Білизна паперу — Вікіпедія
Ця стаття є кандидатом на вилучення. Ознайомитися та долучитися до обговорення цієї номінації можна на сторінці Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/6 жовтня 2024. Доки воно триває, Ви можете працювати над покращенням цієї статті, але не прибирайте це повідомлення. Для отримання додаткової інформації про підстави вилучення див. критерії вилучення статей.
|
Ця стаття не містить посилань на джерела. (лютий 2011) |
Білизна́ папе́ру — оптична властивість паперу, яка залежить від складу паперової маси (вмісту відбіленої целюлози, деревної маси, наповнювачів, фарбників та інших компонентів). Висока білизна — здатність паперу відображати світло розсіяно і рівномірно у всіх напрямках — необхідна, якщо потрібно досягти контрастності задрукованих і пробільних ділянок. Без цієї умови не буде чіткості і легкості для читання.
Ступінь білизни крейдованого паперу досягає 84 %, офсетного паперу № 1 — 78–83 %, офсетного паперу № 2 — 65 %. Білизна вимірюється рефлектометром як коефіцієнт віддзеркалення на певній довжині хвилі шляхом порівняння з еталонним зразком.
Для друку необхідно, щоб тиражний папір за своєю білизною відповідав паперу, на якому віддруковані пробні відбитки, інакше на тиражних відбитках будуть спотворення кольорів зображення.