Керстін Ковальські — Вікіпедія

Керстін Ковальські
нім. Kerstin Kowalski
Загальна інформація
Громадянство Німеччина[1]
Народження25 січня 1976(1976-01-25)[1][2] (48 років)
Потсдам, НДР
Зріст176 см
Спорт
Країна Німеччина[1]
Вид спортуакадемічне веслування
Нагороди
Срібний лавровий листок
Спортивні медалі
Представник Німеччина Німеччина
Академічне веслування
Олімпійські ігри
Золото Сідней 2000 парні четвірки
Золото Афіни 2004 парні четвірки
Чемпіонат світу
Золото Сент-Кетерінс 1999 парні четвірки
Золото Люцерн 2001 парні двійки
Золото Севілья 2002 парні четвірки
Бронза Мілан 2003 парні четвірки

Керстін Ковальські (25 січня 1976(1976-01-25), Потсдам) — німецька академічна веслувальниця, дворазова олімпійська чемпіонка, триразова чемпіонка світу.

Біографія

[ред. | ред. код]

Керстін Ковальські народилася 25 січня 1976 року в Потсдамі, НДР. Проходила підготовку у головному клубі «Потсдаму» під керівництвом Ютти Лау. Тренувалася разом із сестрою-близнюком Манею, з якою згодом виступала в одному екіпажі протягом більшої частини своєї спортивної кар'єри.

Вперше заявила про себе у веслуванні у 1994 році, вигравши золоту медаль у парних четвірках на чемпіонаті світу серед юніорів у Мюнхені.

У період 1995—1996 років у складі німецької національної збірної брала участь у молодіжному Кубку націй, де двічі поспіль перемагала у програмі парних двійок.

У 1997 році дебютувала на дорослому Кубку світу, зокрема у четвірках здобула бронзу на етапі в Люцерні.

У 1999 році у двійках на етапах Кубка світу у Відні та Люцерні взяла золото та срібло відповідно, тоді як у четвірках здобула перемогу на чемпіонаті світу у Сент-Катарінсі.

Завдяки низці вдалих виступів удостоїлася права захищати честь країни на Олімпійських іграх 2000 року в Сіднеї — у складі парної четвірки, куди також увійшли Майке Еверс, Мануела Лутце та її сестра Маня Ковальські, з якими стала олімпійською чемпіонкою. За це видатне досягнення пізніше була нагороджена найвищою спортивною нагородою Німеччини «Срібний лавровий лист».

Після сіднейської Олімпіади Ковальськи залишилася у складі гребної команди Німеччини і продовжила брати участь у найбільших міжнародних регатах. Так, у 2001 році у парних двійках вона перемогла на етапах Кубка світу у Нью-Джерсі, Севільї та Мюнхені, а також виграла чемпіонат світу у Люцерні.

У 2002 році здобула золоту медаль у четвірках на світовій першості в Севільї, ставши таким чином триразовою чемпіонкою світу з академічного веслування.

2003 року побувала на чемпіонаті світу в Мілані, звідки привезла бронзову медаль, виграну парних четвірках — у вирішальному фінальному заїзді поступилася лише екіпажам з Австралії та Білорусії.

Перебуваючи серед лідерів німецької національної збірної, пройшла відбір на Олімпійські ігри в Афінах — тут спільно з Катрін Борон, Мануелою Лутце та Майкою Еверс знову перемогла у програмі парних четвірок, ставши дворазовою олімпійською чемпіонкою. Незабаром після закінчення цих змагань ухвалила рішення завершити спортивну кар'єру.

Була одружена з колегою з німецької збірної Іраджем ель-Калькілі і на деяких змаганнях виступала під прізвищем чоловіка.

Виступи на Олімпіадах

[ред. | ред. код]
Олімпіада Дисципліна Місце
Сідней 2000 парні четвірки 1
Афіни 2004 парні четвірки 1

Примітки

[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]