Індійська гробниця (фільм, 1921) — Вікіпедія

Індійська гробниця
Das indische Grabmal
Жанрпригодницький
РежисерДжое Май
ПродюсериДжое Май
Еріх Поммер
СценаристФріц Ланг
У головних
ролях
Олаф Фьонсс
Міа Май
Конрад Фейдт
ОператорВернер Брандес
ХудожникиЕріх Кеттельхут
Карл Фоллбрехт
КінокомпаніяMay-Film GmbH
Тривалість118 хв.
212 хв. (реставрована версія)
Мованімий
КраїнаВеймарська республіка Веймарська республіка
Рік1921
Дата виходу22 жовтня 1921 (1 частина)
19 листопада 1921 (2 частина)
IMDbID 0012314
CMNS: Індійська гробниця у Вікісховищі

«Індійська гробниця» (нім. Das indische Grabmal) — німий німецький епічний фільм режисера Джое Мая, знятий у двох частинах: «Індійська гробниця: Місія Йога» (нім. Das indische Grabmal erster Teil - Die Sendung des Yoghi) та «Індійська гробниця: Тигр Бенгалії» (нім. Das indische Grabmal zweiter Teil - Der Tiger von Eschnapur). Фільм знято за романом Теа фон Гарбоу.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Магараджа Бенгалії Айян (Конрад Фейдт) викриває свою дружину, принцесу Савітрі (Ерна Морена), в невірності зі своїм другом, англійський офіцером Мак Аланом (Пауль Ріхтер). Заради помсти дружині, що зрадила йому, він велить ще за життя побудувати для неї пишну гробницю, а друга планує убити на полюванні.

Хитрістю і за допомогою магічних здібностей свого слуги Йога Рамігамі (Бернгард Ґьоцке), магараджа виманює з Англії в Бенгалію архітектора Герберта Роуленда для спорудження цієї гробниці. Ревнивець примушує англійця будувати могилу для своєї дружини, та Герберт відмовляється. Його наречена, запідозривши недобре, їде навздогін за нареченим.

Цей суперколос, що насаджував в німецьких душах ту ж похмуру мораль, що і історичні полотна Любіча, переніс на екран не лише дивні чаклунства йогів, але показував щурів, що гризуть кайдани на полоненому головному героєві, слонів, що утворюють гігантські каравани, і ефектну сутичку з тиграми.

Зігфрід Кракауер, [1]

В ролях

[ред. | ред. код]
 Актор   Роль 
Олаф Фьонсс Герберт Роуленд
Міа Май Ірен Амундсен
Конрад Фейдт магараджа Айян III
Ерна Морена принцеса Савітрі
Бернгард Ґьоцке йог Раміґані
Ліа де Путті
Пауль Ріхтер Мак Алан, англійський офіцер
Георг Джон

Факти

[ред. | ред. код]

У 1959 році Фріц Ланг, який написав сценарій до фільму, уже як режисер повторно екранізував роман Теа фон Гарбоу, знявши фільми «Бенгальский тигр» та «Індійська гробниця».

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Зигфрид Кракауэр. Глава 4. Потрясение от свободы // От Калигари до Гитлера = From Caligari to Hitler. A Psychological History of the German Film. — М. : Искусство, 1977. — 320 с. — 10 000 прим.

Посилання

[ред. | ред. код]