Голояд Богдан Маркович — Вікіпедія

Голояд Богдан Маркович
Народився6 травня 1967(1967-05-06) (57 років)
Буршти́н, Галицький район, Івано-Франківська область, Українська РСР, СРСР
Країна Україна
Діяльністьхудожник, скульптор
МатиСавицька Галина Омелянівна

Богдан Маркович Голояд (народився 6 травня 1967 місті Бурштин Галицького району Івано-Франківської області) — український художник та скульптор, послідовник італійського академічного реалізму. Його твори представлені у приватних зібраннях США, Польщі, Австрії, Франції та Греції. Розписи художника є у костелі Рогатина та костелі Святого Миколая у Києві. Пише картини в стилі академічного реалізму.[1]

Жо життєпису

[ред. | ред. код]

Син Галини Савицької (Марти Гай) — діячки ОУН, репресованої, поетеси, членкині національної спілки письменників України, лицаря Срібного хреста заслуги УПА.

Навчався мистецтву з 8 років. Базові навички здобув у Державній художній середній школі імені Т. Г. Шевченка. Після закінчення школи вступив до Київського державного художнього інституту, але навчання перервалося через призов до армії. Закінчивши службу, художник вирішив перевестися до Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва. Богдан Маркович відзначає, що саме в період після закінчення служби, в часи розвалу колишньої системи, з'явилася можливість виїжджати за кордон та навчатися на творах попередників, якими він захоплювався.[1]

Відомі твори

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Художник Богдан Голояд: В Україні немає галерейного бізнесу. Club-tourist. Архів оригіналу за 11 січня 2019. Процитовано 5 березня 2021.
  2. У Ямполі встановили погруддя Шевченкові авторства столичного скульптора (ФОТО). iVin новини. 28 серпня 2019. Архів оригіналу за 21 січня 2020. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |3= (довідка)
  3. Приємна подія сталася в житті ямпільчан. Ямпільська громада. 23 серпня 2019. Архів оригіналу за 4 березня 2021.
  4. Соціально-економічний паспорт міста Бурштин Івано-Франківської області за 2018 рік (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 23 листопада 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]