Вікіпедія:Приховання редагувань — Вікіпедія

Приховання або видалення версій (RevisionDelete, також RevDel або RevDelete) — функція, яка дозволяє адміністраторам робити недоступними для загального перегляду окремі записи з історії сторінок або журналів. Використовується для «вибіркового приховання» інформації, замінюючи метод видалення та часткового відновлення, який переважно використовується для об'єднання історій або в особливих випадках за консенсусом спільноти. За допомогою RevisionDelete можна приховати текст редагування, ім'я користувача, який зробив редагування чи дію, вміст файлів або записи в журналах.

Приховання версій у режимі «Suppression» (SuppressRevision, недоступному і для адміністраторів) регулюється окремим правилом — Вікіпедія:Приховувачі.

Запис може бути прихований тільки якщо він відповідає хоча б одному з критеріїв нижче, але остаточне рішення про доцільність приховання приймається адміністратором. Користувачі, які непокояться щодо певного конкретного використання RevisionDelete, можуть звернутися до адміністраторів із запитом переглянути це видалення версії.

Зв'язуючись із адміністраторами щодо конфіденційних матеріалів, ви можете скористатися електронною поштою (лист користувачеві), а не повідомляти про це в запитах чи на сторінці обговорення, щоб уникнути розкриття інформації більшій кількості читачів.

Критерії

[ред. код]
  1. Беззаперечне порушення авторських прав відповідно до правила щодо авторського права. Імена користувачів зберігаються, якщо це необхідно й не порушує інші критерії. Приховуються також старі версії файлів, що підпадають під критерії добропорядного використання.
  2. Вкрай образливий, непристойний або наклепницький матеріал, який не має цінності для Вікіпедії або грубо порушує правило про біографії живих людей. Цей критерій не включає «звичайну» грубість, особисті випади чи звинувачення. Сторінки з вкрай неприйнятними назвами видаляються з публічних записів журналів.
  3. Руйнівний матеріал: зловмисний HTML або CSS, шокові та фішингові вебсторінки, вебсторінки для поширення вірусів; вебсторінки, які створені для переслідування та погроз фізичним чи юридичним особам і не несуть жодної доброї мети.
  4. Конфіденційна інформація відповідно до регламенту дій, описаного відповідним правилом. Адміністратори можуть приховати версії і записи журналів, захищаючи безпеку особи та запобігаючи поширенню конфіденційної інформації. За потреби, вони також можуть звернутися до приховувачів. Дія приховування повинна містити опис, подібний до «спроба розголошення».
  5. Однозначно помилкові адміндії можуть бути приховані із журналу. Критерії однозначно помилкової дії (цей список не є вичерпним): помилковість визнає адміністратор, що виконав цю дію, або це встановив Арбітражний комітет.

Примітки

[ред. код]