Дрімлюга коста-риканський — Вікіпедія

Дрімлюга коста-риканський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Дрімлюгоподібні (Caprimulgiformes)
Родина: Дрімлюгові (Caprimulgidae)
Рід: Antrostomus
Вид: Дрімлюга коста-риканський
Antrostomus saturatus
Salvin, 1870
Ареал виду
Ареал виду
Синоніми
Caprimulgus saturatus
Посилання
Вікісховище: Antrostomus saturatus
Віківиди: Antrostomus saturatus
ITIS: 555556
МСОП: 22689813
NCBI: 723195

Дрімлюга коста-риканський[2] (Antrostomus saturatus) — вид дрімлюгоподібних птахів родини дрімлюгових (Caprimulgidae)[3]. Мешкає в Коста-Риці і Панамі.

Довжина птаха становить 21-25 см, вага 50 г. Верхня частина тіла чорнувата, поцяткована рудувато-коричневими плямками і смужками. Обличчя рудувато-коричневе. Центральні стернові пера чорнуваті, поцятковані рудувато-коричневими смужками, три пари крайніх стернових пер на кінці білі, з меншою кількістю смужок. Крила чорнуваті, поцятковані рудувато-коричневими смужками. Горло і груди чорнуваті, поцятковані білими смужками, на горлі вузька білувато-охриста смужка. Живіт коричнювато-охристий, поцяткований вузькими чорними смужками. Самиці мають більш рудувате забарвлення, кінчики стернових пер у них вузькі і охристі, а не широкі і білі.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Коста-риканські дрімлюги мешкають на високогірн'ях Коста-Рики, а також на схилах вулкана Бару в панамській провінції Чирикі. Вони живуть на узліссях вологих гірських тропічних лісів та на галявинах, зустрічаються на висоті від 1500 до 3100 м над рівнем моря. Ведуть нічний спосіб життя. Живляться комахами, яких ловлять в польоті, злітають з низько розташованої гілки, рідше з землі. Сезон розмноження триває з лютого по квітень. Відкладають яйця на землю, серед густої трави.

Збереження

[ред. | ред. код]

МСОП класифікує цей вид як такий, що не потребує особливих заходів зі збереження. За оцінками дослідників, популяція коста-риканських дрімлюг становить від 20 до 50 тисяч птахів. Популяція є стабільною.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Antrostomus saturatus. Архів оригіналу за 19 жовтня 2021. Процитовано 6 травня 2022.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Nightjars, Oilbird, potoos, frogmouths. IOC World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 7 квітня 2022. Процитовано 06 травня 2022.