Кредобанк — Вікіпедія

АТ «Кредобанк»
ТипПриватне акціонерне товариство
Ліцензія№ 43 від 11.10.2011 року
ДіяльністьКомерційний банк
СпеціалізаціяФінансові послуги
Засновано14 травня 1990
Головний офісЛьвів, вул. Сахарова, 78
Ключові особиЄжи Яцек Шугаєв (Голова Правління)
Власний капітал 3,806 млрд грн (01.10.2021)[1]
Активи 55,876 млрд грн (01.01.2024)[1]
Чистий прибуток 1290 млн грн (за 2023 рік)[1]
Материнська компаніяPowszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Редагувати інформацію у Вікіданих
Власник(и)PKO Bank Polski[2]
АудиторKPMG
Сайтwww.kredobank.com.ua

Кредобанк (KredoBank) — український банк, заснований в 1990 році, з головним офісом у Львові. На 100 % належить найбільшому польському банку PKO Bank Polski.[2]

Мережа обслуговування Кредобанку становить 68 відділень у 22-х областях України та у Києві. Чисті активи станом на 1 січня 2024 року становлять 55 876 мільйонів гривень, за їх розмірами Кредобанк входить в двадцятку найбільших банків України. Чистий прибуток за 2023 рік склав 1 мільярд 209 мільйонів гривень.

Клієнтами банку є понад 56 тис. юридичних осіб та підприємців та 618 тис. фізичних осіб.

Історія

[ред. | ред. код]

Публічне акціонерне товариство «Кредобанк» є правонаступником АТ «Кредит банк (Україна)» і АТ «Західно-Український Комерційний Банк» (ЗУКБ), яке було створено у Львові та зареєстровано як товариство з обмеженою відповідальністю в Державному банку колишнього СРСР 14 травня 1990 року (реєстраційний № 289) і перереєстровано у НБУ 14 жовтня 1991 року (реєстраційний № 24). 21 лютого 1992 року на загальних зборах акціонерів ЗУКБ перетворено в акціонерне товариство відкритого типу (Свідоцтво про реєстрацію банку № 96 від 31.03.1992 р.). Відповідно до рішення позачергових загальних зборів акціонерів банку від 17 серпня 2001 року банк змінив назву з Акціонерне товариство «Західно-Український Комерційний Банк» на Акціонерне товариство «Кредит Банк (Україна)», у зв'язку з чим позачерговими загальними зборами акціонерів банку 26 жовтня 2001 року внесено відповідні зміни в Статут банку.

У 2004 році завершився процес зміни стратегічного інвестора АТ «Кредит Банк (Україна)». У Варшаві відбувся продаж акцій (увесь пакет — 66,65 %), які належали Kredyt Bank SA[pl] (Варшава), на користь найбільшого польського банку PKO Bank Polski.[3] У результаті 17 листопада 2005 року відбулися позачергові збори акціонерів АТ «Кредит Банк (Україна)», на яких акціонери затвердили зміну назви банку на Відкрите Акціонерне Товариство «Кредобанк». А 1 березня 2006 року банк офіційно змінив назву на ПАТ «Кредобанк».

З вересня 2013 року банк проводив ребрендинг. 5 вересня був представлений оновлений логотип банку. Новий логотип Кредобанку, виконаний в корпоративному стилі стратегічного інвестора банку — найбільшого банку Польщі PKO Bank Polski SA, символізує європейський підхід до умов і стандартів обслуговування клієнтів, а в перспективі — спрощення процесів надання банківських послуг.[4]

21 січня 2019 року тип та найменування ПАТ «Кредобанк» змінено на АТ «Кредобанк», здійснено державну реєстрацію нової редакції Статуту банку, внесено зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Від 11 січня 2020 року клієнти Кредобанку отримали можливість користуватися новою системою онлайн-банкінгу [Архівовано 30 вересня 2021 у Wayback Machine.]. Нова платформа онлайн-банкінгу замінила систему «КредоДайрект».

Восени 2021 року Кредобанк представив пропозицію пакету банківських послуг з винятковими можливостями під назвою «Правильна картка [Архівовано 5 січня 2022 у Wayback Machine.]». Її суть — прозорі правила, безкоштовне обслуговування рахунків, вільний доступ до банкоматів на території України та Польщі й інструменти для заощадження коштів. За активне користування «Правильною карткою» протягом перших шести місяців клієнти отримають бонус у розмірі до 1000 гривень.

Структура

[ред. | ред. код]
Головний офіс Кредобанку у Львові

Динамічні темпи розвитку Кредобанку, вихід на нові географічні ринки, розширення спектру послуг, застосування нових банківських технологій зумовлюють необхідність постійних змін в організаційній структурі банку та побудову такої, яка б давала змогу оперативно реагувати на зміни ринкової кон'юнктури.

Станом на 1 січня 2023 року організаційну структуру АТ «Кредобанк» формують головний банк і 62 відділення.

Структура власності:[2]

Керівництво

[ред. | ред. код]

Посаду голови правління банку в різний час займали:

  • Степан Кубів (2000—2008), який після очолював НБУ
  • Дмитро Крепак
  • Гжегож Шатковський
  • Єжи Яцек Шугаєв (з травня 2020 року донині)

Нагороди

[ред. | ред. код]
2021 рік
[ред. | ред. код]
  • 2 місце в номінації «іпотечний кредит» у дослідженні «50 провідних банків України» агентства «Фінансовий клуб».
  • 3 місце в номінаціях «автокредит» та «лізинг» у дослідженні «50 провідних банків України» агентства «Фінансовий клуб».
  • 1 місце премії Prostobank Awards у трьох номінаціях «Найкращий банківський продукт»: депозити для фізичних осіб, кредити на авто та іпотека для придбання житла на вторинному ринку.
  • 2 місце премії Prostobank Awards у номінаціях: «Кредитні карти» з кредитною карткою Кредобра+, споживчі кредити під заставу та кредити готівкою.
  • Кредобанк увійшов в ТОП-5 лідерів рейтингу надійності банків України від фінансового порталу «Мінфін» за підсумками 2020 року.
  • 3 місце у рейтингу надійності великих роздрібних українських банків за версією ділового видання «Фокус».
  • 2-ге місце у рейтингу надійності банківських депозитів за версією рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг».
  • Кредобанк переможець рейтингу «Банки 2021 року» за версією агентства «Фінансовий клуб» у номінації «Роздрібний банк» серед великих банків іноземних банківських груп.
2020 рік
[ред. | ред. код]
  • 5 місце у рейтингу надійності великих роздрібних банків України за версією журналу «Гроші»..
  • 2 місце у рейтингу надійності банківських депозитів за версією рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг».
  • Перемога у номінації «Доступний кредит» VIII Всеукраїнської будівельної премії «Ibuild 2020».
  • 5 місце в рейтингу фінансової стійкості банків України від недержавної системи перевірки контрагентів YouControl за підсумками 9-ти місяців 2020 року.
  • Перемога у номінації «Розвиток міст та громад» ХІ Всеукраїнського конкурсу кейсів з корпоративної соціальної відповідальності від Центру «Розвитку Корпоративної Соціальної Відповідальності».
  • 5 місце рейтингу надійності великих роздрібних банків України за версією журналу «Гроші» за підсумками 2 кварталу 2020 року.
  • 6 місце у рейтингу стійкості банків за підсумками 2 кварталу 2020 року за версією фінансового порталу «Мінфін».
  • 1 місце в номінації «Овердрафти» у щорічному рейтингу «50 провідних банків України».
  • 2 місце у номінації «Лізинг» у щорічному рейтингу «50 провідних банків України».
  • 3 місце в номінаціях «Іпотечний кредит» та «Автокредит» у щорічному рейтингу «50 провідних банків України».
  • 2 місце у рейтингу надійності банківських депозитів від рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг».
  • 3 місце в номінації «Вибір населення» у рейтингу «Фінансовий Оскар-2019» за версією журналу «Бізнес».
  • Кредобанк визнано переможцем рейтингу «Банки 2020 року» за версією агентства «Фінансовий клуб» у номінації «Чистий банк» серед великих банків іноземних банківських груп.
  • За підсумками 2019 року продукти Кредобанку увійшли до ТОП-3 в п'яти номінаціях премії Prostobank Awards: 2 місце у номінації «Автокредити» отримав автокредит «Доступний», 2 місце у номінації «Іпотека на придбання житла на вторинному ринку», у номінації «Депозити» 3 місце посів депозит «Прибутковий», серед продуктів для бізнесу 2 місце у номінації «Депозити для бізнесу» отримав депозит «Стандарт online», 2 місце у номінації «Розрахунково-касове обслуговування» отримали тарифи «Comfort».

Участь у професійних організаціях та установах

[ред. | ред. код]

Кредобанк — член Незалежної асоціації банків України, Асоціації банків Львівщини, Європейської  Бізнес Асоціації, Професійної асоціації корпоративного управління, Асоціації платників податків України, Львівської торгово-промислової палати, Представництві «Польсько-Української Господарчої Палати», Професійної Асоціації учасників Ринків капіталу деривативів, Міжнародному товаристві польських підприємців, Асоціації «УкрСВІФТ», Асоціації «ЄМА», Асоціації «українське об'єднання лізингодавців», Конфедерації будівельників України, а також міжнародних платіжних систем Europay International і Visa International, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

АТ «Кредобанк» входить до єдиної Всеукраїнської мережі банкоматів «РАДІУС» яка включає 24 банки-учасники з понад 2000 банкоматів по всій території України.

Соціальна відповідальність

[ред. | ред. код]

Щороку Кредобанк бере участь в багатьох акціях та заходах в різних сферах суспільного життя: «Кіно в парку», «Читаємо з Кредобанк», «Музика у старому Львові», «З добрим серцем» та інші.

«Кіно в парку з KredoBank» — це показ фільмів світового кінематографу просто неба. Щорічний захід від Кредобанку, який збирає мешканців та гостей міста в Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького у Львові.

Реалізація ініціативи «Читаємо з KredoBank» привернула увагу до читання в масштабах всієї України, заанґажувавши понад 500 працівників банку, 300 тисяч клієнтів банку та більш ніж 26 тисяч школярів з усіх куточків країни.

Соціальна ініціатива «Читаймо з KredoBank» перемогла у номінації «Розвиток міст та громад» ХІ Всеукраїнського конкурсу кейсів з корпоративної соціальної відповідальності від Центру «Розвитку Корпоративної Соціальної Відповідальності». Окрім того, Кредобанк отримав відзнаку Українського культурного фонду в спеціальній номінації цього ж конкурсу «Бізнес, що підтримує культуру».

Кредобанк періодично займається благодійною діяльністю. Так, в жовтні 2013 він виступив партнером ХІІІ Міжнародного економічного форуму у Львові.[5] 1 листопада 2013 з нагоди Всесвітнього дня заощаджень працівники банку провели екскурсію Кредобанком львівським школярам.[6]

Співпраця з візовими центрами Польщі

[ред. | ред. код]

Кредобанк є одним з двох польських банків (інший — Ідея Банк) який має право приймати оплату сервісного збору за подачу документів в пунктах прийому візових анкет до Польщі.[7]

В червні 2020 року Кредобанк впровадив онлайн оплату послуг візових центрів [Архівовано 5 січня 2022 у Wayback Machine.]. Новий сервіс дозволяє сплатити збір за розгляд заяви на отримання національної візи Польщі картою будь-якого українського банку, не відвідуючи банківське відділення, а також значно скоротити час прийому платежу в касі банку.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в [Джерело: НБУ, станом на 01.10.2021]
  2. а б в Структура власності АТ «Кредобанк», станом на 1 січня 2022 року [Архівовано 11 липня 2018 у Wayback Machine.] bank.gov.ua
  3. «Загальна ощадна каса» повертається до Львова [Архівовано 14 жовтня 2013 у Wayback Machine.] Молода Галичина (газета), 13 серпня 2004
  4. Кредобанк проводить ребрендинг [Архівовано 6 листопада 2013 у Wayback Machine.] www.sbb.in.ua, Sep 9, 2013
  5. «Кредобанк» виступив партнером ХІІІ Міжнародного економічного форуму у Львові [Архівовано 12 листопада 2013 у Wayback Machine.] Гал-Info, 16 Жовтня 2013
  6. Школярів найбільше цікавило, як виглядає банківський сейф з грішми: "Кредобанк"відкрив двері для дітей [Архівовано 12 листопада 2013 у Wayback Machine.] Гал-Info, 05 Листопада 2013
  7. Процес подачі заяви на отримання візи до ППВА (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 2 квітня 2015. Процитовано 6 березня 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]