Група «Інформаційний спротив» — Вікіпедія
Девіз | Правда належить вільним |
---|---|
Дата заснування | 2014 |
Адреса | [email protected] |
Офіційний сайт | sprotyv.info |
«Інформаційний спротив», або «Інформаційний опір» [1] — недержавний проєкт, головною задачею якого є протидія в інформаційному полі зовнішнім загрозам, які виникли в Україні в таких сферах: воєнна, економічна, енергетична та сфера інформаційної безпеки.
Початок роботи групи «Інформаційний спротив» (далі — «ІС») збігається з вторгненням Росії в Крим (02 березня 2014 року)[2].
«ІС» функціонує як ініціатива неурядової організації «Центр військово-політичних розслідувань» (наразі Громадська організація «Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука» (ГО «ЦЕНТР ТИМЧУКА»)).[3]
Ініціативна група — це, як і я, офіцери запасу, недавно звільнені з армії. Це значить, що в нас немає начальників, ми не отримуємо за свою роботу гроші і ні від кого не залежимо. Ми працюємо на голому ентузіазмі, і нами рухає тільки патріотизм
Група бере активну участь у російсько-українській інформаційній війні.
Дмитро Тимчук — військовий кореспондент, офіцер запасу Збройних Сил України, народний депутат України, засновник ГО «Центр військово-політичних розслідувань»;
Юрій Карін — військовий кореспондент, полковник запасу, менеджер у сфері мас-медіа, головний редактор інтернет-видання «ІС»;
Костянтин Машовець — військовий кореспондент, полковник запасу;
Олексій Копитько — провідний експерт ГО «Центр військово-політичних розслідувань»;
Олександр Коваленко — військово-політичний оглядач, провідний експерт ГО «Центр військово-політичних розслідувань»;
Олена Степова — юрист, журналіст, письменник.
Після смерті одного з координаторів та співзасновників групи «ІС» Дмитра Тимчука група виступила із заявою щодо продовження діяльності групи та зверненням до вітчизняних та закордонних ЗМІ, а також всіх тих, кого не залишила байдужими ця трагедія, не поширювати домислів про її причини та обставини[5].
Інформація перевіряється щонайменше за двома незалежними джерелами, що не пов'язані між собою (норма — підтвердження за трьома джерелами). Якщо інформація резонансна — «ІС» посилається на очевидців і учасників подій. Також використовується інформація не тільки з власних, а і зовнішніх джерел.
У серпні 2015 року «ІС» заявила про готовність відновити співробітництво з місією ОБСЄ, перерване восени 2014 через потужний на той час вплив на СММ ОБСЄ представників країни-агресора Росії. Зокрема, група «ІС» готова надавати місії ОБСЄ частину свого «закритого» щоденного зведення, яка не поширюється в ЗМІ, а саме ту частину зведення, яка містить більш повну інформацію про пересування і місця дислокації поблизу лінії розмежування підрозділів, озброєння і військової техніки російсько-терористичних військ[6].
«ІС» публікує аналітику, підготовлену як власними експертами («Центр військово-політичних розслідувань»), так і запрошеними вітчизняними та іноземними експертами з недержавних структур та міжнародних організацій.
Найбільш резонансні розслідування:
- РПЦ — ФСБ — інструмент Кремля не лише на духовному фронті [Архівовано 29 вересня 2019 у Wayback Machine.];
- Гібридний український мир у соціальних мережах;
- «Ідеальний Рембо» — чому Росляков не міг сам здійснити теракт у Керчі;
- Докази незаконної присутності регулярних військ РФ в ОРДЛО [Архівовано 29 вересня 2019 у Wayback Machine.].[7]
Члени групи здійснюють інформування не лише на офіційних вебсторінках групи та офіційній сторінці в мережі Facebook, а й на особистих сторінках членів групи в соціальних мережах. Офіційна сторінка групи ведеться російською та англійською мовами[8].
Зокрема таке інформування через власну сторінку на Facebook здійснював координатор «ІС» Дмитро Тимчук[9].
Костянтин Машовець також висловлював власну позицію на особистій сторінці в мережі Facebook щодо масового вбивства у Керчі. Зокрема він зазначав, що низка ознак свідчить про організацію цього вбивства спецслужбами Росії, а саме: дивний спосіб евакуації тіл загиблих; різка зміна поведінки очевидців; приховування російськими окупантами поранених та виживших; рани, не характерні для помпової зброї, яка фігурує в офіційній версії тощо[10][11].
У квітні 2015 року група «ІС» презентувала соціальну рекламу до Дня Перемоги для ветеранів та їх онуків «Пам'ятаємо. Пишаємося. Переможемо!»[12].
«Цей проект націлений на те, щоб зупинити хвилю пропаганди і спекуляцій з приводу святкування Дня Перемоги, ветеранів та нагород Другої світової війни. Соціальні рекламні ролики розповідають історію двох поколінь, які знаходять спільну мову, незважаючи на бурхливий конфлікт», — повідомив народний депутат України і координатор групи «ІС» Дмитро Тимчук[13].
5 травня 2015 року група «ІС» спільно з Центром політичного консалтингу розпочали другий етап проєкту «Пам'ятаємо. Пишаємося. Переможемо», присвяченого Дню пам'яті і примирення і 70-річчю перемоги. В рамках акції в соціальних мережах та інтернет-ЗМІ поширювалась серія тематичних постерів із зображеннями героїв-українців часів Другої світової війни і героїв, які сьогодні захищають Україну від російської агресії на Сході, а також допомагають у тилу[14].
- ↑ Глава ХОДА висловила співчуття рідним і друзям Дмитра Тимчука 19 червня 2019. Архів оригіналу за 2 вересня 2021. Процитовано 2 вересня 2021.
- ↑ Про нас. Информационное сопротивление (ru-RU) . Архів оригіналу за 30 березня 2019. Процитовано 24 серпня 2019.
- ↑ Інформспротив : Блоги автора. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 21 січня 2024.
- ↑ Офицеры запаса создали «Информационное Сопротивление» | CRiME: АРХИВ. crime.in.ua. Архів оригіналу за 29 вересня 2019. Процитовано 29 вересня 2019.
- ↑ З приводу загибелі Дмитра Тимчука: заява групи «Інформаційний спротив». Информационное сопротивление (ru-RU) . 20 червня 2019. Архів оригіналу за 29 вересня 2019. Процитовано 29 вересня 2019.
- ↑ "Інформаційний спротив" Тимчука хоче відновити співпрацю з ОБСЄ – Depo.ua. www.depo.ua (укр.). Архів оригіналу за 29 вересня 2019. Процитовано 29 вересня 2019.
- ↑ Факти ICTV | Вторгнення РФ в Україну, гібридна війна і РПЦ: резонансні розслідування ІС Тимчука. ФАКТИ. 19 червня 2019. Архів оригіналу за 13 листопада 2019. Процитовано 29 вересня 2019.
- ↑ Дмитрий Тымчук запустил сайт «Информационного сопротивления». AIN.UA (ru-RU) . Архів оригіналу за 29 вересня 2019.
- ↑ Dmitry Tymchuk. www.facebook.com (укр.). Архів оригіналу за 20 серпня 2019. Процитовано 29 вересня 2019.
- ↑ Бійню в коледжі окупованої Керчі влаштували спецслужби Росії, – «Інформаційний спротив». zik.ua (ua) . Архів оригіналу за 29 вересня 2019. Процитовано 29 вересня 2019.
- ↑ Костянтин Машовець. www.facebook.com (укр.). Процитовано 29 вересня 2019.
- ↑ Помнить, чтобы жить: «Информационное сопротивление» сделало видеоролики ко Дню Победы. mediarnbo.org.
- ↑ «Пам'ятаємо. Пишаємося. Переможемо» - відеоролики, які об'єднують покоління. Волинські новини. Архів оригіналу за 29 вересня 2019. Процитовано 29 вересня 2019.
- ↑ Група "ІС" презентувала другий етап проєкту «Пам'ятаємо. Пишаємося. Переможемо». Архів оригіналу за 29 вересня 2019.