Замок Ратмакні — Вікіпедія

Замок Ратмакні

52°16′09″ пн. ш. 6°29′26″ зх. д. / 52.269301° пн. ш. 6.490495° зх. д. / 52.269301; -6.490495
Типзамок і лицарська вежа
Статус спадщининаціональна пам'ятка Ірландії
Країна Ірландія
РозташуванняВексфорд
Замок Ратмакні. Карта розташування: Ірландія
Замок Ратмакні
Замок Ратмакні (Ірландія)
Мапа

CMNS: Замок Ратмакні у Вікісховищі

Замок Ратмакні (англ. Rathmacknee Castle, ірл. Caisleán Ráth Mhac nAodha) — Кашлен Рах Мак н-Аода — один із замків Ірландії, розташований у графстві Вексфорд. Національний пам'ятник Ірландії. Стоїть у 3,9 милях на захід від селища Росслар.

Особливості архітектури

[ред. | ред. код]

Замок Ратмакні — замок баштового типу, в південно-східному куті вежі є додаткова сторожова башта. Вежа висотою в п'ять поверхів, має парапет, зверху є зубці — типові для замків ірландського стилю. Вежа має бійниці біля входу, сходи на верх. У верхніх кімнатах є каміни, склепіння. Замок стоїть недалеко від броду, поруч є колодязь, який вважали священним і воду в ньому вважали святою. Колодязь називається Криниця Святого Марітна. На південь від замку є старовинна церква і цвинтар.

Історія замку Ратмакні

[ред. | ред. код]

Замок Ратмакні був побудований Джоном Россетером, що мав посаду сенешаля Вексфорда в 1415 році. Його онук — Томас Россетер перебудував замок у 1493 році. Родина Россетер лишилася католиками після реформації в часи короля Генріха VIII, що було викликом тодішній владі. Але не дивлячись на своє католицтво родина Россетер булла вірною королю Англії і продовжувала володіти своїми землями на відміну від багатьох інших католиків. В часи громадянської війни на Британських островах родина Россетер була на стороні роялістів, а потім на стороні повстанців, що боролись за незалежність Ірландії і воювали проти Олівера Кромвеля за Ірландську Конфедерацію. Олівер Кромвель після придушення повстання за незалежність Ірландії конфіскував у 1654 році замок Ратмакні. Замок лишався населеним замком до 1760 року. Потім замок був закинутий і перетворився в руїни. У ХІХ столітті замок відновив його новий власник — Гамільтон Кнокс Ґроган Морган.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • «University Magazine: A Literary and Philosophic Review». Curry. 1 January 1853 — via Google Books.
  • Staff, Baedekers Guides; (Firm), Karl Baedeker; Staff, AA Publishing (1 January 2001). «Ireland». Automobile Association — via Google Books.
  • «Rathmacnee Castle Co Wexford».
  • Burke, John (1 January 1838). «A Genealogical and Heraldic History of the Commoners of Great Britain and Ireland, Enjoying Territorial Possessions Or High Official Rank: But Univested with Heritable Honours». H. Colburn — via Google Books.
  • «The Parliamentary Gazetteer of Ireland: Adapted to the New Poor-law, Franchise, Municipal and Ecclesiastical Arrangements, and Compiled with a Special Reference to the Lines of Railroad and Canal Communication, as Existing in 1814-45». A. Fullarton and Company. 1 January 1846 — via Google Books.
  • Sweetman, David (1 January 1999). «Medieval Castles of Ireland». Collins Press — via Google Books.
  • «Geograph:: Castles of Leinster: Rathmacnee, Wexford (C) Mike Searle».
  • «Travelmania Ireland — Rathmacknee Castle Ruins, County Wexford».
  • «Rathmacknee Castle, County Wexford».