Ібарський міст — Вікіпедія

Ібарський міст
42°53′30″ пн. ш. 20°51′58″ сх. д. / 42.891627888889° пн. ш. 20.866094805556° сх. д. / 42.891627888889; 20.866094805556
Країна Косово
ПеретинаєІбар
Загальна довжина91,2 м
Відкриточервень 2001

Ібарський міст. Карта розташування: Косово
Ібарський міст
Ібарський міст
Ібарський міст (Косово)
Мапа
CMNS: Ібарський міст у Вікісховищі
Вигляд на міст з будівлі культурного центру в албанській частині міста

Ібарський міст (серб. Мост на Ибру, алб. Ura e Ibrit), також Новий міст (серб. Нови мост, алб. Ura e Re), Митровицький міст (серб. Митровачки мост, алб. Ura e Mitrovicës), часто іменований описово як міст у Косовській Митровиці або міст через Ібар — автомобільно-пішохідний міст у місті Косовська Митровиця. Основний шляхопровід, який з'єднує дві частини міста: північну сербську і південну албанську. Побудований французьким контингентом КФОР[1] в 2005 році на місці старого.

Географічне положення

[ред. | ред. код]

Розташований у створі бульвару Царя Душана на півночі і вулиці Цариці Тевти (алб. Rruga Mbretresha Teutë) на півдні.

Це головний з чотирьох[2] наявних у місті мостів через Ібар. Крім нього, існує ще один автомобільно-пішохідний міст на схід від головного, залізничний міст і невеликий пішохідний місток у районі парку на захід від Ібарського мосту.

Назва

[ред. | ред. код]

Міст не має офіційної назви. Згідно з низкою джерел, спочатку його хотіли назвати мостом Дружби[3][4], проте відмовилися від цього рішення через явну невідповідність дійсності, а нова назва так і не була запропонована.

Міст у косовському конфлікті

[ред. | ред. код]

Річка Ібар розділяє Косовську Митровицю на дві нерівні частини, з яких менша північна переважно населена сербами, а в південній проживають албанці. З цим пов'язана особлива значущість мостів через Ібар, особливо Нового мосту, у світлі міжнаціональної напруженості в краї. Ібарський міст служить фактичною межею між Сербією і Республікою Косово.

Косівська поліція та італійські карабінери біля Ібарського мосту на південній стороні Митровиці

Примітки

[ред. | ред. код]