 kupa şampiyonu
- 2023-24 sezonunda bulunduğu lig
- 2022-23 sezonunda bulunduğu lig
- 2022-23 sezonu lig sıralaması
- 2022-23 sezonu puan ortalaması
- 2022-23 sezonu gol farkı
- 2022-23 sezonu attığı gol sayısı
Ön eleme turu
[değiştir | kaynağı değiştir]Kura çekimi 12 Eylül 2023'te yapılmıştır.[1] Maçlar 17 Eylül 2023'te oynanmıştır.
Sınıflandırma
[değiştir | kaynağı değiştir]Seri başı sistemi yok | |||
---|---|---|---|
|
|
|
|
Özet tablo
[değiştir | kaynağı değiştir]1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Gölcükspor | 2-0 | Gebzespor |
Çorluspor 1947 | 3-2 (uz.) | Altınova Belediyespor |
Çarşambaspor | 2-0 | Boyabat 1868 |
Karadeniz Ereğli Belediyespor | 0-0 (3-5 p) | Bartınspor |
Bilecik 1969 | 2-0 | Çankırı Saray 18 |
Sincan Belediyespor | 2-1 (uz.) | Yozgat Belediyesi Bozokspor |
Yunusemre Belediyespor | 1-2 | Burhaniye Belediyespor |
Sökespor | 0-0 (2-4 p) | Bigaspor |
Kumluca Belediyespor | 1-0 (uz.) | Niğde Belediyesispor |
Kilis Belediyespor | 0-1 | Burdur MAKÜ |
Şırnak İdmanyurduspor | 2-0 | Mazıdağı Fosfatspor |
12 Bingölspor | 3-0 | Hakkari Zapspor |
Doğubayazıt FSK | 2-0 | Serhat Ardahanspor |
Dersimspor | 2-4 (uz.)[a 1] | Kars 36 Spor |
Not:
- ^ 17 Eylül 2023'te oynanan karşılaşmayı Kars 36 Spor uzatmalar sonucunda 4-2 kazanmıştı. Ancak Kars 36 Spor'un Futbol Müsabaka Talimatı’nın 22/d maddesini (21 kişilik müsabaka kadrosunda 2002 ve sonrası doğumlu en az 6 futbolcunun yer alması zorunludur. Bu futbolculardan ikisinin en az ikisinin müsabakanın ilk devresinde ve birinin ise müsabakanın ikinci devresinde 45 dakika ihraç edilme halleri hariç sahada oyunda yer alması zorunludur.) ihlal ettiği için PFDK tarafından 3-0 hükmen mağlup ilan edildi.[8] Ancak Tahkim Kurulu, Kars 36 Spor'un itirazını kabul ederek PFDK kararını bozdu ve hükmen yenilgi kararını kaldırdı.[9]
Maçlar
[değiştir | kaynağı değiştir]17 Eylül 2023 ÖE | Kilis Belediyespor | 0 - 1 | Burdur MAKÜ | Kilis |
---|---|---|---|---|
14.30 | Rapor | 45+1' Fatih Özaydın | Stadyum: 7 Aralık Stadı Hakem: Güney Güneylioğlu Yardımcı hakemler: Adil Şanlı, Ali Kemal Sarıkçıoğlu Dördüncü hakem: Hacı Hanifi Evgi |
17 Eylül 2023 ÖE | Şırnak İdmanyurdu | 2 - 0 | Mazıdağı Fosfat SK | Cizre, Şırnak |
---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor | Stadyum: Cizre Hamit Özalp Stadı Hakem: Onur Sekman Yardımcı hakemler: Recep İlker Kor, Rahmi Görçay Dördüncü hakem: Olcay Yıldırım |
17 Eylül 2023 ÖE | 12 Bingölspor | 3 - 0 | Hakkari Zapspor | Bingöl |
---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor | Stadyum: Bingöl Şehir Stadı Hakem: Bakır Aslan Yardımcı hakemler: Semih Koca, Yasin Mert Karahan Dördüncü hakem: Orhan Karaboğa |
17 Eylül 2023 ÖE | Doğubayazıt FSK | 2 - 0 | Serhat Ardahanspor | Ağrı |
---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor | Stadyum: Vali Lütfü Yiğenoğlu Stadı Hakem: Bülent Berkay Yardımcı hakemler: Hamza İnal, Mazlum Bilici Dördüncü hakem: Mehmet Taşdemir |
17 Eylül 2023 ÖE | Dersimspor | 2 - 4* (uz.) | Kars 36 Spor | Tunceli | ||
---|---|---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor | Stadyum: Tunceli Atatürk Stadı Hakem: Turan Çakıl Yardımcı hakemler: Abdullah Özcan, Melih Eser Dördüncü hakem: Emrullah Baydar | |||
Not: 17 Eylül 2023'te oynanan karşılaşmayı Kars 36 Spor uzatmalar sonucunda 4-2 kazanmıştı. Ancak Kars 36 Spor'un Futbol Müsabaka Talimatı’nın 22/d maddesini (21 kişilik müsabaka kadrosunda 2002 ve sonrası doğumlu en az 6 futbolcunun yer alması zorunludur. Bu futbolculardan ikisinin en az ikisinin müsabakanın ilk devresinde ve birinin ise müsabakanın ikinci devresinde 45 dakika ihraç edilme halleri hariç sahada oyunda yer alması zorunludur.) ihlal ettiği için TFF tarafından 3-0 hükmen mağlup ilan edildi.[8] Ancak Tahkim Kurulu, Kars 36 Spor'un itirazını kabul ederek PFDK kararını bozdu ve hükmen yenilgi kararını kaldırdı.[9] |
17 Eylül 2023 ÖE | Çarşambaspor | 2 - 0 | Boyabat 1868 | Çarşamba, Samsun |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor | Stadyum: Çarşamba Şehir Stadyumu Hakem: Miraç Yıldırım Yardımcı hakemler: Mert Omay, Mahir Selenga Mısır Dördüncü hakem: İrfan Çağrı Baş |
17 Eylül 2023 ÖE | Karadeniz Ereğli Belediyespor | 0 - 0 (3 - 5 p) | Bartınspor | Karadeniz Ereğli, Zonguldak |
---|---|---|---|---|
15.00 | Rapor | Stadyum: Şehit Vefa Karakurdu Stadyumu Hakem: Ali Artun Özdemir Yardımcı hakemler: Ayberk Yalçınkaya, Mustafa Pelit Dördüncü hakem: Emre Han Efeakdoğan |
17 Eylül 2023 ÖE | Sincan Belediyespor | 2 - 1 (uz.) | Yozgat Belediyesi Bozokspor | Sincan, Ankara |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: 15 Temmuz Milli Birlik Stadı Hakem: Bekir Doğan Yardımcı hakemler: Okan Taşköprü, Ömer Faruk Sağır Dördüncü hakem: Burak Yücetağ |
17 Eylül 2023 ÖE | Kumluca Belediyespor | 1 - 0 (uz.) | Niğde Belediyesispor | Kumluca, Antalya |
---|---|---|---|---|
15.00 | Rapor | Stadyum: Kumluca İlçe Stadı Hakem: Alihan Çalıkuşu Yardımcı hakemler: Onur Akol, Furkan Genç Dördüncü hakem: Mehmet Furkan Balbay |
17 Eylül 2023 ÖE | Gölcükspor | 2 - 0 | Gebzespor | Kocaeli |
---|---|---|---|---|
15.30 |
| Rapor | Stadyum: İhsaniye İlçe Stadı Hakem: Yunus Aytekin Atabek Yardımcı hakemler: Önder Demir, Ömer Faruk Şahin Dördüncü hakem: Oğuzhan Çalışkan |
17 Eylül 2023 ÖE | Çorluspor 1947 | 3 - 2 (uz.) | Altınova Belediyespor | Çorlu, Tekirdağ |
---|---|---|---|---|
15.30 |
| Rapor |
| Stadyum: General Basri Saran Stadı Hakem: Taner Çakır Yardımcı hakemler: Önder Osman Zengin, Erdem Birşey Dördüncü hakem: Hüseyin Ahmet Ocaklı |
17 Eylül 2023 ÖE | Yunusemre Belediyespor | 1 - 2 | Burhaniye Belediyespor | Yunusemre, Manisa |
---|---|---|---|---|
15.30 |
| Rapor |
| Stadyum: Muradiye Futbol Sahası Hakem: Anıl Şen Yardımcı hakemler: Refik Erim, Osman Güray Aksoy Dördüncü hakem: Osman Öztürk |
17 Eylül 2023 ÖE | Sökespor | 0 - 0 (2 - 4 p) | Bigaspor | Söke, Aydın |
---|---|---|---|---|
15.30 | Rapor | Stadyum: Söke İlçe Stadı Hakem: Cihan Yurdagül Yardımcı hakemler: Ahmet Beysüngü, Sezgin Öneş Dördüncü hakem: Tahir Berkay Barlın |
17 Eylül 2023 ÖE | Bilecik 1969 | 2 - 0 | Çankırı Saray 18 | Bilecik |
---|---|---|---|---|
15.30 |
| Rapor | Stadyum: Şeyh Edebali Üniversite Sahası Hakem: Nevzat Okat Yardımcı hakemler: Ayşenur Karakoç, Abdülhamit Akan Dördüncü hakem: Furkan Arıoğul |
Birinci tur
[değiştir | kaynağı değiştir]Kura çekimi 19 Eylül 2023'te yapılmıştır.[10] Maçlar (bir maç hariç) 26-28 Eylül 2023 tarihlerinde oynanmıştır.
Sınıflandırma
[değiştir | kaynağı değiştir]Seri başı sistemi yok | |||
---|---|---|---|
|
Özet tablo
[değiştir | kaynağı değiştir]1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Edirnespor | 1-2 | Çorluspor 1947 |
Muş 1984 Muşspor | 4-0 | Ağrı 1970 |
Çatalcaspor | 0-1 | Büyükçekmece Tepecikspor |
Balıkesirspor | 0-1 | Burhaniye Belediyespor |
Bornova | 4-0 | Akhisar Belediyespor |
Siirt İl Özel İdaresi | 1-2 (uz.) | Şırnak İdmanyurduspor |
Mardin 1969 | 4-1 (uz.) | Batman Petrolspor |
Kars 36 Spor | 1-2 | Doğubayazıt FSK |
Sebat Gençlikspor | 4-0 | Kelkit Hürriyetspor |
Pazarspor | 2-0 | Gümüşhanespor |
Bayburt Özel İdarespor | 2-2 (3-4 p) | Eynesil Belediyespor |
Erbaaspor | 3-0 | Fatsa Belediyespor |
Sivas Dört Eylülspor | 2-0 | Amasyaspor |
Çarşambaspor | 1-7 | Tokat Belediye Plevnespor |
12 Bingölspor | 1-2 | 23 Elazığ |
1922 Konyaspor | 1-1 (3-4 p) | Talasgücü Belediyespor |
Burdur MAKÜ | 2-1 | Tarsus İdman Yurdu |
Kumluca Belediyespor | 0-2 | Silifke Belediyespor |
Hacettepe 1945 | 3-0 | Kırıkkalegücü |
Anadolu Üniversitesi | 1-2 | Sincan Belediyespor |
Turgutluspor | 1-3 (uz.) | Aliağa |
Bursa Yıldırımspor | 2-0 | İnegöl Kafkas Gençlikspor |
Bigaspor | 0-0 (4-1 p) | Bilecik 1969 |
Gölcükspor | 3-0 | Bartınspor |
Sapanca Gençlikspor | 1-1 (4-3 p) | Darıca Gençlerbirliği |
Sultanbeyli Belediyespor | 1-3 (uz.) | Küçükçekmece Sinopspor |
Silivrispor | 2-0 | Ergene Velimeşe |
Bulvarspor | 3-4 (uz.) | Karabük İdman Yurdu |
Karşıyaka | 2-0 | Bergama |
Malatya Arguvan | 2-1 (uz.) | Elazığspor |
Adana 1954 | 2-1 | Osmaniyespor |
Maçlar
[değiştir | kaynağı değiştir]26 Eylül 2023 | Edirnespor | 1 - 2 | Çorluspor 1947 | Edirne |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: 25 Kasım Stadyumu Hakem: Ertuğrul Yolcu Yardımcı hakemler: Nimet Altunkıran, Kenan Gürsel Dördüncü hakem: Fikret Hakan Abay |
26 Eylül 2023 | Muş 1984 Muşspor | 4 - 0 | Ağrı 1970 | Muş |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor | Stadyum: Muş Şehir Stadı Hakem: Mikail Cihangir Yardımcı hakemler: Kerem Candaş, Abdulkadir Yılmazoğlu Dördüncü hakem: Turan Çakıl |
26 Eylül 2023 | Çatalcaspor | 0 - 1 | Büyükçekmece Tepecikspor | Çatalca, İstanbul |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: İzzettin Stadyumu Hakem: Metin Ateş Yardımcı hakemler: Erdinç Tufan, Ömer Yasin Gezer Dördüncü hakem: Burak Akyel |
26 Eylül 2023 | Balıkesirspor | 0 - 1 | Burhaniye Belediyespor | Altıeylül, Balıkesir |
---|---|---|---|---|
17.30 | Rapor |
| Stadyum: Balıkesir Atatürk Stadı Hakem: Mülazım Argız Yardımcı hakemler: Cihat Sevi, Mertcan Tezcan Dördüncü hakem: Yunus Emre Kobalas |
26 Eylül 2023 | Bornova 1877 | 4 - 0 | Akhisar Belediyespor | Bornova, İzmir |
---|---|---|---|---|
17.30 |
| Rapor | Stadyum: Aziz Kocaoğlu Stadyumu Hakem: Kaan Kara Yardımcı hakemler: Anıl Çiftçi, İsa Korkmaz Dördüncü hakem: Mehmet Can Koç |
27 Eylül 2023 | Siirt İl Özel İdaresi | 1 - 2 (uz.) | Şırnak İdmanyurduspor | Kurtalan, Siirt |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Kurtalan Stadyumu Hakem: Orhan Karaboğa Yardımcı hakemler: İbrahim Aksoy, Şehmus Öğe Dördüncü hakem: Zülküf Ali Öncel |
27 Eylül 2023 | Mardin 1969 | 4 - 1 (uz.) | Batman Petrolspor | Artuklu, Mardin |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: 21 Kasım Stadyumu Hakem: Kemal Savaş Yardımcı hakemler: Selçuk Kaplan, Feyzullah Çimen Dördüncü hakem: Turhan Beyke |
4 Ekim 2023 | Kars 36 Spor | 1 - 2 | Doğubayazıt FSK | Kars | ||
---|---|---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Kafkas Üniversitesi Prof.Dr. Abamüslüm Güven Stadyumu Hakem: Veysel Yamaç Yardımcı hakemler: Ali Kurt, Miraç Kızılkaya Dördüncü hakem: Furkan Hakkı Kütükoğlu | ||
Not: Ön eleme turunda Dersimspor-Kars 36 Spor maçındaki uyuşmazlıklar nedeniyle ertelenmiştir. |
27 Eylül 2023 | Sebat Gençlikspor | 4 - 0 | Kelkit Hürriyetspor | Of, Trabzon |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Of İlçe Stadyumu Hakem: Erdem Temel Yardımcı hakemler: Eren Öksüzler, Gökmen Çambel Dördüncü hakem: Ahmet Yeşildağ |
27 Eylül 2023 | Pazarspor | 2 - 0 | Gümüşhanespor | Pazar, Rize |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Pazar İlçe Stadyumu Hakem: Mertcan Erölmez Yardımcı hakemler: Vedat Güneş, Mehmet Sonay Dördüncü hakem: Mehmet Furkan Balbay |
27 Eylül 2023 | Bayburt Özel İdarespor | 2 - 2 (uz.) (3 - 4 p) | Eynesil Belediyespor | Bayburt |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Genç Osman Stadyumu Hakem: Abdülselam Koçak Yardımcı hakemler: Yiğit Çam, Ahmet Kotan Dördüncü hakem: Muhammet Furkan Dursunoğlu |
Penaltılar | ||||
Tuncay Kılıç Ali Han Aydın Emre Alan | Erçağ Evirgen Mustafa Şekeroğlu Mahmut Ender Yılmaz Yusuf Usta |
27 Eylül 2023 | Erbaaspor | 3 - 0 | Fatsa Belediyespor | Erbaa, Tokat |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Erbaa Stadyumu Hakem: Yakup Bakır Yardımcı hakemler: Ali Kılıç, Volkan Kaan Topal Dördüncü hakem: Cihad Sizer |
27 Eylül 2023 | Sivas Dört Eylülspor | 2 - 0 | Amasyaspor | Sivas |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu Hakem: Melih Kurt Yardımcı hakemler: Ali Rıza Öztürk, Miraç Berk Kölemen Dördüncü hakem: İrfan Çağrı Baş |
27 Eylül 2023 | Çarşambaspor | 1 - 7 | Tokat Belediye Plevnespor | Çarşamba, Samsun |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Çarşamba Şehir Stadyumu Hakem: Burak Baş Yardımcı hakemler: Hasan Ata, Onur Tomak Dördüncü hakem: Göktan Demeli |
27 Eylül 2023 | 12 Bingölspor | 1 - 2 | 23 Elazığ | Bingöl |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Bingöl Şehir Stadı Hakem: İsmail Güzel Yardımcı hakemler: Ozan Gürleyük, Halil Aslandağ Dördüncü hakem: Onur Sekman |
27 Eylül 2023 | 1922 Konyaspor | 1 - 1 (uz.) (3 - 4 p) | Talasgücü Belediyespor | Selçuklu, Konya |
---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor |
| Stadyum: Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz Stadyumu Hakem: Osman Köksaldı Yardımcı hakemler: Tufan Selvi, Ahmet Türkeş Dördüncü hakem: Ömer Tahankut Muslu |
Penaltılar | ||||
27 Eylül 2023 | Burdur MAKÜ | 2 - 1 | Tarsus İdman Yurdu | Burdur |
---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor |
| Stadyum: Burdur Gazi Atatürk Stadyumu Hakem: İbrahim Güner Yardımcı hakemler: Ufuk Çelebi, Mustafa Kara Dördüncü hakem: Burak Memiş Güvenç |
27 Eylül 2023 | Kumluca Belediyespor | 0 - 2 | Silifke Belediyespor | Kumluca, Antalya |
---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor |
| Stadyum: Kumluca İlçe Stadı Hakem: Adem Bozkurt Yardımcı hakemler: Abdulkerim Dalgaç, Furkan Ogün Demir Dördüncü hakem: Ali Emir Yolcu |
27 Eylül 2023 | Hacettepe 1945 | 3 - 0 | Kırıkkalegücü | Sincan, Ankara |
---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor |
| Stadyum: Osmanlı Stadyumu Hakem: Burak Kamalak Yardımcı hakemler: Sezgin Altun, Yılmaz Kozak Dördüncü hakem: Olcay Yıldırım |
27 Eylül 2023 | Anadolu Üniversitesi | 1 - 2 | Sincan Belediyespor | Odunpazarı, Eskişehir |
---|---|---|---|---|
14.30 |
| Rapor |
| Stadyum: Osmangazi Üniversitesi Futbol Sahası Hakem: Mustafa Gökhan Keskin Yardımcı hakemler: Gürcan Uslu, Harun Ödübek Dördüncü hakem: Tayfun Demirkoparan |
27 Eylül 2023 | Turgutluspor | 1 - 3 (uz.) | Aliağa FK | Turgutlu, Manisa |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: 7 Eylül Stadyumu Hakem: Hakan Ergin Yardımcı hakemler: Ahmet Oğuz Yılmaz, Ali Cem Zorbay Dördüncü hakem: Bekir Özcan |
27 Eylül 2023 | Bursa Yıldırımspor | 2 - 0 | İnegöl Kafkas Gençlikspor | Karacabey, Bursa |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Mustafa Fehmi Gerçeker Stadı Hakem: Batuhan Bayar Yardımcı hakemler: Enes Berk Güçlü, Ulaş Kaçmaz Dördüncü hakem: Oğuzcan Duran |
27 Eylül 2023 | Bigaspor | 0 - 0 (uz.) (4 - 1 p) | Bilecik 1969 | Biga, İzmir |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: İlyas Bayram Stadyumu Hakem: Berkay Ağış Yardımcı hakemler: Aydın Baran Tek, Ardahan Işık Dördüncü hakem: Furkan Işık |
Penaltılar | ||||
Tayfur Emre Yılmaz Sezer Batuhan Turhal Dursun Türk Arif Arslan | Emir Ersoy |
27 Eylül 2023 | Gölcükspor | 3 - 0 | Bartınspor | Kocaeli |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: İhsaniye Stadı Hakem: Asen Albayrak Yardımcı hakemler: Ömer Sözcü, Beran Yalçın Dördüncü hakem: Orhan Güngör |
27 Eylül 2023 | Sapanca Gençlikspor | 1 - 1 (uz.) (4 - 3 p) | Darıca Gençlerbirliği | Sapanca, Sakarya |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Sapanca Atatürk Stadyumu Hakem: Ömer Şivka Yardımcı hakemler: Oğuzhan Anıl, Tahir Yalçın Dördüncü hakem: Gökhan Şenel |
Penaltılar | ||||
27 Eylül 2023 | Sultanbeyli Belediyespor | 1 - 3 (uz.) | Küçükçekmece Sinopspor | Sultanbeyli, İstanbul |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Sultanbeyli Gölet Stadyumu Hakem: Hakan Yurtseven Yardımcı hakemler: Harun Günaydın, Berat Binbir Dördüncü hakem: İbrahim Elmas |
27 Eylül 2023 | Silivrispor | 2 - 0 | Ergene Velimeşe | Silivri, İstanbul |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Müjdat Gürsu Spor Tesisleri Hakem: Ramazan Haymana Yardımcı hakemler: Ali Etlikci, Turan Çelik Dördüncü hakem: Cemal Emre Gömeç |
27 Eylül 2023 | Bulvarspor | 3 - 4 (uz.) | Karabük İdman Yurdu | Kartal, İstanbul |
---|---|---|---|---|
15.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Mimar Kubilay Köse Stadyumu Hakem: Mete Aylıoğlu Yardımcı hakemler: Batuhan Sarıgül, Semih Tuna Dördüncü hakem: Armağan Çıbık |
27 Eylül 2023 | Karşıyaka | 2 - 0 | Bergama | Konak, İzmir |
---|---|---|---|---|
17.30 |
| Rapor |
| Stadyum: Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu Hakem: Muhammed Ömür Yardımcı hakemler: Mustafa Cem Büyük, Berk Tezcan Dördüncü hakem: Hatem Yarar |
28 Eylül 2023 | Malatya Arguvan | 2 - 1 (uz.) | Elazığspor | Arguvan, Malatya |
---|---|---|---|---|
13.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Arguvan İlçe Stadı Hakem: Egemen Artun Yardımcı hakemler: Rıdvan Çevik, Orhun Aydın Duran Dördüncü hakem: Arif Selim Özdaş |
28 Eylül 2023 | Adana 1954 | 2 - 1 | Osmaniyespor | Tarsus, Mersin |
---|---|---|---|---|
15.30 |
| Rapor |
| Stadyum: Tarsus İlçe Stadyumu Hakem: Onur Güneş Yardımcı hakemler: Mehmet Öcal, Demirhan Emir Dördüncü hakem: Bekir Taşöz |
İkinci tur
[değiştir | kaynağı değiştir]Kura çekimi 29 Eylül 2023'te yapılmıştır.[11] Maçlar 10-12 Ekim 2023 tarihlerinde oynanmıştır.
Sınıflandırma
[değiştir | kaynağı değiştir]Seri başı takımlar (25) | Seri başı olmayan takımlar (25) | ||||
---|---|---|---|---|---|
|
Özet tablo
[değiştir | kaynağı değiştir]1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Kırklarelispor | 1-0 | Çorluspor 1947 |
Kırşehir | 2-0 | Şırnak İdmanyurduspor |
Isparta 32 | 1-0 | Sincan Belediyespor |
Bursaspor | 1-2 | Gölcükspor |
Kastamonuspor 1966 | 2-1 (uz.) | Sebat Gençlikspor |
Muş 1984 Muşspor | 2-0 | Küçükçekmece Sinopspor |
Zonguldak Kömürspor | 2-3 | Tokat Belediye Plevnespor |
Eynesil Belediyespor | 0-2 | Erbaaspor |
Arnavutköy Belediyespor | 6-3 (uz.) | Silivrispor |
Menemen | 1-0 | Bursa Yıldırımspor |
Sapanca Gençlikspor | 1-2 | Talasgücü Belediyespor |
Serik Belediyespor | 1-1 (2-4 p) | Malatya Arguvan |
Sarıyer | 2-1 (uz.) | Karabük İdman Yurdu |
Altınordu | 0-1 | Burdur MAKÜ |
Etimesgut Belediyespor | 3-2 | Mardin 1969 |
Nazilli Belediyespor | 0-2 | Hacettepe 1945 |
Uşakspor | 1-4 | Aliağa |
İnegölspor | 2-1 (uz.) | Doğubayazıt FSK |
Diyarbekirspor | 4-0 | Büyükçekmece Tepecikspor |
Denizlispor | 2-3 | Burhaniye Belediyespor |
Afyonspor | 2-1 (uz.) | Adana 1954 |
Adıyaman | 0-2 | Bornova |
Pazarspor | 2-0 (uz.) | Silifke Belediyespor |
Sivas Dört Eylülspor | 1-3 | 23 Elazığ |
Karşıyaka | 0-1 | Bigaspor |
Maçlar
[değiştir | kaynağı değiştir]10 Ekim 2023 | Kırşehir | 2 - 0 | Şırnak Petrolspor | Kırşehir |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Kırşehir Ahi Stadyumu Hakem: Emre Küçük Yardımcı hakemler: Abdullah Melih Karaduman, Furkan Ata Dördüncü hakem: Furkan Işık |
10 Ekim 2023 | Kırklarelispor | 1 - 0 | Çorluspor 1947 | Kırklareli |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Kırklareli Atatürk Stadyumu Hakem: Gökhan Özbulut Yardımcı hakemler: Ünal Doğru, Azem Zorlu Dördüncü hakem: Cantürk Kılıç |
10 Ekim 2023 | Isparta 32 | 1 - 0 | Sincan Belediyespor | Isparta |
---|---|---|---|---|
17.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Isparta Atatürk Şehir Stadyumu Hakem: Berk Sipahi Yardımcı hakemler: Ersin Erbay, Ediz Yılmaz Dördüncü hakem: Anıl Şen |
10 Ekim 2023 | Bursaspor | 1 - 2 | Gölcükspor | Bursa |
---|---|---|---|---|
20.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu Hakem: Halil Erdoğan Yardımcı hakemler: Tolga Okumuş, Nihat Ökten Dördüncü hakem: Hakan Dumlu |
11 Ekim 2023 | Eynesil Belediyespor | 0 - 2 | Erbaaspor | Giresun |
---|---|---|---|---|
13.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Eynesil İlçe Stadyumu Hakem: Muammer Sarıdağ Yardımcı hakemler: Mücahit Şentürk, Mustafa Güçer Dördüncü hakem: Emre Can Yılmaz |
11 Ekim 2023 | Kastamonuspor 1966 | 2 - 1 (uz.) | Sebat Gençlikspor | Kastamonu |
---|---|---|---|---|
13.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Gazi Stadyumu Hakem: Tolga Akbaba Yardımcı hakemler: Sinan Bilen, Mehmet Kirişçioğlu Dördüncü hakem: Kadir Akpınar |
11 Ekim 2023 | Muş 1984 Muşspor | 2 - 0 | Küçükçekmece Sinopspor | Muş |
---|---|---|---|---|
13.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Muş Şehir Stadı Hakem: Ugurcan Gökler Yardımcı hakemler: Yakup Keçeci, Selçuk Gökgöz Dördüncü hakem: Mehmet Can Ölmez |
11 Ekim 2023 | Zonguldak Kömürspor | 2 - 3 | Tokat Belediye Plevnespor | Zonguldak |
---|---|---|---|---|
13.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu Hakem: Onur Bingöl Yardımcı hakemler: Mustafa Tosun, Oğuzhan Kocaçoban Dördüncü hakem: Mete Burak Kaya |
11 Ekim 2023 | Uşakspor | 1 - 4 | Aliağa | Uşak |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Uşak 1 Eylül Stadyumu Hakem: Levent Gümüşdere Yardımcı hakemler: Berkay Salman, Mehmet Ali Vardar Dördüncü hakem: Yunus Aytekin Atabek |
11 Ekim 2023 | Nazilli Belediyespor | 0 - 2 | Hacettepe 1945 | Aydın |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Nazilli İlçe Stadyumu Hakem: Ferhan Kestanlıoğlu Yardımcı hakemler: Barış Sun, İbrahim Ethem Potuk Dördüncü hakem: Ersan Şen |
11 Ekim 2023 | Etimesgut Belediyespor | 3 - 2 | Mardin 1969 | Ankara |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Etimesgut Belediyesi Atatürk Stadyumu Hakem: Doğukan Yıldırım Yardımcı hakemler: Birtan Yavuz, Denizcan Şahin Dördüncü hakem: Salih Soydan |
11 Ekim 2023 | Altınordu | 0 - 1 | Burdur MAKÜ | İzmir |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
| Stadyum: Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi Hakem: Şahin Berker Yardımcı hakemler: Çağlar Öztürk, Coşkun Yalçın Dördüncü hakem: Murat Demir |
11 Ekim 2023 | Menemen | 1 - 0 | Bursa Yıldırımspor | Menemen |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor | Stadyum: Menemen İlçe Stadyumu Hakem: Mustafa Hakan Belder Yardımcı hakemler: Çağrı Ateş, Çağrı Yıldırım Dördüncü hakem: Enis Akça |
11 Ekim 2023 | Sarıyer | 2 - 1 (uz.) | Karabük İdmanyurdu Spor | İstanbul |
---|---|---|---|---|
14.00 |
| Rapor |
|