Дизелевоз — Вікіпедія

Дизелево́з — підземний локомотив, аналогічний тепловозу. Складається із рами, механічної частини, дизельного двигуна, механічної і гідравлічної передач, системи охолодження і пристрою для очищення вихлопних газів.

Механічні частини дизелевоза і електровоза аналогічні. Потужні двигуни, запуск яких здійснюють інерційними пневматичними або гідравлічними пускачів, працюють на безсірковому паливі в режимі, який забезпечує подачу в циліндри повністю спалимої (збідненої) суміші. Вихлопні гази охолоджуються і очищаються хімічними розчинами, що сприяє зниженню забруднення шахтного середовища. У системі охолодження передбачається автоматичне відключення подачі пального на випадок припинення циркуляції води.

У вибухобезпечному виконанні використовується при транспортуванні вантажів головними відкаточними і вентиляційними виробками шахт, небезпечних щодо газу і пилу (на свіжому і вихідному потоках повітря). Для шахт I і II категорій щодо газу випускаються локомотиви у виконанні РН (рудникове нормальне).

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Мухопад М. Д. Транспортні машини.—Харків: Вид-во «Основа» при Харк. ун-ті, 1993 — 192с.