Мелітопольські відомості — Вікіпедія

Мелітопольські відомості
Типбізнес
підприємство і газета
Правова форматовариство з обмеженою відповідальністю
ГалузьМедіабізнес
Засновано1990
Штаб-квартираУкраїна Мелітополь, вул. М. Грушевського, 5
Співробітники200 осіб
Дочірні компаніїВидавничий будинок ММДd
mv.org.ua

Медіахолдинг «МВ» - найбільша медіакомпанія Мелітополя і один з лідерів медіаринку Запорізької області [1]. Включає в себе редакцію газет «Мелітопольські відомості», «Надія», «Програма», сайт mv.org.ua, рекламне агентство, друкарню і мережу кіосків.

Історія

[ред. | ред. код]

Історія медіахолдингу почалася, коли в 1990 році міською радою Мелітополя була заснована газета «Мелітопольські відомості». У 1996 році колектив газети, прагнучи забезпечити собі незалежність від міської влади, приватизував комунальне підприємство, перетворивши його в товариство з обмеженою відповідальністю[2]. Починаючи з 1999 колектив став видавати і інші газети, що дозволило суттєво збільшити сумарний тираж.

В історії МВ було кілька великих конфліктів з міською владою. Так в 2008 році міська влада намагалася перервати контракт на оренду друкарні і газетних кіосків [3]. А в 2012 співробітники міськвідділу міліції затримали автомобіль з свіжонадрукованими газетами і гендиректора медіахолдингу Михайла Кумока[4].

В даний час в холдингу працює близько 200 чоловік, а в його склад входить 3 газети, орієнтованих на різні регіони поширення та читацькі аудиторії, рекламне агентство, друкарня, мережа кіосків преси, магазин канцтоварів «Еврика», регіональний інтернет-портал mv.org.ua.

Видання

[ред. | ред. код]
Видання Тематика Редактор Час видання Тираж
МВ: Мелітопольські відомості - Міжрайонний вісник [Архівовано 20 квітня 2019 у Wayback Machine.] Регіональний суспільно-політичний і рекламний тижневик, присвячений тематиці Мелітопольського району Головний редактор Наталія Дяткова З жовтня 1990 10000
Надія [Архівовано 19 січня 2019 у Wayback Machine.] Позиціонується як «обласна газета для всієї родини» Головний редактор Наталія Дяткова З травня 2004 13000
Програма Регіональна щотижнева програма телебачення Головний редактор Наталія Дяткова З січня 2003 12000

Газета «Мелітопольські відомості», з якої почалася історія медіахолдингу, як і раніше є його основним друкованим виданням в регіоні. Абревіатура «МВ» стала своєрідним брендом холдингу, і назви багатьох газет підбиралися так, щоб теж відповідати цій абревіатурі. В тому числі, і назва самих «Мелітопольських відомостей» в боротьбі за читацьку аудиторію регіону було доповнено другою назвою «Міжрайонний вісник».

Газета «Надія» була заснована як газета для ветеранів[2]. У мелітопольському районі вона дещо поступається в популярності газеті «МВ», проте, за рахунок читацької аудиторії з інших районів Запорізької області, виявляється найбільш тиражованим виданням медіахолдингу.

Сайт «Місцеві вісті»

[ред. | ред. код]

Сайт «Місцеві вісті» (mv.org.ua) створений на базі газети «Мелітопольські відомості» в 2002 році.Сайт щодня публікує новини міста, області, України та світу. Також сайт містить базу оголошень, каталог підприємств Запоріжжя і Мелітополя, довідник курортів Азовського узбережжя, афішу заходів, телепрограму.

Рекламне агентство «МВ-плюс»

[ред. | ред. код]

Агентство створене в 2000 році. Первинним завданням був збір реклами в видання редакції «МВ». Пізніше спектр пропозицій агентства розширився і зараз включає рекламу в міських і обласних ЗМІ, в Інтернеті, «Українська мережа оголошень», друк листівок, буклетів, карт, календарів.

Друкарня

[ред. | ред. код]

Почавши друкувати «Мелітопольські відомості» в Мелітополі, видавці незабаром були змушені перенести друк в інші міста через низький поліграфічного рівня місцевій друкарні. У 2003 році «Мелітопольські відомості» орендували майно мелітопольської комунальної друкарні, яка в той час перебувала в жалюгідному фінансовому стані. Завдяки співпраці з Міжнародним фондом довготривалого кредитування ЗМІ MDIF обладнання друкарні було модернізовано, а обсяг замовлень збільшився в десятки разів.

В даний час ТОВ «Видавничий дім Мелітопольської міської друкарні» друкує не лише газети медіахолдингу «МВ», а й запорізькі, херсонські газети, а також здійснює підготовку до друку і власне друк інших видів поліграфічної продукції, від бланків до книг. Видавничий дім є одним з найбільших поліграфічних підприємств півдня України. [2]

Преса

[ред. | ред. код]

Підприємство «Преса» - найбільша в регіоні мережа з розповсюдження періодичної преси та супутніх товарів. Створене в 2004 році як частина «МВ-холдингу». Станом на 2016 рік в торговій мережі налічується 21 кіоск та магазин канцелярії «Еврика».

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Бельський А. (21 серпня 2003). Регіональний портрет України. 2003 р. Запорізька область (укр.). Український незалежний центр політічніх досліджень. Архів оригіналу за 2 жовтня 2013. Процитовано 27 вересня 2013.
  2. а б в «Зависимость независимости»[недоступне посилання з Июль 2018], статья о «Мелитопольских ведомостях» в «Зеркале недели»
  3. Євген Булавка (27 травня 2008). Типографія розбрату (укр.). ТелеКритика. Архів оригіналу за 31 серпня 2013. Процитовано 18 серпня 2013. {{cite web}}: Cite має пусті невідомі параметри: |description= та |subtitle= (довідка)
  4. Милиция задержала главу холдинга Мелитопольские ведомости // ЛІГА Новости. — 25 октября 2012.

Література

[ред. | ред. код]
  • Пісковий В. [1] // Дзеркало тижня. — 29 лютого 2008.
  • Васильев С.  // Наше місто Мелітополь. — 26 травня 2005. — С. 5.
  • Анонім.  // Мелітопольські відомості. — 19, 20 жовтня 2000. — С. 5.
  • Васильев С.  // Наше місто Мелітополь. — 26.05.2005. — С. 5.
  • Левченко І. [2] // Індустріальне Запоріжжя. — 30.05.2008. — С. 5.
  • Воловник С.  // Мелітопольські відомості. — 26.09.1998.

Посилання

[ред. | ред. код]