Гримперія африканська — Вікіпедія

гримперія африканська

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Підкоришникові (Certhidae)
Рід: Гримперія (Salpornis)
Вид: Гримперія африканська
Salpornis spilonota
(Bocage, 1878)
Посилання
Вікісховище: Salpornis salvadori
Віківиди: Salpornis salvadori
EOL: 45514679
ITIS: 916831
МСОП: 103882123
NCBI: 650165

Гримперія африканська[2] (Salpornis salvadori) — вид горобцеподібних птахів родини підкоришникових (Certhidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид поширений в Субсахарській Африці. Трапляється у відкритих лісах та мангових гаях.

Дрібний птах завдовжки 13-15 см, вагою 14 г. Голова закруглена на потилиці і витягнута в напрямку дзьоба. Шия коротка. Досить довгий і тонкий дзьоб, зігнутий донизу. Хвіст довгий, квадратний. Ноги міцні з довгими когтистими пальцями.

Оперення строкате. Переважає коричневе забарвлення. На спині пір'я має темні краї та світлу пляму в центрі. Пір'я грудей, черева і боків — бежеві з коричневими краями, які також створюють ефект строкатого забарвлення. Горло, брова, щоки і щиколотка білого кольору. Від дзьоба через очі йде коричнева смуга.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Мешкає у лісах. Трапляється поодинці або у змішаних зграях лісових птахів. Активний вдень. Живиться комахами та дрібними безхребетними, яких знаходить на стовбурах дерев, між тріщинами кори. Сезон розмноження залежить від частини ареалу (січень-лютий на північному заході ареалу, березень-квітень на північному сході, серпень-вересень на південному заході, жовтень-грудень, а також березень на південному сході). Самиця будує гніздо на дереві на стику гілки та стовбура. У гнізді 2-4 яйця. Насиджує самиця. Інкубація триває два тижня. Самець підгодовує партнерку під час насиджування. Про потомство піклуються обидва батьки. Пташенята покидають гніздо через 20 днів, а через півтора місяці стають самостійними.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2018). Salpornis salvadori: інформація на сайті МСОП (версія 2019.2) (англ.) 06 листопада 2019
  2. Avibase. Архів оригіналу за 9 червня 2021. Процитовано 7 травня 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]