Марічка (ПБА) — Вікіпедія

ПБА «Марічка»
Типпідводний безпілотний апарат
Країна походженняУкраїна Україна
РозробникAMMO.Ukraine
Статусна озброєнні
Основні експлуатантиУкраїна Україна
Роки виробництваз 2023
Вартість одиниці16 млн гривень

ПБА «Марічка» — багатоцільовий ударний підводний безпілотний апарат українського виробництва, здатний вражати широкий спект цілей, а також використовуватися для перевезення вантажу або для дорозвідки.

Історія

[ред. | ред. код]

24 серпня 2023 року було оголошено про успішне випробування нового ударного безпілотного апарату, вперше — підводного[1]. 29 серпня було оприлюднено відозапис випробувань апарата. «Марічка» здатна вражати десантні кораблі, катери, субмарини та ракетоносії, а також берегові укріплення та опори мостів[2][3]. За потреби безпілотник може перевозити вантажі військового чи цивільного призначення замість вибухівки та виконувати розвідувальну функцію[4].

Тактико-технічні характеристики

[ред. | ред. код]

Деякі характеристики ПБА було оприлюднено разом з відеозаписами його випробувань, проте виробник не розкриває інші характеристики дрона з міркувань безпеки. У власних відео розробник розповідає про застосування дрона та його переваги: підводний дрон непомітний для багатьох радарів, сканерів і ехолотів, має режим очікування, вмикання по таймеру або за сигналом і через свій розмір може нести потужний боєзаряд або інше корисне навантаження[4][2].

Характеристика Значення
Довжина 6 м
Ширина 1 м
Дальність ходу до 1000 км
Вартість комплексу 16 млн гривень

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. «Марічка» — відео перших випробувань українського підводного дрона для ураження кораблів і не тільки в радіусі 1000 км. ITC.ua. Процитовано 31 серпня 2023.
  2. а б Підводний дрон МАРІЧКА, під патронатом благодійного фонду АММО УКРАЇНА (укр.), YouTube, процитовано 31 серпня 2023
  3. МАРІЧКА. AMMO.Army. Процитовано 31 серпня 2023.
  4. а б Українські морські дрони: «Марічка», Sea Baby, MAGURA V5 та інші. ITC.ua. Процитовано 31 серпня 2023.