Кришталеві світи Swarovski — Вікіпедія

Кришталеві світи Swarovski
47°17′38″ пн. ш. 11°36′03″ сх. д. / 47.2939° пн. ш. 11.6008° сх. д. / 47.2939; 11.6008
Типмузей
Країна Австрія[1]
Засновано1995
Сайтkristallwelten.swarovski.com
Кришталеві світи Swarovski. Карта розташування: Австрія
Кришталеві світи Swarovski
Кришталеві світи Swarovski (Австрія)
Мапа

CMNS: Кришталеві світи Swarovski у Вікісховищі
Вхід до музею

Кристалічні світи Swarovski (Кришталеві світи Swarovski, нім. Swarovski Kristallwelten) - музей кристалів, створений в 1995 р. до 100-річного ювілею фірми Swarovski художником Андре Хеллером (нім. André Heller). Музей розташований у Ваттенсі, за 15 кілометрів від Інсбрука на місці першого заводу Даніеля Сваровскі і неподалік від нинішньої штаб-квартири компанії.

Разом з Андре Хеллером над створенням музею кристалів працювали Брайан Іно, Ніки де Сен-Фалло та інші художники і дизайнери.

В цілому це не звичайний музей у традиційному розумінні - в музеї представлено не історію кришталю, а сам кришталь в самих різних його варіаціях. Андре Хеллер придумав якусь казкову країну підземну, наповнену не завжди зрозумілими, але блискучими і захоплюючими скарбами. Музей представляє величезний інтерактивний простір, де можна не тільки побачити, а й почути, відчути і понюхати.

Спочатку музей був розрахований на 200-300 тис. відвідувачів на рік. З часом він став дуже популярним як в Австрії, так і за межами країни. Сьогодні музей є другим за популярністю (після палацу Шенбрунн у Відні) музеєм країни. Середня відвідуваність парку - 700 000 чоловік на рік.

У зв'язку із зростанням популярності музей неодноразово розширювався. Перше розширення сталося в 2003 році. В 2007 р. він повторно реконструювався[2]. В чергове розширення було вкладено 10 млн євро.

Музей являє собою лабіринт із 13 залів, ресторану, найбільшого магазину Сваровські, VIP залу для колекціонерів, залу для спеціальних виставок, пов'язаних між собою коридорами і сходами.

Найцікавіше

[ред. | ред. код]

Голова велетня

[ред. | ред. код]

Сам музей розташований під землею. Наземною його частиною є тільки вхід, створений у вигляді голови велетня. Його очі виконані із зелених кристалів. З рота постійно падає водоспад. Праворуч розташований сад у вигляді руки.

До підземного музею веде скляний тунель. На його стінах вигравірувані вірші великих поетів: Шекспіра, Гарсія Лорки, Гете. Зрозуміло, в кожному з цих віршів один з рядків обов’язково містить слова «кристал» або «кришталь».

Вважається, що все, що знаходиться в музеї - це скарби велетня.

Най-най

[ред. | ред. код]

У музеї виставлені найменший і найбільший з кристалів Сваровскі. Маса найбільшого кристала - 310 000 карат, його діаметр 40 см. Діаметр найменшого кристала становить всього 0,8 мм[3]. Ці рекордсмени увійшли до Книги рекордів Гіннеса.

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. archINFORM — 1994.
  2. Кришталевий Діснейленд
  3. doc Кришталеві світи Сваровські / Swarovski Kristallwelten[недоступне посилання з липня 2019]

Ресурси Інтернета

[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Кришталеві світи Swarovski