Бориспільські острови — Вікіпедія

«Бориспільські острови»
49°59′08″ пн. ш. 31°03′51″ сх. д. / 49.9855588° пн. ш. 31.0641861° сх. д. / 49.9855588; 31.0641861 Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна Україна Редагувати інформацію у Вікіданих
РозташуванняУкраїна,
Київська область,
Бориспільський район
Площа6900,26 га
Засновано2011 р.
ОператорБориспільська районна державна адміністрація
Бориспільські острови. Карта розташування: Київська область
Бориспільські острови
Бориспільські острови (Київська область)
Мапа

CMNS: Бориспільські острови у Вікісховищі Редагувати інформацію у Вікіданих

«Бориспільські острови» — ландшафтний заказник місцевого значення. Заказник розташований на території Бориспільського району Київської області, у межах акваторії та каскаду островів річки Дніпро на південний захід та на південь від села Сошників. Об'єкт був створений рішенням 35 сесії Київської обласної ради V скликання від 03.02.2011 р. № 043-04-VI. Наукове обґрунтування створення заказника підготовлено експертами Ukrainian Nature Conservation Group.

Загальні відомості

[ред. | ред. код]

Територія заказника належить до земель водного фонду, якими опікується Дніпровське басейнове управління водних ресурсів та Бориспільська РДА.

Площа заказника — 6900,26 га, створений у 2011 році[1].

Характеристика

[ред. | ред. код]

Уся територія заказника складається із заплавних островів Канівського водосховища та прилеглої до них акваторії. На заплавних луках зростають два види орхідних, що занесені до Червоної книги України — коручка болотна та пальчатокорінник м'ясо-червоний, а також півники сибірські.

Комплекс островів та куртин очерету в межах заказника, є одним із найважливіших місць гніздування колоніальних водно-болотних птахів у акваторії середнього Дніпра. Тут розміщені колонії болотяних крячків крячок білощокий та крячок чорний. Відмічено гніздування двох видів чапель — бугая та бугайчика, лебедя-шипуна, гуски сірої, качок родів Anas та Aythya, курочки водяної, луня очеретяного, ремеза та синиці вусатої. Усі ці види охороняються згідно з Положеннями 2 і 3 Бернської конвенції. На піщаних дюнах також гніздує кулик-сорока, занесений до Червоної книги України.

Під час сезонних міграції велика кількість перелітних водоплавних птахів зупиняється в акваторії заказника для перепочинку (зокрема мартинові, коловодники та кулики роду Calidris).

На території об'єкта відмічений горностай, занесений до Червоної книги України, та видра і норка європейська, що крім Червоної книги України, занесені до Червоної книги Міжнародного Союзу Охорони Природи та Бернської конвенції. Поширені на теренах острівного архипелагу куниця кам'яна та тхір лісовий, які охороняються Бернською конвенцією.

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Рішення Київської обласної ради від 21.10.10р. № 866-35-V

Джерела

[ред. | ред. код]