День Дарвіна — Вікіпедія
День Дарвіна — міжнародне свято, приурочене до дня народження Чарльза Дарвіна. Свято відзначається 12 лютого кожного року та присвячено внеску Дарвіна в науку, а також популяризації науки. Відзначається в усьому світі. Місія Міжнародного дня Дарвіна полягає в тому, щоб надихнути людей по всьому світу, щоб вони використовували принципи інтелектуальної хоробрості, наукової цікавості, мислення та прагнення правди, як це втілював Чарлз Дарвін.[1]. До цього дня можуть бути приурочені громадські церемонії з офіційними промовами, освітні симпозіуми, урочисті обіди та вечірки, виставки, обговорення книг, прийоми та інші заходи.
Організований рух по відзначенню Дня Дарвіна розпочався з трьома ентузіастами: доктором Робертом Стефенсом (англ. Robert Stephens), який зацікавив спільноту в Силіконовій долині щодо започаткування щорічного святкування Дарвіна в 1995 році; професором Массімо Піглючі (англ. Massimo Pigliucci), який також організував щорічні відзначення в Університеті Теннессі (англ. University of Tennessee), починаючи з 1997 року; Амандою Чесуорт (англ. Amanda Chesworth) яка приєдналася до Р. Стівенса, щоб офіційно включити програму Дня Дарвіна в Нью-Мексико в 2000 році. Вебсайт Дня Дарвіна був створений у 2003 році.[2]
- ↑ The Origins and History of Darwin Day. Архів оригіналу за 16 лютого 2016. Процитовано 12 лютого 2016.
- ↑ International Darwin Day page on What is Darwin Day?. Архів оригіналу за 22 червня 2018. Процитовано 22 червня 2018.