Жінка-кішка (фільм) — Вікіпедія

Жінка-кішка
Catwoman
 Редагувати інформацію у Вікіданих
Жанрбойовик[1][2][…], фільм-трилер[4][5], фентезійний фільм і супергеройський фільм Редагувати інформацію у Вікіданих
Режисер
Продюсер
СценаристМайкл Феррісd, Джон Роджерсd, Джон Бранкато, Білл Фінґер, Боб Кейн і Тереза Ребек Редагувати інформацію у Вікіданих
На основі
У головних
ролях
ОператорТьєррі Арбогаст
КомпозиторКлаус Бадельт
Кінокомпанія
Дистриб'юторWarner Bros.
Тривалість104 minutes[6]
МоваEnglish
КраїнаСполучені Штати Америки
Дата виходу
Кошторис$100 млн
Касові збори$82.1 млн[7]
IMDbID 0327554 Редагувати інформацію у Вікіданих
wwws.warnerbros.co.uk/movies/catwoman/home.html Редагувати інформацію у Вікіданих

«Жінка-кішка» (англ. Catwoman) — американський супергеройський фільм 2004 року, заснований на персонажі коміксів DC Жінка-кішка. Режисер Пітоф, сценарій — Джон Роджерс, Джон Бранкато та Майкл Ферріс за оповіданням Терези Ребек, Бранкато і Ферріса. У фільмі зіграла Геллі Беррі в ролі Жінки-кішки, а також Бенджамін Бретт, Ламберт Вілсон, Френсіс Конрой, Алекс Борштейн і Шерон Стоун у ролях другого плану. Сюжет фільму зосереджується на Пейшенс Філліпс, лагідному дизайнері, яка виявляє змову в косметичній компанії, в якій вона працює, що виготовляє небезпечний продукт, який може спричинити масові проблеми зі здоров'ям. Після того, як її виявили та вбили змовники, її відроджують єгипетські кішки, які надають їй надлюдські здібності, що нагадують кішку, дозволяючи їй стати супергероїнею Жінкою-кішкою, яка бореться зі злочинністю, а також розпочати стосунки з детективом, який її переслідує.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Художниця Пейшенс Філліпс — лагідна догодниця людям, головною опорою якої є її найкраща подруга Саллі. Вона працює на косметичну компанію Hedare Beauty, яка готова випустити новий крем для шкіри під назвою Beau-line, який здатний усунути наслідки старіння. Однак, коли Пейшенс відвідує науково-дослідну лабораторію, щоб представити перероблений дизайн реклами, вона підслуховує дискусію між науковцем доктором Іваном Славицьким та Лорел Хедар, дружиною власника компанії Джорджа Хедара, про небезпечні побічні ефекти від постійного використання продукту. Пейшенс намагається втекти, використовуючи трубопровід, але слуги закривають її і викидають, намагаючись втопити. Викинуту на берег Пейшенс таємничим чином оживляє єгипетський кіт Мау на ім'я Міднайт, який раніше з'явився в її квартирі. З цього моменту вона розвиває котячі атрибути.

Від ексцентричної дослідниці Офелії Паверс, власника Midnight, Пейшенс дізнається, що єгипетські кішки мау служать посланцями богині Баст. Пейшенс усвідомлює, що тепер вона «жінка-кішка», відроджена зі здібностями, які є і благословенням, і прокляттям. Переодягнувшись під таємничого охоронця на ім'я Жінка-кішка, щоб приховати свою особу, Пейшенс під покровом темряви шукає відповіді на те, хто її вбив і чому. Зрештою її пошуки (які включають пошук тіла Славицького, а потім звинувачення у його вбивстві) приводять її до Лорел. Вона просить Лорел стежити за Джорджем, на що Лорел погоджується. Однак, коли Пейшенс протистоїть Джорджу як Жінка-кішка, вона виявляє, що той нічого не знає про побічні ефекти. Прибуває поліція на чолі з любовником Пейшенс детективом Томом Лоуном, і Жінка-кішка втікає. Пізніше Лорел вбиває Джорджа за його невірність і зізнається, що це вона вбила доктора Славицького, тому що хотів скасувати випуск продукту. Вона зв'язується з Жінкою-кішкою і підставляє її за вбивство. Потім Том бере під варту Жінку-кішку. Лорел планує випустити Beau-line для публіки наступного дня.

Пейшенс вислизає зі своєї камери і протистоїть Лорел в її офісі, рятуючи Тома, який прийшов допитати Лорел після того, як подумав про провину Пейшенс у процесі та виявив, що Лорел винна за її смерть. Лорел розкриває побічні ефекти продукту: припинення його використання призводить до розпаду шкіри, а продовження використання робить шкіру твердою, як мармур. Під час бійки жінка-кішка кілька разів дряпає обличчя Лорел, в результаті чого Лорел випала з вікна і схопилася за трубу. Лорел бачить своє обличчя у відображенні вікна, і в жаху від швидкого розпаду її шкіри (внаслідок подряпин і власного використання Beau-line протягом багатьох років). Їй не вдається схопити витягнуту руку Пейшенс, і вона падає на смерть. Хоча з Пейшенс зняті будь-які звинувачення щодо смерті доктора Славицького та Хедарів, вона вирішує покласти край стосункам з Томом, продовжувати жити поза законом і насолоджуватися новознайденою свободою як таємнича Жінка-кішка.

Актори

[ред. | ред. код]

Виробництво

[ред. | ред. код]

Костюм

[ред. | ред. код]

Комбінезон був розроблений лауреатом премії Оскар художником по костюмах Ангусом Страті разом з Беррі, режисером Пітофом і продюсерами Ді Нові та МакДоннеллом. Страті пояснила: «Ми хотіли, щоб гардероб був заснований на реальності, щоб показати прогрес від стриманого, пригніченого Терпіння до чуттєвого пробудження сексуальної богині-воїни».[8]

Хореографія та навчання

[ред. | ред. код]

Беррі почав інтенсивні фітнес-тренування з Харлі Пастернак у червні 2003 року[9] Хореограф Енн Флетчер навчила Беррі рухам, схожим на котів,[10] і бразильському бойовому мистецтву капоейра.[9] Тренер Алекс Грін навчив Беррі ламати батіг.[9]

Зйомки

[ред. | ред. код]

Основні зйомки почалися наприкінці вересня 2003 року. Зйомки проходили на 4-й вулиці в центрі Лос-Анджелеса, штат Каліфорнія, у Вінніпезі, Манітоба, на кіностудії Lionsgate Film Studios у Ванкувері, Британська Колумбія та в Warner Bros. Burbank Studios, 4000 Warner Boulevard, Бербанк, Каліфорнія. Більшість котів у фільмі потрапили з притулків для тварин по всій Каліфорнії. Зйомки закінчилися 20 лютого 2004 року[10].

Реліз

[ред. | ред. код]

Театральний

[ред. | ред. код]

Спочатку фільм був випущений у форматі IMAX, що збігалося з загальним релізом, про що свідчить плакат із слоганами «CATCH Her in IMAX», але Warner Bros. оголосила про його скасування 30 червня 2004 року, оскільки затримки з візуальними ефектами не відбулися. дайте IMAX достатньо часу для ремастерингу фільму до його виходу.

Домашні медіа

[ред. | ред. код]

Фільм був випущений на VHS та DVD 18 січня 2005 року та на Blu-ray 8 вересня 2009 року.

Відзнаки

[ред. | ред. код]
Нагорода Дата церемонії Категорія Тема Результат
Премія «Золота малина». 26 лютого 2005 року Найгірша картина Warner Bros. Перемога
Найгірша актриса Холлі Беррі Перемога
Найгірший актор другого плану Ламберт Вілсон Номінація
Найгірша актриса другого плану Шерон Стоун Номінація
Найгірша екранна пара Холлі Беррі і Бенджамін Бретт або Шерон Стоун Номінація
Найгірший режисер Пітоф Перемога
Найгірший сценарій Джон Бранкато і Майкл Ферріс, Джон Роджерс Перемога
Премія Stinkers Bad Movie Awards 2005 рік Найгірша картина Warner Bros. Перемога
Найменше «спеціальних» спецефектів Перемога
Найбільш настирлива музична партитура Номінація
Найгірший сценарій Номінація
Найгірший режисер Пітоф Перемога
Найгірша актриса Холлі Беррі Перемога
Найгірша актриса другого плану Шерон Стоун Перемога

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. http://www.imdb.com/title/tt0327554/
  2. http://www.filmaffinity.com/en/film217898.html
  3. http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=33907.html
  4. http://www.rogerebert.com/reviews/catwoman-2004
  5. http://www.cinemu.com/en/Movie/catwoman
  6. CATWOMAN (12A). British Board of Film Classification. 28 липня 2004. Архів оригіналу за 15 червня 2020. Процитовано 18 квітня 2016.
  7. Catwoman. Box Office Mojo. Процитовано 26 жовтня 2022.
  8. CATWOMAN - Movie Production Notes...CinemaReview.com. www.cinemareview.com. Архів оригіналу за 16 липня 2015. Процитовано 27 червня 2014.
  9. а б в CATWOMAN - Movie Production Notes...CinemaReview.com. www.cinemareview.com. Архів оригіналу за 9 вересня 2018. Процитовано 2 червня 2022.
  10. а б CATWOMAN - Movie Production Notes...CinemaReview.com. www.cinemareview.com. Архів оригіналу за 9 вересня 2018. Процитовано 27 червня 2014.