Гідроагрегат — Вікіпедія
Гідроагрега́т (рос. гидроагрегат; англ. hydraulic unit, hydroelectric generating set; нім. Wasserturbinensatz m, Hydroaggregat m) — агрегат, що складається з гідротурбіни й гідрогенератора[1], з'єднаних спільним валом[2].
Розрізняють горизонтальні осьові і вертикальні гідроагрегати. До перших належать прямоточні агрегати (поширення не отримали) і занурені — капсульні і шахтні гідроагрегати. У капсульних гідроагрегатів електричний генератор і гідротурбіна розташовуються всередині металевого кожуха-капсули.
Особливе місце займають гідроагрегати оборотної дії, що складаються з оборотної електромашини, яка може працювати або як генератор, або як електродвигун, і оборотної гідромашини (гідротурбіни), яка в залежності від напрямку обертання може працювати як турбіна або як насос. Вони широко застосовуються на низьконапірних ГЕС (з напором 15-20 м), а також на гідроакумулювальних та припливних електростанціях.
- ↑ «Гідроагрегат» [Архівовано 23 липня 2015 у Wayback Machine.] в УРЕ
- ↑ «Гідроагрегат» [Архівовано 23 липня 2015 у Wayback Machine.] в Академічному тлумачному словнику української мови в 11 томах. Т. 2, С. 65.
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
- Семенов В. В. Прямоточные гидротурбоагрегаты высокой и сверхвысокой быстроходности. — М.-Л.: Государственное энергетическое издательство, 1959. — 160 с.
- Свинарев Г. А. Горизонтальные капсульные гидротурбины осевого типа / Г. А. Свинарев, А. А. Меловцов. — К.: Наукова думка, 1969. — 200 с.