Акведук у Сеговії — Вікіпедія

Старе місто Сеговія
і давньоримський акведук
Old Town of Segovia and its Aqueduct [1]
Світова спадщина
40°56′53″ пн. ш. 4°07′04″ зх. д. / 40.948° пн. ш. 4.1177° зх. д. / 40.948; -4.1177
КраїнаІспанія Іспанія
ТипКультурний
Критерії(i), (iii), (iv)
Об'єкт №311
РегіонЄвропа і Північна Америка
Зареєстровано:1985 (9 сесія)
Акведук у Сеговії (Іспанія)
Акведук у Сеговії
Розташування на карті Іспанії

Мапа
CMNS: Акведук у Сеговії у Вікісховищі
Герб Сеговії на якому зображено акведук

Акведук Сеговії — акведук римських часів, найбільший у Західній Європі. Акведук є одним з головних символів Сеговії і навіть зображений на гербі міста. У 1884 році акведук було занесено до списку національних пам'яток Іспанії, а в 1985 до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Збудований у другій половині І чи на межі І та ІІ століть нашої ери, тобто його вік майже дві тисячі років. Щодо дати будівництва існують різні погляди, але найпопулярнішою є віднесення його до років правління Веспасіана. Довжина аркової конструкції через яр, а саме за цим показником сеговійський акведук утримує першість, 728 метрів. Вона складається з 162 арок. Повна довжина водогону від річки на Сьєррі де Ґуадаррама до Сеговії 17 кілометрів. Акведук це не лише водогін але й водосховище де вода відстоювалася перед тим як потрапити власне до міста. Найвищий акведук над площею Асогехо (Azoguejo) де досягає 28 метрів. Фундамент арок акведуку занурено в землю на 6,5 метрів. Арковий міст збудовано з близько 25 тисяч гранітних брил з'єднаних лише силою тяжіння. Можливо саме це пояснює довговічність мосту бо великі блоки без розчину мають певну рухливість і за рахунок цього споруда стійкіша до землетрусів.

Акведук працював до ХІ століття, аж доки в 1072 році під час облоги маври не зруйнували кілька його секцій. У XV столітті дон Педро Меса (don Pedro Mesa) пріор сусіднього монастиря (Jeronimos del Parral) відбудував зруйновані арки і акведук працював далі аж до кінця XIX століття.

Акведук прикрашено двома статуями: Святого Естебана та покровительки міста діви Фуенсісли встановленими в XVI столітті в ніші де колись були статуї легендарного засновника Сеговії Геракла Єгипетського.

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]