Кампанія за чистий одяг — Вікіпедія
Кампанія за чистий одяг (англ. Clean Clothes Campaign, CCC) — найбільший альянс профспілок і неурядових організацій швейної промисловості у світі[1]. Їхня діяльність спрямована на поліпшення умов праці у швейній галузі. Заснована в Голландії в 1989 році, кампанія діє в 15 європейських країнах: Австрії, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Ірландії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Сполученому Королівстві. CCC працює з партнерською мережею понад 250 організацій в усьому світі.
Національні філії Clean Clothes Campaign є автономними організаціями груп споживачів, профспілок, правозахисних та феміністичних організацій, дослідників та активістів. Представники від кожної національної кампанії зустрічаються тричі на рік для координування міжнародної діяльності.
Кампанія за чистий одяг наполягає на тому, що компанії несуть відповідальність і мають владу, щоб гарантувати, що робітники й робітниці мали справедливі умови праці. Активістами CCC був розроблений «Кодекс трудової практики для швейної промисловості, в тому числі спортивного одягу» («Code of Labour Practices for the Apparel Industry Including Sportswear»), заснований на конвенціях Міжнародної організації праці. Принципи, викладені в цьому Кодексі, включають, зокрема, мінімальний вік прийому на роботу, вимоги безпеки праці, встановлений робочий час і право на прожитковий мінімум. CCC тисне на постачальників і виробників, щоб вони затвердили Кодекс трудової практики і щоб його виконували.
Кампанія забезпечує підтримку в екстрених випадках порушення прав людини та трудового законодавства. CCC взаємодіє з компаніями та державними органами, вимагаючи позитивного втручання і вирішення. Якщо компанії не в змозі вжити адекватних заходів для вирішення проблем, CCC мобілізує споживачів та активістів по всьому світу, щоб вжити заходів.
ССС досліджує умови праці у швейній промисловості та поширює інформацію про цю галузь і порушення прав швейних працівників через освітні програми, демонстрації, рекламу, дебати, книги та медіа.
Кампанія за чистий одяг закликає Європейський Союз і національні уряди сприяти дотриманню міжнародних трудових стандартів.
В 2017 році дослідження Clean Clothes Campaign було вперше проведено в Україні[2], у проведенні дослідження взяли участь Артем Чапай, Оксана Дутчак та Анна Оксютович[3].
- ↑ PUMA starts joint pilot project with Clean Clothes Campaign in El Salvador [Архівовано 2007-06-07 у Wayback Machine.]. January 26, 2006. Accessed August 4, 2007
- ↑ (www.dw.com), Deutsche Welle. Західні бренди шиють одяг в Україні за безцінь - дослідження | DW | 09.11.2017. DW.COM (укр.). Архів оригіналу за 12 листопада 2017. Процитовано 12 листопада 2017.
- ↑ Справжня ціна європейського брендового одягу made-in-Ukraine. Українська правда _Життя. Архів оригіналу за 8 листопада 2017. Процитовано 12 листопада 2017.
- Звіт про Україну [Архівовано 30 грудня 2017 у Wayback Machine.]
- Офіційний вебсайт Clean Clothes Campaign [Архівовано 15 червня 2022 у Wayback Machine.] (англ.)
- Дослідниця: Шити в Україні для західних брендів - не означає гідно заробляти
- Мінімальна зарплатня та понаднормова праця: як українки шиють одяг для світових брендів [Архівовано 12 листопада 2017 у Wayback Machine.]
- Оксана Дутчак: «Українська держава субсидує працівників, котрі виконують замовлення для великих брендів» [Архівовано 13 листопада 2017 у Wayback Machine.] // Політична критика. — 23.05.2017