Колібрі іскристий — Вікіпедія

Колібрі іскристий
Іскристий колібрі (Панама)
Іскристий колібрі (Панама)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Серпокрильцеподібні (Apodiformes)
Родина: Колібрієві (Trochilidae)
Підродина: Polytminae
Рід: Синьощокий колібрі (Colibri)
Вид: Колібрі іскристий
Colibri cyanotus
(Bourcier, 1843)
Ареал виду
Ареал виду
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Trochilus cyanotus
Посилання
Вікісховище: Colibri cyanotus
Віківиди: Colibri cyanotus
ITIS: 693506
NCBI: 2744922

Колі́брі іскристий[1] (Colibri cyanotus) — вид серпокрильцеподібних птахів родини колібрієвих (Trochilidae). Мешкає в Центральній і Південній Америці[2]. Раніше вважався конспецифічним з зеленим колібрі.

Зелений колібрі (Коста-Рика)
Зелений колібрі (Еквадор)

Довжина птаха становить 9,9-10,5 см, самці важать 5,3-5,46 г, самиці 4,8 г. У самців верхня частина тіла металево-зелена або бронзово-зелена. Стернові пера мають синьо-зелений відтінок, центральні стернові пера більш бронзові на кінці хвоста синювато-чорна смуга. На голові з боків, за очима, є темно-фіолетово-сині плями з металевим відблиском. Підборіддя і горло світло-металево-зелені, груди і живіт тьмяно-металево-зелені. Гузка рудувато-коричнева, центральні нижні покривні пера хвоста більш зелені. Дзьоб середньої довжини, чорний, дещо вигнутий, довжиною 20 мм. Лапи темно-сірувато-коричневі. Самиці мають дещо більш тьмяне забарвлення. Забарвлення молодих птахів є подібне до забарвлення самиць, однак пера на тілі у них мають іржасті або коричнюваті краї, особливо помітні на верхній частині тіла.

Підвиди

[ред. | ред. код]

Виділяють чотири підвиди:[3]

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Іскристі колібрі мешкають в горах Коста-Рики, Панами, Венесуели, Колумбії, Еквадору, Перу і Болівії. Вони живуть у вологих гірських і хмарних тропічних лісах, на узліссях і галявинах та у високогірних чагарникових заростях, на висоті від 1200 до 3000 м над рівнем моря.

Іскристі колібрі живляться нектаром різноманітних квітучих трав, чагарників, епіфітів і дерев, зокрема з роду Inga, а також комахами. яких ловлять в польоті. В Коста-Риці сезон розмноження триває з жовтня по березень, в Колумбії з березня по серпень. Гніздо чашоподібне, робиться з листя, павутиння і моху, прикріплюється до направленої вниз гілки, коренів або бамбуку, на висоті від 1 до 3 м над землею. В кладці 2 білих яйця. Інкубаційний період триває 14-18 днів.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Colibri cyanotus у базі Avibase.
  2. Restall, Robin (2007). Birds of Northern South America: An Identification Guide. New Haven and London: Yale University Press. ISBN 978-0-300-10862-0.
  3. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Hummingbirds. World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 17 листопада 2022.

Джерела

[ред. | ред. код]