Джим Гокінс — Вікіпедія

Джим Гокінс
англ. Jim Hawkins
Портрет
«Ще крок, містере Гендсе, і я розтрощу вам голову!» (ілюстрація Ньюелла Конверса Ваєта до видання 1911 року)
Творець:Роберт Луїс Стівенсон
Твори:«Острів скарбів» (1883)
Стать:чоловіча
Національність:англієць
Раса:європеоїдна
Рід занять:корчмаренко, юнга, моряк
Роль виконує:Ширлі Мейсонd, Джекі Купер, Боббі Дрісколл, Мінорі Мацусімаd, Кім Берфілдd, Мельвіль Пупо, Крістіан Бейл, Кевін Бішопd, Джозеф Ґордон-Левітт, Венсан Ротьє, Міхаель Андеd, Марі Сімідзуd, Масако Нодзаваd, Дон Френчd, Кевін Зеґерсd, Франсуа Ґескd, Тобі Регбо, Клавдія Пугачоваd, Ааре Лаанеметсd, Федір Стуков і Валерій Бессараб Редагувати інформацію у Вікіданих

Джеймс (Джим) Гокінс (англ. Jim Hawkins) — головний позитивний герой роману Роберта Луїса Стівенсона «Острів скарбів». Від його імені ведеться розповідь. І саме вчинки головного героя рухають сюжет роману.

Джим — підліток. Активно бере участь у всіх подіях: це він потоваришував з піратом Біллі Бонсом, знайшов та забрав карту Острова Скарбів з його скрині, а потім передав її доктору Лівсі та сквайру Трелоні, він виявив на кораблі змову, знайшов Бена Ганна на Острові скарбів, застрелив пірата Ізраеля Гендса, який на нього напав, повів корабель піратів на Північну стоянку та став яблуком розбрату у протистоянні між Джоном Сільвером й залишками його ватаги. Джим Гокінс допитливий, сміливий хлопець. Йому доводиться дивитися в очі смерті, вдаватися до рішучих і крайніх заходів. Навіть перед лицем смертельної небезпеки Джим залишався відданим своїм товаришам, чесною і сміливою людиною, людиною слова. Джим проявив себе як благородна і добра людина — він був готовий допомогти навіть своєму, вже переможеному, ворогові. Гокінс дуже енергійний і мрійливий хлопець, але автор показує, що Джим Гокінс — звичайний хлопчисько, який марив про пригоди і отримав їх сповна.

Образ у кіно

[ред. | ред. код]

У відомих екранізаціях Джима Гокінса грали:

В анімаційному фільмі «Планета скарбів» (2002) є персонаж — Джеймс Плеядус Гокінс.

Посилання

[ред. | ред. код]