Анімаційно-ігровий фільм — Вікіпедія
Анімаційно-ігровий фільм (англ. live-action/animated film) — фільм, що поєднує ігрове кіно з анімацією[1].
У ігрових фільмах з комп'ютерною анімацією замість вигаданих персонажів грають актори за допомогою захоплення руху, а потім їх анімують та моделюють. У ігрових фільмах з традиційною анімацію використовується намальована від руки або лялькова анімація.
Під час популярності німого кіно у 1920-х та 1930-х, серед популярних мультфільмів польсько-американського аніматора Макса Флейшера[en] був серіал, де Клоун Коко[en] взаємодіяв із живим світом, наприклад мав боксерський поєдинок із живим кошеням. Під враженням від цього, першою спробою Волта Діснея, задовго до Освальда, щасливого кролика (народився у 1927) та Мікі Мауса (народився у 1928), були комедійні мультфільми про Алісу Alice Comedies. У них молода дівчина, на ім'я Аліса (ігровий персонаж), взаємодіяла з анімованими персонажами мультфільму.
У минулому багато фільмів поєднували лялькову анімацію, використовуючи рір-проєкцію: фільми Вілліса О'Браєна та Рея Гаррігаузена у США, Олександра Птушка, Карела Земана та Ян Шванкмаєра у Східній Європі. Першим таким повнометражним фільмом, став Загублений світ (1925).
Хто підставив кролика Роджера? (1988)[2] — фільм Діснея та Amblin Entertainment вийшов на новий рівень з використанням передових комп'ютерних зображень та «реалістичного» зображення взаємодії анімованих персонажів та живих акторів.
- «Фронт» (1931)
- «Макарони смерті, або помилка професора Буггенсберга» (1992)
- ↑ Ridley, Jane (20 березня 2015). 10 great movies that mix live action with animation. New York Post. Архів оригіналу за 13 квітня 2016. Процитовано 10 квітня 2016.
- ↑ Gibron, Bill (2 грудня 2014). The 10 Best Films That Combine Live Action With Animation. PopMatters. Архів оригіналу за 24 жовтня 2017. Процитовано 15 листопада 2015.