Альгімантас Масюліс — Вікіпедія

Альгімантас Масюліс
лит. Algimantas Masiulis
Актор Масюліс. Фото Г. Тер-Ованесова
Актор Масюліс. Фото Г. Тер-Ованесова
Актор Масюліс. Фото Г. Тер-Ованесова
Ім'я при народженніАльгімантас Масюліс
Народився10 липня 1931(1931-07-10)
село Сурдегіс, Литва
Помер19 серпня 2008(2008-08-19) (77 років)
Каунас, Литва
  • колоректальний рак
  • ПохованняПетрашунський цвинтар
    Національністьлитовець
    ГромадянствоСРСР СРСР Литва
    Діяльністьактор театру і кіно
    Роки діяльності1962—2002
    IMDbnm0556434
    Нагороди та премії
    народний артист Литви (1974)
    Командор ордена Великого князя Литовського Гядиминаса
    Командор ордена Великого князя Литовського Гядиминаса

    Альгімантас Масюліс (лит. Algimantas Masiulis; 10 липня 1931 — †19 серпня 2008) — литовський актор, народний артист Литви (1974).

    Життя і творчість

    [ред. | ред. код]

    1951 року закінчив студію при Драматичному театрі в литовському місті Паневежис під керівництвом театрального режисера Юозаса Мильтініса.

    Масюліс створив близько 160 ролей на театральній сцені і 100 ролей в кінофільмах. Як і більшість вихідців з окупованих балтійських країн, він частіше грав у російських стрічках «іноземців». Зніматися почав ще в середині 1950-х років, але популярність йому принесла роль Міколаса-Локіса у кінострічці " Ніхто не хотів умирати " — шедеврі литовської кінокласики. Серед сотні фільмів, в яких він знявся, — «Херкус Мантас», «Американська трагедія», «Політ через Атлантику», «Щит і меч», «Діаманти для диктатури пролетаріату», «Місія в Кабулі», «Острів скарбів», «Крах інженера Гаріна», «Блакитний карбункул» та інші.

    Останньою роллю в кіно був діалог з кінорежисером Раймондасом Вабуласом в документальному фільмі «Встигли вчасно поговорити» (2006).

    Лауреат багатьох литовських і російських нагород, нагороджений зокрема вищим орденом Литви — орденом Великого князя Литовського Гедиміна.

    В останній період життя актор написав спогади «Тема: завжди є можливість», займався акварельним живописом. На схилі життя боровся з раком, переніс важку операцію кишківника. Похований на Петрашунському цвинтарі Каунаса.

    Фільмографія

    [ред. | ред. код]

    Джерела

    [ред. | ред. код]