Амаро Парго — Вікіпедія

Амаро Парго
ісп. Amaro Rodríguez Felipe y Tejera Machado, Amaro Pargo
Амаро Родрігес Феліпе-і-Техера-Мачадо
Народився3 травня 1678(1678-05-03)
Сан-Крістобаль-де-ла-Лагуна, Кастильська Корона
Помер4 жовтня 1747(1747-10-04) (69 років)
Сан-Крістобаль-де-ла-Лагуна, Кастильська Корона
ПохованняIglesia de Santo Domingo de Guzmánd
Громадянствоіспанська
Діяльністькорсар, торговець, лихвар
Знання мовіспанська
Військове званнякапер і торговець
Конфесіякатолицтво
Автограф

Амаро Родрігес Феліпе-і-Техера-Мачадо, відоміший як Амаро Парго (ісп. Amaro Rodríguez Felipe y Tejera Machado, Amaro Pargo; 3 травня 1678 року[1], Сан-Крістобаль-де-ла-Лагуна, Тенерифе — 4 жовтня 1747 року, там же) — іспанський капер і торговець. Один із найвідоміших каперів Золотої доби піратства.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився 3 травня 1678 року в Сан-Крістобаль-де-ла-Лагуна на острові Тенерифе, Канарські острови. Його юність пройшла під впливом чим більшої присутності піратів на островах[2]. Ставши капером, він на своїх суднах займався перевезенням рабів і використовував їх на плантаціях у Карибському морі. Був дуже багатий. Перебуваючи у дружніх стосунках із монахинею Марією де Леон Белло-і-Дельгадо, він став займатися благодійною діяльністю серед бідних. Амаро Парго став свідком багатьох чудес цієї черниці[2].

Будучи капером, Амаро Парго вступав у конфлікт із деякими відомими та впливовими піратами, зокрема з Чорною Бородою. Перед смертю Амаро Парго було оголошено пером.

Гробниця Пірату Амаро Парго

Він помер 4 жовтня 1747 року в Сан-Крістобаль-де-ла-Лагуна і був похований у монастирі Санто-Домінго в тому самому місті[2].

Деякий час Амаро Парго вважався в Іспанії національним героєм через його боротьбу з ворогами іспанської корони і набув репутації, що перевищує популярність Чорної Бороди та Френсіса Дрейка.

Ексгумація

[ред. | ред. код]

У листопаді 2013 року його останки були ексгумовані групою археологів та судово-медичних експертів з Автономного університету Мадрида, щоб провести їх вивчення, у тому числі аналіз ДНК та реконструкцію особи.

Ексгумація була профінансована французькою відеокомпанією Ubisoft для четвертої серії гри під назвою «Assassin's Creed IV: Black Flag», в якій Амаро Парго став одним з головних героїв гри[3].

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. El corsario de Dios. Documentos sobre Amaro Rodríguez Felipe (1678—1747). Архів оригіналу за 29 червня 2018. Процитовано 3 березня 2022.
  2. а б в Amaro Pargo. Архів оригіналу за 3 березня 2016. Процитовано 3 березня 2022.
  3. El pirata canario Amaro Pargo revive con Assassin´s Creed. Архів оригіналу за 20 грудня 2013. Процитовано 3 березня 2022.