Madalya | Sporcu | Oyunlar | Spor | Kategori |
1 Altın | Muharrem Korhan Yamaç | 2004 Atina | Atıcılık | Karışık 25 metre havalı tabanca SH1 |
3 Bronz | Muharrem Korhan Yamaç | 2004 Atina | Atıcılık | Karışık 50 metre havalı tabanca SH1 |
1 Altın | Gizem Girişmen | 2008 Pekin | Okçuluk | Kadınlar biresel klasik yay |
3 Bronz | Neslihan Kavas | 2008 Pekin | Masa tenisi | Tek Kadınlar - Sınıf 9 |
1 Altın | Nazmiye Muslu | 2012 Londra | Powerlifting | Kadınlar 40 kg |
2 Gümüş | Çiğdem Dede | 2012 Londra | Powerlifting | Kadınlar 44 kg |
2 Gümüş | Muharrem Korhan Yamaç | 2012 Londra | Atıcılık | Karışık 10 metre havalı tabanca SH1 |
2 Gümüş | Nazan Akın | 2012 Londra | Judo | Kadınlar +70 kg |
2 Gümüş | Neslihan Kavas | 2012 Londra | Masa tenisi | Tek Kadınlar - Sınıf 9 |
2 Gümüş | Ümran Ertiş Neslihan Kavas Kübra Öçsoy | 2012 Londra | Masa tenisi | Kadınlar takım - Sınıf 6-10 |
3 Bronz | Doğan Hancı | 2012 Londra | Okçuluk | Erkekler bireysel makaralı yay |
3 Bronz | Abdullah Aydoğdu Hüseyin Alkan Mehmet Cesur Tekin Okan Düzgün Tuncay Karakaya Yusuf Uçar | 2012 Londra | Golbol | Erkekler |
3 Bronz | Duygu Çete | 2012 Londra | Judo | Kadınlar 57 kg |
3 Bronz | Özlem Becerikli | 2012 Londra | Powerlifting | Kadınlar 56 kg |
1 Altın | Nazmiye Muratlı | 2016 Rio | Powerlifting | Kadınlar 41 kg |
1 Altın | Öztürk, AbdullahAbdullah Öztürk | 2016 Rio | Masa tenisi | Tek erkekler - Sınıf 4 |
1 Altın | Sevda Altunoluk Buket Atalay Gülşah Düzgün Neşe Mercan Sümeyye Özcan Seda Yıldız | 2016 Rio | Golbol | Kadınlar |
2 Gümüş | Kübra Korkut | 2016 Rio | Masa tenisi | Tek kadınlar - Sınıf 7 |
3 Bronz | Ecem Taşın | 2016 Rio | Judo | Kadınlar 48 kg |
3 Bronz | Ayşegül Pehlivanlar | 2016 Rio | Atıcılık | Kadınlar 10 metre havalı tabanca SH1 |
3 Bronz | Mesme Taşbağ | 2016 Rio | Judo | Kadınlar 70 kg |
3 Bronz | Semih Deniz | 2016 Rio | Atletizm | Erkekler 1500m T11 |
3 Bronz | Abdullah Öztürk Ali Öztürk Nesim Turan | 2016 Rio | Masa tenisi | Erkekler takım - Sınıf 4-5 |
1 Altın | Öztürk, AbdullahAbdullah Öztürk | 2020 Tokyo | Masa tenisi | Tek erkekler - Sınıf 4 |
1 Altın | Fatma Gül Güler Reyhan Yılmaz Sevda Altunoluk Şeydanur Kaplan Kader Çelik Sevtap Altunoluk | 2020 Tokyo | Golbol | Kadınlar |
2 Gümüş | Korkmaz, BülentBülent Korkmaz Cüre, ÖznurÖznur Cüre | 2020 Tokyo | Okçuluk | Makaralı yay karışık açık |
2 Gümüş | Türkmenoğlu, NihatNihat Türkmenoğlu | 2020 Tokyo | Okçuluk | Erkekler makaralı yay W1 |
2 Gümüş | Pehlivanlar, AyşegülAyşegül Pehlivanlar | 2020 Tokyo | Atıcılık | Kadınlar 10 metre havalı tabanca SH1 |
2 Gümüş | Çavdar, Meryem BetülMeryem Betül Çavdar | 2020 Tokyo | Tekvando | Kadınlar 49 kg |
3 Bronz | Çiftçi, RecepRecep Çiftçi | 2020 Tokyo | Judo | Erkekler 60 kg |
3 Bronz | Duman, BesraBesra Duman | 2020 Tokyo | Powerlifting | Kadınlar 55 kg |
3 Bronz | Turan, NesimNesim Turan | 2020 Tokyo | Masa Tenisi | Tek erkekler - Sınıf 4 |
3 Bronz | Öztürk, AliAli Öztürk | 2020 Tokyo | Masa Tenisi | Tek erkekler - Sınıf 5 |
3 Bronz | Korkut, KübraKübra Korkut | 2020 Tokyo | Masa Tenisi | Tek Kadınlar - Sınıf 7 |
3 Bronz | Çelik, ZeynepZeynep Çelik | 2020 Tokyo | Judo | Kadınlar 57 kg |
3 Bronz | Öztürk, SevilaySevilay Öztürk | 2020 Tokyo | Yüzme | Kadınlar 50 metre sırtüstü S5 |
3 Bronz | Hekimoğlu, BahattinBahattin Hekimoğlu | 2020 Tokyo | Okçuluk | Erkekler makaralı yay W1 |
3 Bronz | Bozteke, MahmutMahmut Bozteke | 2020 Tokyo | Tekvando | Erkekler 61 kg |