Лісандрос Кавтанзоглу — Вікіпедія

Лісандрос Кавтанзоглу
грец. Λύσανδρος Καυταντζόγλου Редагувати інформацію у Вікіданих
 Редагувати інформацію у Вікіданих
Народився1811[1][2][3] Редагувати інформацію у Вікіданих
Салоніки, Османська імперія Редагувати інформацію у Вікіданих
Помер5 жовтня 1885(1885-10-05) Редагувати інформацію у Вікіданих
Афіни, Греція Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна Греція Редагувати інформацію у Вікіданих
Діяльністьвикладач університету, архітектор Редагувати інформацію у Вікіданих
Знання мовновогрецька Редагувати інформацію у Вікіданих
ЗакладАфінський національний технічний університет Редагувати інформацію у Вікіданих
ЧленствоГрецьке філологічне товариство Константинополяd (1885) Редагувати інформацію у Вікіданих
Посадаректор Редагувати інформацію у Вікіданих
ДітиЕлені Зографуd, Ermodoros-Ioannis Kaftantzogloud і Lysimachos Kaftantzogloud Редагувати інформацію у Вікіданих

Лісандрос Кавтанзоглу (грец. Λύσανδρος Καυτανζόγλου, 1811, Салоніки — 5 жовтня 1885, Афіни) — грецький архітектор.

Біографічні відомості

[ред. | ред. код]

Лісандрос Кавтанзоглу народився в Салоніках 1811 року. Незабаром родина переїхала в Марсель, де Лісандрос розпочав освіту. Згодом вивчав архітектуру в Римі, досяг значного успіху в Італії: здобув золоту медаль за спорудження будівлі університету із застосуванням конструкції із 162 колон. 1833 року він виграв міжнародний архітектурний конкурс Міланської академії. Згодом відзначався як архітектор не тільки в Італії, але й Франція, сам став членом академій в Римі, Болоньї, Пармі, Мілані, Венеції, Лондоні, Лісабоні, Мадриді, Відні та Філадельфії.

1844 року повернувся в Грецію, коли грецький уряд запропонував йому очолити Інститут мистецтв при Технічному університеті, на цій посаді він залишався до 1862 року. За цей період Лісандрос Кавтанзоглу також взяв участь у розробці генерального плану забудови Афін.

Син Лісандроса Кавтанзоглу — Лісімах Кафтанзоглу, грецький дипломат. Коштом фонду його імені побудовано Національний стадіон Кафтанзогліо в Салоніках.

Відомі роботи в Греції

[ред. | ред. код]

Окрім розробки генерального плану забудови Афін та численних робіт в Європі, Лісандрос Кавтанзоглу відомий проектами будівель Арсакіону (нині вміщує Державну Раду Греції), історичного корпусу Афінського технічного університету, храму Святої Ірини в Афінах, Західної церкви, храмів Святого Костянтина, святого Діонісія, апостола Андрія в Патрах, близько двох десятків приватних садиб. Лісандрос Кавтанзоглу був автором загальногрецького меморіалу, на кшталт Пантеону, який здобув премію Французької академії, однак цей проект так і не був реалізований.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Ιωάννης Αρσένης (1886). Ποικίλη Στοά: Εθνική εικονογραφημένη επετηρίς. Αθήνα: Επί του Τυπογραφείου Αττικού Μουσείου. Архів оригіналу за 24 травня 2013. Процитовано 17 Μαΐου 2010.
  • Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο (1939). Η Εκατονταετηρίς του Εθν. Μ. Πολυτεχνίου : 1837-1937. Αθήναι. Архів оригіналу за 24 травня 2013. Процитовано 25 Μαΐου 2010.
  1. Зведений список імен діячів мистецтва
  2. Faceted Application of Subject Terminology
  3. Koutamanis A. Kaftantzoglou, Lysandros // Grove Art Online / J. Turner[Oxford, England], Houndmills, Basingstoke, England, New York: OUP, 2017. — doi:10.1093/GAO/9781884446054.ARTICLE.T045448