Друга промислова революція — Вікіпедія
Друга промислова революція | |
![]() | |
Попередник | промислова революція ![]() |
---|---|
Наступник | Third Industrial Revolutiond і цифрова революція ![]() |
Час/дата початку | 1860-ті ![]() |
Час/дата закінчення | 1890-ті ![]() |
![]() ![]() |
![](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/4-Stroke-Engine.gif)
1. Вприскування
2. Стискання
3. Горіння і розширення
4. Випуск
Дру́га промисло́ва револю́ція — фаза промислової революції, відома також, як Технологі́чна револю́ція. У ході другої промислової революції відбувся перехід від вугілля як головного енергоносія до використання нафти, винахід електрики, електродвигуна, телефона, поширення нових форм виробництва: конвеєр, розвиток хімічної промисловості, металургії. Суттєві нововведення були впроваджені також в сталеливарній промисловості. Друга промислова революція кінця XIX початок XX ст. підготовлена сторічним розвитком виробничих сил на машинній основі, розвитком науки на базі техніки.
![](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/Dobbs_und_Nelleson.jpg/250px-Dobbs_und_Nelleson.jpg)
Конкретні досягнення охоплювали введення парової турбіни і двигунів внутрішнього згоряння. Як наслідок зазначених винаходів, В ході другої промислової революції було створено літак, запущено масове комерційне виробництво автомобілів та інших споживчих товарів.
Друга промислова революція почалася в середині дев'ятнадцятого століття із розвитком залізниць і пароплавів. Поштовхом для другої промислової революції стали важливі винаходи таких видатних винахідників, як Бессемер, Сіменс, основним з яких є винахід мартенівської печі, збудованої французьким інженером та металургом П'єром Мартеном у 1864 році. Більшість винаходів відбулися в десятилітті, що передувало 1871.
![](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/Stamp_of_Germany.Werner_von_Siemens%2C1992.jpg/200px-Stamp_of_Germany.Werner_von_Siemens%2C1992.jpg)
Бессемер працював з проблеми виробництва дешевої сталі для цілей виробництва від 1850 до 1855, коли він запатентував свій відомий метод Бессемерівський процес для виробництва сталі.
![](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6a/ConverterB.jpg/400px-ConverterB.jpg)
Наслідком винаходів стало виробництво дешевої сталі, яка суттєво здешевила та покращила швидкісні властивості парового транспорту. Як і перша промислова революція, друга сприяє швидкому зростанню чисельності міського населення. Але, в той час, як перша була зосереджена на поліпшенні використання вугілля, заліза і технологій пов'язаних з парою, друга обертається навколо сталі, електроенергії та хімічних речовин.
В Сполучених Штатах Америки друга промислова революція зазвичай асоціюється з електрифікацією, а насамперед з такими світилами наукової думки, як Нікола Тесла, Томас Алва Едісон та Джордж Вестінгауз та видатним американським інженером, засновником наукової організації праці та менеджменту Фредеріком Уінслоу Тейлором.
![](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7a/Transmission_Towers.jpg/150px-Transmission_Towers.jpg)
- Галілео Ферраріс
- Аньош Єдлик
- Промислова революція в Англії
- Промислова революція у Франції
- Промислова революція у Німеччині
- Промислова революція у США
- Третя промислова революція
- Четверта промислова революція
- Beaudreau, Bernard C. The Economic Consequences of Mr. Keynes: How the Second Industrial Revolution Passed Great Britain By, (New York, NY:iUniverse, 2006)
- Bernal, J. D. (1970) [1953]. Science and Industry in the Nineteenth Century. Bloomington: Indiana University Press. ISBN 0-253-20128-4.
- Hobsbawm, E. J. (1999). Industry and Empire: From 1750 to the Present Day. rev. and updated with Chris Wrigley (вид. 2nd ed.). New York: New Press. ISBN 1-56584-561-7.
- Kranzberg, Melvin; and Carroll W. Pursell, Jr. (eds.) (1967). Technology in Western Civilization (вид. 2 vols.). New York: Oxford University Press.
- Landes, David (2003). The Unbound Prometheus: Technical Change and Industrial Development in Western Europe from 1750 to the Present (вид. 2nd ed.). New York: Cambridge University Press. ISBN 0-521-53402-X.
- Judith G. Coffin and Robert C. Stacey. Western Civilization (volume two). London: W. W. Norton & Company, 2008.
![]() | Це незавершена стаття з економіки. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |