Коли одного життя замало (фільм, 2007) — Вікіпедія

Коли одного життя замало
гінді ओम शांति ओम
Жанрбойовик і фільм про привидівd
РежисерФара Ханd
ПродюсерGauri Khand і Шаг-Рух Хан
СценаристФара Ханd
У головних
ролях
Шаг-Рух Хан, Діпіка Падуконе, Kirron Kherd, Шреяс Талпадd, Арджун Рампал, Yuvika Chaudharyd, Bindud, Satish Shahd, Asawari Joshid, Абхішек Баччан, Амітаб Баччан, Пріянка Чопра, Лара Датта, Sanjay Duttd, Каджол, Фара Ханd, Саїф Алі Хан, Акшай Кумар, Дія Мірза, Рані Мукерджи, Рекха, Рітік Рошан, Шилпа Шетті, Приті Зінта, Карина Капур-Хан, Nitesh Pandeyd, Shawar Alid, Sunny Deold, Джекi Шрофф, Аамір Хан, Vivek Oberoid, Емран Гашміd, Шагід Капур, Мадхурі Дікшит, Namrata Shirodkard, Біпаша Басу, Айшварія Рай, Аміша Патель, Кангана Ранаут, Sohail Khand, Bappi Lahirid, Gauri Khand, Koena Mitrad, Малаіка Арора, Mayur Purid, V. Manikandand, Ріші Капур, Soumya Sethd, Аніл Капур, Uday Choprad, Imran Khand, Маніша Койрала, Iman Alid, Arshad Warsid, Санджай Капур, Каран Джохар, Vishal Dadlanid, Анупам Кгерd, Subhash Ghaid, Javed Sheikhd, Pooja Batrad, Gul Panagd, Шабана Азмі, Yash Choprad, Akshaye Khannad, Ashutosh Ranad, Lin Laishramd, Сушміта Сен, Катрина Каіф, Джон Абрагамd, Dhananjay Singhd і Rakesh Roshand
ОператорV. Manikandand
КомпозиторVishal–Shekhard
КінокомпаніяRed Chillies Entertainmentd, Eros Internationald, Warner Brothers, Warner Bros. Pictures і StudioCanal
Дистриб'юторEros Internationald, Netflix, Warner Brothers, Warner Bros. Pictures і StudioCanal
Тривалість169 хв.
Мовагінді
Країна Індія
IMDbID 1024943
omshantiom.erosentertainment.com

«Коли одного життя замало» (гінді ओं शान्ति ऒं, Om Shanti Om) — індійський фільм мовою гінді, знятий режисером Фарою Хан. Вийшов у прокат 9 листопада 2007 року. Головні ролі виконали популярний індійський актор Шахрух Хан і дебютантка Діпіка Падуконе, що стала потім однією з провідних актрис Боллівуду. Сюжет фільму заснований на ідеї про реінкарнацію.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Сюжет, оригінальний і навіть дещо несподіваний для європейського кіно й водночас звичний для індійського кіноглядача, розділений на дві частини: Бомбей 70-х років. Ом Пракаш Мохіджа (Шахрух Хан) і його друг Папп — актори-початківці, в основному статисти в масовках і виконавці невеликих ролей без слів. Головний герой вважає, що для слави йому не вистачає тільки гучного імені, наприклад Ом Капур. Мати Ома (Кіррон Кхер), колишня виконавиця другорядних ролей, переконує сина, що коли-небудь він стане героєм великого проекту. Ом Пракаш закоханий в молоду зірку екрану Шанті Прію (Діпіка Падуконе). Коли під час зйомок трапляється пожежа, Ом рятує Шанті життя і стає її другом, Шанті ж, в знак подяки, погоджується на невинне побачення, де Ом практично зізнається їй у коханні. Він розуміє, що не має шансів на більш серйозні відносини, оскільки Шанті вже заміжня за аморальним продюсером Мукешем Мехрою (Арджун Рампал), який приховує цей шлюб. Ом стає випадковим свідком розмови між Шанті і Мукешем, де вона визнається, що чекає від нього дитину. Мукеш каже, що зібрався знімати новий фільм, й вона обов'язково буде зніматися в головній ролі, і пропонує ввечері показати їй нові декорації. Зустріч в павільйоні закінчується трагічно, Мукеш підпалює декорації і закриває в палаючому павільйоні Шанті, де вона гине разом з Омом Пракашем, який намагався її врятувати. Внаслідок вибуху, дивом вціліле тіло героя фільму викидає на дорогу, по якій Раджеш Капур, великий індійський актор, везе народжувати свою вагітну дружину. У лікарні, в один і той же час народжується хлопчик і вмирає Ом Пракаш.

Друга частина, наш час. У родині Раджеша Капура широко святкують 30-річчя його сина Ома Капура. Успішний, талановитий і дуже популярний актор Ом Капур має все, про що раніше міг тільки мріяти разом зі своїм другом Паппом. Єдина фобія: він боїться відкритого вогню. Потроху в ньому починають прокидатися чужі спогади, і він починає відчувати в собі Ома Пракаша Мохіджу. Тут же в його житті з'являється постарілий Мукеш Мехра. І Ом вирішує помститися за свою любов, вмовляючи Мукеша зняти фільм про Шанті Прію — велику актрису. Оголошується кастинг на роль Шанті. До цього часу Ом вже знаходить і свого старого друга, і матір, які приймають його за того самого Ома. Всі разом вони знаходять реінкарнацію Шанті — красиву, але абсолютно безталанну дівчину, яка прибула з Бангалора. Їхній план практично вдається, але доведений до жаху Мукеш все-таки викриває їх задуми. Однак в уособленні духу справжньої Шанті втручається сама доля, і Мукеш гине.

У ролях

[ред. | ред. код]

Камео (переважно у ролі самих себе):

«Deewangi Deewangi»

Виробництво

[ред. | ред. код]

Ідея фільму належить Фарі Хан й виникла, коли вона ставила музичну постановку «Bombay Dreams» в Лондоні, і спочатку Фара стверджувала, що фільм не зніматимуть в Індії[1]. Над першим варіантом сценарію Фара працювала два тижні. А назву фільму було дано за назвою пісні «Om Shanti Om» з кінострічки «Борг честі» 1980 року, яка також має в основі ідею про реінкарнацію. На головну чоловічу роль режисер вибрала Шахрух Хана, з яким працювала в попередньому проекті «Я поруч з тобою!». На головну жіночу роль за порадою Малаіки Арори запросили Діпіку Падуконе, яка була помічена Фароюпід час перегляду відеокліпа «Naam Hai Tera» співака Хімеша Решамміі[2][3]. Щоб вжитися в образ і зрозуміти мову тіла, Діпіка переглянула кілька фільмів з участю Хеми Маліні і Хелен[4].

Перша частина фільму була заснована на сюжеті «Боргу честі», звідки були зарозичені деякі елементи, а друга частина знята за мотивами «Мадхуматі», першого фільму про реінкарнацію. Зйомки почалися в січні 2007 року. Дизайн костюмів для Шахруха створив Каран Джохар, а для Діпіки — Маніш Малхотра. У перший день зйомок Шахрух запізнився на годину[5].

Як камео у фільмі з'являється 31 відомий актор. Крім тих, які знялися, для участі у відео на пісню «Deewangi Deewangi» були також запрошені: Фардін Хан, заарештований напередодні зйомок в аеропорту Дубаї за зберігання наркотиків, Дев Ананд, який відмовився грати епізодичну роль, оскільки завжди виконував тільки головні, Аамір Хан, зайнятий монтажем свого фільму « Зірочки на землі», Амітаб Баччан, Джекі Шрофф, Діліп Кумар з дружиною Сайрою Бану. Пісню знімали шість днів. Всі, хто з'являлися в кліпі, отримали подарунки у вигляді телефону BlackBerry і годинника Tag Heuer.

Режисер спростувала чутки про те, що героїню Діпіки озвучила інша актриса, хоча насправді вона говорить голосом Мони Гош Шетті[6].

У пісні «Dhoom Tana» були показані фрагменти фільмів «Амрапалі», «Небезпечна подібність» і Jay Vejay. Також режисер хотіла зняти у фільмі співачку Шакіру, але через розбіжність графіків від цієї ідеї відмовилися.

Саундтрек

[ред. | ред. код]

Спочатку написати музику до фільму погодився А. Р. Рахман, але потім відмовився[7]. Всі тексти написав Джавед Ахтар, вся музика створена дуетом Вішал-Шекхар.

Закадрові пісні виконували Шрея Гхошал та Крішнакумар Куннатх.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Rediff.com: 'I'm a bit scared'. Архів оригіналу за 17 вересня 2008. Процитовано 23 листопада 2019.
  2. rediff.com: Meet Deepika Padukone. Архів оригіналу за 23 жовтня 2013. Процитовано 23 листопада 2019.
  3. 'I was pulling SRK's hair out!' — Rediff.com. Архів оригіналу за 28 вересня 2013. Процитовано 23 листопада 2019.
  4. I saw Hema Malini films for '70s look: Deepika. Архів оригіналу за 30 січня 2016. Процитовано 23 листопада 2019.
  5. 10 years of Om Shanti Om: What happened when Shah Rukh Khan. Архів оригіналу за 8 грудня 2017. Процитовано 23 листопада 2019.
  6. 'Rani hates her dubbed voice in Ghulam' — Rediff.com. Архів оригіналу за 28 березня 2018. Процитовано 23 листопада 2019.
  7. A.R Rahman: There's no fight with Shahrukh. SIFY. Архів оригіналу за 12 березня 2007. Процитовано 25 квітня 2007.

Посилання

[ред. | ред. код]