Апеляційний суд Автономної Республіки Крим — Вікіпедія
Країна | Україна |
---|---|
Вид | загальний суд |
Інстанція | Апеляційний суд |
Юрисдикція | Автономна Республіка Крим |
Ліквідований | 2018 |
Голова | Чорнобук Валерій Іванович |
Розташування | 1) м. Сімферополь 2) м. Феодосія |
Адреса | 95006, м. Сімферополь, вул. Павленка, 2 |
Апеляційний суд Автономної Республіки Крим — колишній загальний суд апеляційної (другої) інстанції, який здійснював правосуддя на території Автономної Республіки Крим до анексії Криму Російською Федерацією. З того часу розгляд відповідних справ забезпечувався Апеляційним судом міста Києва[1].
Суд ліквідовано Указом Президента України від 29 грудня 2017 року[2]. Вища рада правосуддя припинила його роботу 25 січня 2018 року[3].
Судовою реформою передбачено утворення Кримського апеляційного суду, що відбудеться з дня, визначеного у повідомленні голови нового суду в газеті «Голос України» відповідно до ч. 6 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»[2].
в Апеляційному суді Автономної Республіки Крим діють 5 судових палат:
- судова палата у цивільних справах (м. Сімферополь)
- судова палата у цивільних справах (м. Феодосія)
- судова палата у кримінальних справах (м. Сімферополь)
- судова палата у кримінальних справах (м. Феодосія)
- спеціалізована судова палата у кримінальних справах.
Законом визначено такі повноваження апеляційного суду: розгляд справ відповідної судової юрисдикції в апеляційному порядку згідно з процесуальним законом; у випадках, передбачених процесуальним законом, розгляд справ відповідної судової юрисдикції як судом першої інстанції; аналіз судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики; надання місцевим судам методичної допомоги в застосуванні законодавства; здійснення інших повноважень, визначених законом.
Очолює апеляційний суд голова суду. До повноважень голови апеляційного суду належать:
- представлення суду як органу державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
- визначення адміністративних повноважень заступників голови апеляційного суду;
- контроль за ефективністю діяльності апарату суду, внесення Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
- видання на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідного наказу;
- повідомлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про наявність вакантних посад у апеляційному суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
- забезпечення виконання рішень зборів суддів апеляційного суду; контроль за веденням та аналізом судової статистики, організація вивчення та узагальнення судової практики, дбання про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
- забезпечення виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів апеляційного суду;
- здійснення інших повноважень, визначених законом.
Організаційне забезпечення роботи апеляційного суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення.
Відповідно до Указу Президента України від 4 березня 2004 року № 268/2004 «Про розміщення Апеляційного суду Автономної Республіки Крим» частина цього суду розміщена в місті Феодосії по вулиці Грецька, 3-а.
Судова палата у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим (м. Феодосія) розглядає апеляційні скарги на судові рішення, які надходять з Феодосійського міського суду, Судацького міського суду, Керченського міського суду, Нижньогірського районного суду, Совєтського районного суду, Ленінського районного суду, Кіровського районного суду Автономної Республіки Крим.
Судова палата у кримінальних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим (м. Феодосія) розглядає апеляційні скарги; протести прокурора на постанови суддів у справах про адміністративні правопорушення, апеляційні скарги на вироки, ухвали, постанови суду у кримінальних справах у яких засуджені не перебувають під вартою; постанови про застосування або не застосування примусових заходів виховного та медичного характеру, апеляцій на ухвали місцевих судів про закриття провадження у справі, направлення справи на додаткове розслідування, які надходять з Феодосійського міського суду, Судацького міського суду, Керченського міського суду, Нижньогірського районного суду, Совєтського районного суду, Ленінського районного суду, Кіровського районного суду Автономної Республіки Крим.
- Шастін Олексій Михайлович (10 квітня 1951 — 26 листопада 1956)
- Полянська Антоніна Федорівна (26 листопада 1957 — 3 травня 1961)
- Панченко Яків Павлович (3 травня 1961 — 24 березня 1971)
- Волянський Микола Петрович (24 березня 1971 — 12 грудня 1984)
- Тютюнник Михайло Степанович (12 грудня 1984 — 21 травня 2009)
- Лунін Сергій Вікторович (10 червня 2009 — 6 жовтня 2011)
- Чернобук Валерій Іванович (9 грудня 2011 — 17 березня 2014)
- ↑ Апеляційний суд Автономної Республіки Крим. Архів оригіналу за 14 жовтня 2018. Процитовано 13 жовтня 2018.
- ↑ а б Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах: Президент України; Указ від 29 грудня 2017 № 452/2017. Архів оригіналу за 21 червня 2018. Процитовано 21 червня 2018.
- ↑ Оприлюднено рішення Вищої ради правосуддя про припинення роботи місцевих та апеляційних судів Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, які не здійснюють правосуддя. Вища рада правосуддя. 31.01.2018. Архів оригіналу за 3 лютого 2020. Процитовано 12.03.2019. [Архівовано 2020-02-03 у Wayback Machine.]