Маргарет Ліндгольм — Вікіпедія

Маргарет Ліндгольм-Огден
Margaret Lindholm Ogden
Ім'я при народженніМаргарет Астрід Ліндгольм
ПсевдонімМеган Ліндгольм, Робін Гобб
Народилася5 березня 1952(1952-03-05)[1][2][…] (72 роки)
Берклі, Аламеда, Каліфорнія, США[2]
Країна США[4]
Діяльністьписьменниця, письменниця-романістка, письменниця наукової фантастики
Сфера роботифантастика[5][5]
Alma materДенверський університет
Роки активності1983 — наш час
Жанрфентезі[2]
Magnum opusУчень вбивці[2], Королівський убивця[2] і Мандри вбивці[2]
У шлюбі зFred Ogdend[6]
Нагороди
Сайт: robinhobb.com

CMNS: Маргарет Ліндгольм у Вікісховищі

Маргарет Астрід Ліндгольм, у шлюбі Ліндгольм-Огден (англ. Margaret Astrid Lindholm Ogden; нар. 5 травня 1952(19520505), Берклі, Каліфорнія, США) — американська письменниця, яка працює в жанрі фентезі. З 1983 по 1992 рік писала сучасну фантастику виключно під псевдонімом Меган Ліндгольм. У 1995 році почала використовувати псевдонім Робін Гобб. В даний час публікується під обома псевдонімами. Станом на 2003 було продано понад 1 мільйон копій перших дев'яти романів Робін Гобб[7].

Біографія

[ред. | ред. код]

Маргарет Астрід Ліндгольм народилася у Берклі, штат Каліфорнія, в 1952 році[8]; з 10 років росла у Фербанксі, Аляска[9][10]. Вона згадує дорослішання у розквіті нафтового буму в Алясці, що призвів до швидкого зростання населення в сільському місті, де вона мешкала. Через брак місць у класі деякі її уроки в середній школі проводилися на сходах. Ліндгольм не подобалося, як урбанізація вторглася в природні стежки навколо її будинку, які вона любила досліджувати, але вона казала, що її дитинство було загалом щасливим, і описувала себе більше як самотню, ніж товариську дитину[11]. Її родина виростила напіввовка Бруно та полювала на північних оленів та лосів; це згодом надихнуло Ліндгольм на створення персонажа-вовка Нічноокого та описів виживання в пустелі[12][13]. Після закінчення середньої школи Остіна Е. Летропа вона рік навчалася в Денверському університеті, а потім повернулася на Аляску.

У 18 років Ліндгольм одружилася з моряком торгового флоту Фредом Огденом, з яким до цього зустрічалася рік[10]. Пара переїхала на Гаваї; прожили там більше року, але там було надто жарко, щоб акліматизуватися, і повернулися до рідного міста чоловіка Кадьяк, розташованого на краю острова Кадьяк на півдні центральної Аляски[11]. Ліндгольм із задоволенням подорожувала кораблями чоловіка. Вона відзначала, що море було визначним аспектом її життя, що надихало її на цикл "Торговці живих кораблів"[12].

Опублікувала перший роман у віці 30 років, коли працювала офіціанткою[14] і балансувала між написанням текстів і доглядом за чотирма дітьми, поки її чоловік працював на морі комерційним рибалкою. Сім'я зазнала фінансових труднощів у той час, їхні доходи "цілком залежали від риби та редакторів"[15]. Маргарет Ліндгольм описувала свій процес письма так: «Письмо потрапляє в дивні кути. Під час сну, або сидіти біля ванни, писати, або писати, коли діти лягають у ліжко». На початку своєї кар’єри вона також працювала неповний робочий день, зокрема офіціанткою та у доставці пошти.

Аналіз творчості

[ред. | ред. код]

Бібліографія

[ред. | ред. код]

Меган Ліндхольм

[ред. | ред. код]

Заклинателі Вітрів / The Windsingers (The Ki and Vandien Quartet)

  • Політ Гарпії / Harpy's Flight (1983)
  • Заклинателі Вітрів / The Windsingers (1984)
  • Брама Лімбрета / The Limbreth Gate (1984)
  • Удача Коліс / Luck of the Wheels (1989)

Народ Північного Оленя / The Reindeer People (Tillu and Kerlew)

Інші книги

  • Чарівник Голубів / The Wizard of the Pigeons (1985)
  • Розколоті Копита / Cloven Hooves (1991)
  • Чужа Земля / Alien Earth (1992)
  • Циган / The Gypsy (1992) (книга написана у співавторстві з Стівеном Брастом)

Цикл про Елдерлінгів (написаний під псевдонімом Робін Гобб)

[ред. | ред. код]

Трилогія про Провісників / The Farseer Trilogy

Перший цикл книг про Всесвіт Елдерлінгів. У трилогії розповідається про династію Провісників. Головним героєм є бастард королівського спадкоємця, Провісник Фітц Чіверлі (Fitz Chivalry Farseer), що виріс серед слуг і за наказом діда-короля, з юних років готувався в таємні вбивці. Королівство Шести герцогств переживає тяжкі часи, — король хворий і слабкий, його сини ненавидять один одного, а прибережні поселення королівства страждають від нападів кровожерливих піратів з Островів Божественних Рун, наділених загадковою магією і припливають до берегів Шести Герцогств на червоних кораблях.

Торговці Живих кораблів / The Liveship Traders

Дія романів відбувається через кілька років після подій описаних в циклі «Трилогія Про Провісників», але герої - мешканці південного узбережжя материка і Піратських островів. У центрі сюжету - клан Вестрітів, спадкових морських торговців, власників «живого корабля» Вівація.

Трилогія про Світлу людину / The Tawny Man Trilogy

Пряме продовження історії бастарда Фітца, події відбуваються через 15 років після подій «Трилогії про Провісників». Фітц Чіверлі живе спокійним життям вдалині від королівських чвар, у які був втягнутий дитиною. Проте все міняється, коли на порозі його будинку з'являється молодий юнак, якого колись Фітц знав як Блазня короля Шрюда. Йому доведеться повернутися назад до замку, щоб врятувати нащадка королівського трону він змов, які точаться в королівстві і знову пригадати, як це - бути вбивцею короля.

Син солдата / Soldier Son

Нова трилогія «Син солдата», яка не пов'язана з попередніми трилогіями і описує життя Невара Бурвіля, другого сина нового лорда в Королівстві Гернія, його підготовку і навчання в королівській академії, тощо.

Хроніки Дощових Нетрів / The Rain Wilds Chronicles

Дія відбувається кількома роками пізніше після подій, які описані в серії «Торговці Живих кораблів». Окремі герої трилогії «Торговці Живих кораблів» виступають в нових романах як другорядні персонажі.

Трилогія про Фітца і Блазня / The Fitz and the Fool Trilogy

Пряме продовження серії "Трилогія про Світлу людину" дія відбувається через 14 років після подій роману "Доля Блазня." Фітц Чіверлі оселився в Вербовому лісі разом з дружиною та дітьми. Шість Герцогств процвітають під правлінням короля Дьютифула та його матері Кетрікен. Проте колишній наставник Фітца лорд Чейд повідомляє тривожні новини Фітцу: у Баккіпі та його околицях останні кілька років дивні люди шукають чужинців з білою шкірою, що наводить на думку про зниклого 14 років тому Блазня.

Переклади українською

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Happy Birthday To Me!
  2. а б в г д е Hobb, Robin / P. Nicholls, J. Clute, D. Langford — 2017. — ISSN 3049-7612
  3. NooSFere — 1999.
  4. Robin Hobb: ‘Fantasy has become something you don’t have to be embarrassed about’Ґардіан, 2017.
  5. а б Чеська національна авторитетна база даних
  6. а б https://www.risingshadow.net/library/author/7-robin-hobb
  7. «Voyager Author Biography» [Архівовано 19 жовтня 2008 у Wayback Machine.]. fantasticfiction.co.uk.
  8. Енциклопедія наукової фантастики (англ.). Архів оригіналу за 23 липня 2021. Процитовано 24 лютого 2023.
  9. Pavlenko, Marie (11 червня 2015). "Robin Hobb: 'La Fantasy, Terre Vierge'". Le Monde (фр.).
  10. а б Hobb, Robin (2004). "5000 Words About Myself". via robinhobb.com (Англійською) . Архів оригіналу за 24 липня 2005. Процитовано 24 лютого 2023.
  11. а б Gay, Anne; Nicholls, Stan (Листопад 2000). On the Seas of Fantasy (англ.). Starlog. с. Ст 86-88.
  12. а б Craig, Amanda (17 вересня 2005). "Hits and near myths". The Times (англ.).
  13. Swart, Genevieve (25 вересня 2005). The Science of Writing Magic (англ.). https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Sun-Herald. с. 83.
  14. Alison Flood (20 травня 2021). Robin Hobb: ‘Fantasy has become something you don’t have to be embarrassed about’ (Англійська) . The Guardian. Архів оригіналу за 20 травня 2021. Процитовано 24 лютого 2023.
  15. Clark, Blanche (23 квітня 2011р.). The Many Flights of Fantasy (Англійська) . Herald Sun.

Посилання

[ред. | ред. код]