Морська система евакуації — Вікіпедія

Демонстрація використання MES.

Морська евакуаційна система, морська система евакуації (англ. marine evacuation system, MES) — рятувальний пристрій, який застосовується на багатьох сучасних пасажирських суднах, поромах, а також нафтових платформах. Система складається з надувної гірки[en] або евакуаційного жолоба, якими пасажири евакуюються прямо на спущені на воду рятувальні плоти[de].

Перевагами такої системи є те, що люди потрапляють до рятувальних плавзасобів (зазвичай критих), не промокнувши у воді та не наражаючись на будь-яку небезпеку; порівняно з традиційними рятувальними шлюпками, система дозволяє швидко та просто евакуювати велику кількість людей, легка та економить місце на борту[1].

MES у ящику на борту судна.

Пліт з жолобом зберігаються у ящику на палубі, який займає 4 м2 і важить близько 685 кг[2]. Для розгортання системи потрібні всього одна чи дві людини. При ввімкненні пристрою жолоб чи гірка з плотом автоматично падають у воду, і пліт починає надуватися. Весь процес триває приблизно 90 секунд.

Перша така система розроблена в 1979 році компанією RFD Beaufort [en], що виготовляє засоби безпеки[3]. Крім неї, найвідомішими виробниками MES є Zodiac[de] (США), Viking[da] (Данія), Liferaft Systems Australia (Австралія) та ALBE Engineering & Consulting GmbH (Німеччина).

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Different types of marine evacuation systems (англ.). Marine Insight. 08 січня 2019. Процитовано 17 жовтня 2024.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  2. а б Marine Evacuation Systems (MES) (англ.). Liferaft Systems Australia. Архів оригіналу за 20 квітня 2013.
  3. а б Marine evacuation systems: a viable alternative to lifeboats (англ.). The Motor Ship. 29 жовтня 2011. Архів оригіналу за 10 січня 2013.