Каратель (фільм, 2004) — Вікіпедія

The Punisher
англ. The Punisher
Жанрбойовик, фільм-трилер, кримінальний фільм, драматичний фільм і Фільм про вігілантівd
РежисерДжонатан Генслейґ
ПродюсерАві Арад
Ґейл Енн Гард
СценаристДжонатан Генслейґ
Майкл Франс
На основіThe Punisher: Year Oned і The Punisherd
У головних
ролях
Томас Джейн
Джон Траволта
Ребекка Ромейн
Вілл Паттон
Бен Фостер
ОператорКонрад В. Голл
КомпозиторКарло Сіліотто
МонтажСтівен Кемпер
Джефф Ґулло
КінокомпаніяArtisan Entertainment
Marvel Enterprises
Valhalla Motion Pictures
Дистриб'юторLions Gate Films
Columbia Pictures
Тривалість124 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік2004
Дата виходу22 липня 2004 (Україна)
Кошторис$15,5 млн.[1]
Касові збори54 700 105 $[2][3] і 33 810 189 $[3]
IMDbID 0330793
НаступнийКаратель 2
punishermovie.com

Каратель (англ. The Punisher, 2004) — американський фільм, заснований на коміксах Marvel «The Punisher». Режисером фільму був Джонатан Генслейґ, відомий свою роботою над фільмом «Міцний горішок 3: Помста». У ролі головного героя Френка Касла знявся актор Томас Джейн, Джон Траволта виконав роль злодія Говарда Сейнта. Світова прем'єра відбулась 16 квітня 2004 року.

Синопсис

[ред. | ред. код]

Колишній оперативник загону Дельта, Френк Касл приходить на службу в ФБР як агент під прикриттям. Під час однієї з операцій через Касла помирає Боббі Сейнт — син відомого кримінального боса Говарда Сейнта. Сейнт наказує вбити Касла і його сім'ю. Гангстери Сейнта вирізують всю сім'ю Кастла, але самому Френку дивом вдається вижити. Завдяки місцевому відлюдникові Френк повертається до життя з наміром помститися.

Касл поселяється у старому будинку з трьома дивакуватими сусідами. Френк ретельно вивчає життя Сейнта і при нагоді ставить йому палиці в колеса. Розлючений Сейнт посилає кількох кілерів, проте Френку вдається їх усіх здолати.

Наприкінці Френк підставляє дружину і найкращого друга Говарда Сейнта. Повіривши, що вони коханці, Сейнт вбиває обох. Після цього Касл вбиває останнього сина Сейнта, а потім розповідає Говарду, що його дружина і друг невинні. Після цього він прив'язує Сейнта до машини і підриває її.

Френк Касл вирішує, що не може дозволити, щоб з ким-небудь сталося те ж саме, що і з ним. Він стає Карателем і обіцяє боротися зі злочинністю до самої смерті.

Актори

[ред. | ред. код]

Фільмування

[ред. | ред. код]

До початку фільмування Генслейґ мав у своєму розпорядженні менший кошторис, ніж хотів. Генслейґ знав, що бюджет більшості бойовиків становить близько 64 мільйонів доларів, тоді як у нього було всього 15 мільйонів. Окрім цього, на зйомки йому дали 50 днів, що наполовину менше, ніж у більшості фільмів. Через ці проблеми більшу частину сценарію довелося переписати. Згідно з коментарями на DVD, першою сценою фільму мав стати бій у Кувейті під час війни в затоці, і однією з сюжетних ліній розкривалася зрада найкращого друга Френка, що здав його Сейнту.

«Каратель» знімався в Тампі у Флориді. У період пре-продакшину Генслейґ і оператор Конрад Голл переглянули безліч бойовиків, кримінальних драм і вестернів 1970-х. Ці фільми допомогли творцям зрозуміти, у якому стилі має бути знятий «Каратель».

Нагороди та номінації

[ред. | ред. код]

Нагороди

  • Prism Awards
    • Найкращий трюк з вогнем (Марк Чадвік)

Номінації

  • World Stunt Awards (Taurus Award)
    • Найкращий трюк, зроблений жінкою-каскадером
    • Найкращий координатор трюків
    • Найкраща робота з машиною

Факти

[ред. | ред. код]
  • Сцена вибуху перед Bank of America спричинила паніку серед місцевих жителів, які зразу ж подзвонили 911.
  • Томас Джейн виконав більшість трюків самостійно.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Daniel Robert Epstein (30 листопада 2006). Jonathan Hensleigh: Looking Back On The Punisher. Newsarama. Архів оригіналу за 12 січня 2007. Процитовано 18 грудня 2008.
  2. http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=punisher.htm
  3. а б Box Office Mojo — 1999.

Посилання

[ред. | ред. код]