Маркування військової техніки України — Вікіпедія
Ця стаття потребує додаткових посилань на джерела для поліпшення її перевірності. |
Вже в перші місяці російсько-української війни в 2014 бійці ЗСУ почали наносити на техніку різні тактичні позначення для бойової ідентифікації, оскільки техніка окупаційних військ РФ часто була ідентичної. Початково це були українські прапори, позначки жовтого чи блакитного кольорів, або білі смуги й шеврони.
Білі смуги та шеврони на українській бронетехніці відомі з перших місяців війни на сході України в 2014 і застосовувались протягом всього часу її перебігу.
Кількість смуг може варіюватись від однієї до трьох, а шеврони зазвичай складаються із двох смуг.
Приблизно в той самий час українські військові гелікоптери також почали маркуватись двома широкими смугами на хвості.
- Літо 2014 року
- Рідкісний одинарний шеврон, схожий на російську «V»
- Мі-24 зі смугами
Окрім смуг та шевронів, українські військові також використовують колірні позначення: в основному, це жовтий, синій та рідше зелений кольори. В вересні в 17 ОТБр, що воювала на Слобожанщині, з'явились помаранчеві та жовті прямокутники[1].
- Трофейний Т-80УК з зеленим маркуванням
- Помаранчевий квадрат 17 ОТБр
На початку вересня 2022 року, разом із початком Харківського контрнаступу ЗСУ, з'явився новий символ — рівнобічний хрест, який прозвали «хрестом ЗСУ» або «хрестом контрнаступу». Він одразу набув популярності в соцмережах як символ контрнаступу та бойового успіху українського війська, завдяки стрімкості розгрому російських військ на Харківщині[2][3][4].
- Трофейний Т-72Б3
З початком Курської операції збройні сили України почали наносити на військову техніку білий рівносторонній трикутник[5].
- «Хрест ЗСУ»
- Війна на сході України
- Російське вторгнення в Україну (2022)
- Маркування військової техніки ЗС РФ
- Смуги вторгнення
- ↑ Facebook. web.archive.org. 20 жовтня 2022. Архів оригіналу за 20 жовтня 2022. Процитовано 20 жовтня 2022.
- ↑ Хрест Харківського контрнаступу: історія та значення символу. chas.news (ua) . Процитовано 14 вересня 2022.
- ↑ Що означає білий хрест, який малюють на військовій техніці та постять чиновники. zp.vgorode.ua (ua) . Процитовано 14 вересня 2022.
- ↑ Білий хрест на військовій техніці: український символ контрнаступу – АрміяInform. web.archive.org. 12 вересня 2022. Архів оригіналу за 12 вересня 2022. Процитовано 19 вересня 2022.
- ↑ Замість хреста: новий тактичний знак ЗСУ для наступу на Курському напрямку – трикутник. novynarnia.com (укр.). 7 серпня 2024. Процитовано 11 серпня 2024.